У Службі зовнішньої розвідки України відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України

13.12.2006

13 грудня у Службі зовнішньої розвідки України відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Представники профільного Комітету спільно з керівництвом СЗР України обговорили широке коло питань становлення та діяльності Служби, ознайомилися з умовами роботи співробітників розвідки.
Під час виїзного засідання

Під час виїзного засідання


Голова СЗР України генерал-полковник Микола Маломуж проінформував членів Комітету про здійснену роботу щодо створення правових засад діяльності розвідки, про організаційно-структурні перетворення, впровадження нових форм і методів розвідувальної роботи, конкретні результати діяльності, а також зупинився на проблемах, які потребують законодавчого урегулювання.

Представники Комітету Верховної Ради України, позитивно оцінивши роботу на перших етапах становлення самостійного розвідувального органу, відзначили, що керівництву Служби зовнішньої України вдалося не лише зберегти кадровий потенціал, а й впровадити за короткий проміжок часу нову ідеологію діяльності розвідки, нові стандарти, цінності та підходи до організації роботи. Це дозволяє сконцентрувати зусилля на пріоритетних напрямках діяльності, забезпечити адекватність заходів протидії існуючим та потенційним ризикам і загрозам національній безпеці України.

Микола Маломуж і Юрій Самойленко

Микола Маломуж і Юрій Самойленко


Народні депутати України констатували, що прийняття законів і відповідних актів Президента України дозволило завершити формування організаційно-правових основ регламентації розвідувальної діяльності, унеможливило ведення такої діяльності поза правовим полем. У той же час члени Комітету погодилися з думкою щодо необхідності удосконалення актів законодавства, які регламентують діяльність Служби зовнішньої розвідки України, подальшої розбудови інфраструктури СЗР України, поліпшення її матеріально-технічного і фінансового забезпечення, вирішення ряду питань соціального характеру.
У своїх виступах перший заступник голови Комітету Юрій Самойленко, голова підкомітету з питань правового забезпечення основ державної безпеки Олександр Скибінецький та інші учасники виїзного засідання наголошували на тому, що визначальною складовою діяльності розвідки повинна бути її наступальна позиція у відстоюванні національних інтересів. Також увага акцентувалася на необхідності посилення ролі розвідки у системах забезпечення безпеки держави, створення таких механізмів, які б чутливо реагували на виникнення нових зовнішніх загроз для нашої країни. Крім цього, серйозна увага була звернута на необхідність реалізації вказівки Президента України щодо підготовки нової концепції діяльності розвідувальних органів.

У роботі виїзного засідання взяли участь відповідальні працівники Секретаріату Президента України та РНБО України.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України
13.12.2006


««««