Щодо участі Служби зовнішньої розвідки України в забезпеченні евакуації українських громадян із Сектора Газа

21.06.2007

На звернення представників ЗМІ щодо участі Служби зовнішньої розвідки України в забезпеченні евакуації українських громадян із Сектора Газа Голова СЗР України М.Маломуж надав такий коментар:

- Вжиття заходів протидії загрозам життю і здоров`ю громадян України, які перебувають за кордоном, є одним з найважливіших завдань Служби зовнішньої розвідки України. Ця робота здійснюється у тісній взаємодії з нашими дипломатичними установами. У СЗР України є свої офіційні представники за кордоном, на яких якраз і покладаються ці функції.
Що стосується ситуації в Секторі Газа, то можна зазначити, що успішний результат складної і багатоходової операції з евакуації наших співвітчизників став можливим завдяки злагодженій роботі співробітників Посольства України в Ізраїлі, представників Служби зовнішньої розвідки України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, які виконують покладені на них функції у складі цієї дипломатичної установи.
Зі зрозумілих причин ми не можемо детально говорити про участь СЗР України у цій операції. Лише зазначу, що нами були знайдені і задіяні необхідні можливості, сили та засоби, які у комплексі з усіма вжитими на державному рівні заходами гарантували безпеку українських громадян під час евакуації. Зокрема, завдяки активній взаємодії і контактам з представниками із місцевих спецслужб, а також протиборствуючих сторін була досягнута домовленість про їхню готовність і здатність забезпечити безперешкодне пересування нашої колони в зоні конфлікту.

Прес-служба СЗР України
21.06.2007


««««