У Службі зовнішньої розвідки України відбулося відкриття монументу українським розвідникам

10.05.2011

10 травня у Службі зовнішньої розвідки України відбулося відкриття монументу українським розвідникам.


В урочистих заходах, приурочених до цієї події і до вшанування учасників Великої Вітчизняної війни з нагоди Дня Перемоги, взяли участь представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Київської міської державної адміністрації, розвідувальних органів України, народні депутати України, колишні керівники української розвідки, учні і викладачі підшефного ліцею № 23, ветерани і діючі співробітники розвідки.

Під час урочистого мітингу Голова Служби зовнішньої розвідки України Григорій Ілляшов зазначив, що монумент українським розвідникам символізує розвідку, людей цієї особливої професії, які в різні періоди чесно служили батьківщині, здобували важливу для держави інформацію, ризикували і зараз ризикують своїм життям заради кращого майбутнього.

Монумент виконано з білого цементу у поєднанні із вкрапленнями мармуру. Він має вигляд кулі з діаметром у чотири метри, яка символізує планету Земля і всебічність спрямувань розвідки. У кулі вирізано сегмент, і у цьому заглибленні розміщено три фігури – двох чоловіків і жінки, виконані з кованої міді, які символізують як представників зовнішньої розвідки, так і образно три основні напрями розвідувальної діяльності: агентурний, технічний і інформаційно-аналітичний. На зрізі виділяється зображення “рози вітрів”, яке присутнє і в офіційній емблемі Служби зовнішньої розвідки України. А на випуклій частині кулі скульптор розмістив зашифрований фахівцями розвідки текст девізу СЗР України – “Вірність та честь”.

Під час свого виступу Голова СЗР України зазначив, що українська розвідка має давні і славетні професійні традиції, міцні історичні корені і родовід, своїх героїв „невидимого фронту”. Родом з України багато розвідників, які досягли значних успіхів у цій таємній сфері діяльності, залишили помітний слід в історії розвідки.

“Сьогодні тут присутні співробітники і керівники підрозділів зовнішньої розвідки України, – наголосив Григорій Ілляшов, – які працювали у різні періоди її існування. У конкретних історичних умовах вони забезпечили становлення, розвиток, зміцнення зовнішньої розвідки, зростання її авторитету. Нині ми продовжуємо цю справу, докладаємо зусиль для підвищення ефективності діяльності української зовнішньої розвідки, робимо все для того, щоб вона надійно стояла на варті національних інтересів”.

Під час урочистостей прозвучали слова вдячності на адресу всіх тих, хто долучився до спорудження монументу, вклав у нього частку своєї душі: заслуженого художника України скульптора Миколи Білика, відомого як автора відтворення скульптурної композиції княгині Ользі на Михайлівській площі, Ярославу Мудрому біля Золотих воріт та багатьох інших робіт, архітекторам Віктору Шевченку та Василю Дмитренку і всім фахівцям, які безпосередньо брали участь у проектуванні і виготовленні монументу, а також Благодійній організації “Фонд сприяння зовнішній розвідці України” та депутату Київради Володимиру Дейнезі за фінансування робіт.

На необхідності виховувати нинішнє покоління українських розвідників на кращих патріотичних і професійних традиціях, пам`ятати свою славетну історію, шанувати ветеранів наголошували під час своїх виступів народні депутати України Олександр Кузьмук і Владислав Лук`янов, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, ветерани розвідки, інші почесні гості. Усі вони побажали діючим співробітникам зовнішньої розвідки успіхів у справі захисту національних інтересів України.

Скульптор Микола Білик зазначив, що робота над створенням монументу для нього і його колег була незвичною і складною, її непросто було втілити у конкретні форми, оскільки розвідка – це особлива професія, для якої надзвичайно важливим є не поверховий підхід до якоїсь конкретної проблеми, а всебічне її дослідження, глибоке осмислення, розгляд на зріз, під певним кутом зору, вміння читати між рядками і розшифровувати складні ребуси.

Відкриття монументу і покладання квітів відбулися під звуки військового оркестру.

З урочистою подією представників зовнішньої розвідки привітали кадети підшефного ліцею-інтернату № 23 міста Києва.

Після цього ветерани розвідки і гості були запрошені до армійського польового намету для неформального спілкування за святковим столом.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««