Голова СЗР України Микола Маломуж як позитив відмічає посилення ролі розвідки у сфері забезпечення безпеки держави

01.12.2006

Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-полковник Микола Маломуж як позитив відмічає посилення ролі розвідки у сфері забезпечення безпеки держави. Про це М.Маломуж заявив в ексклюзивному коментарі УНІАН.

“Сьогодні впроваджується нова ідеологія діяльності розвідки, принципово нові стандарти, цінності та підходи до організації роботи”, – підкреслив М.Маломуж, додавши, що це приносить конкретні результати і дозволяє сконцентрувати зусилля на пріоритетних напрямах діяльності СЗР – здійсненні розвідувальної діяльності у політичній, економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній та екологічній сферах.

Зокрема, за словами М.Маломужа, СЗР України бере участь у боротьбі з тероризмом, міжнародною організованою злочинністю, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною торгівлею зброєю і технологією її виготовлення, незаконною міграцією. Для більш ефективної роботи в цих напрямках у нинішньому році спеціально був створений новий підрозділ – Департамент протидії міжнародному тероризму та організованій злочинності. М.Маломуж повідомив, що в результаті заходів з виявлення структур міжнародних терористичних організацій Службою зовнішньої розвідки було припинено ряд спрямувань лідерів окремих міжнародних терористичних угруповань поширити свій вплив на процеси в України. “Попереджено низку екстремістських проявів в Україні та за кордоном, у тому числі стосовно дипломатичних установ та громадян України. Одержана українською розвідкою інформація була використана для встановлення осіб, причетних до скоєння деяких терористичних актів за кордоном”, – заявив М.Маломуж.

За його словами, з метою більш ефективного вирішення цих та інших завдань Службою зовнішньої розвідки України налагоджено системне двостороннє співробітництво зі 111 спецслужбами 67 країн світу, відпрацьовано дієвий механізм взаємодії та обміну інформацією.

Крім того, підкреслив М.Маломуж, важливе місце в діяльності розвідки посідає сприяння спеціальними заходами реалізації державних економічних та зовнішньополітичних програм, укладанню зовнішньоекономічних контрактів, впровадженню найсучасніших технологій, залученню іноземних інвестицій а також запобігання економічним збиткам державі. За словами голови СЗР, економічний ефект від діяльності в цьому напрямку сягає сотень мільйонів гривень.

Водночас М.Маломуж підкреслив, що сьогодні важливого значення надається унеможливленню використання зовнішньої розвідки у цілях, не передбачених законами України, а також створенню умов, необхідних для здійснення ефективного демократичного контролю за її діяльністю.

Довідка УНІАН. Сьогодні, 1 грудня, виповнюється 15 років з дня створення української зовнішньої розвідки. У грудні 1991 року було документально закріплено утворення Головного управління розвідки Служби національної безпеки України. Пізніше ГУР було реорганізовано в Департамент розвідки у складі СБ України, а з жовтня 2004 року Служба зовнішньої розвідки України є самостійним державним органом. 1 грудня 2005 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Службу зовнішньої розвідки України”.

УНІАН
01.12.2006


««««