Урок мужності

23.12.2011

Співробітники Служби зовнішньої розвідки України провели урок мужності у підшефному столичному ліцеї-інтернаті № 23 “Кадетський корпус”.

Спершу вихованці ліцею подивилися документальний фільм про ветерана розвідки Анатолія Вікторовича Бароніна – легендарну особистість радянської зовнішньої розвідки. У 1970-ті роки він працював у Гані, Нігерії та Ліберії спочатку як помічник резидента, а згодом і як резидент розвідки. У Африці Анатолію Бароніну вдалося у досить стислі терміни виконати надважливе завдання Центру – здобути інформацію про нову небезпечну хворобу – лихоманку Ласса, а також виконати низку інших розвідувальних завдань.

Активність і наполегливість, з якими він працював на африканському континенті, не проходили повз увагу не лише у своїх, а й у представників іноземних спецслужб. Про нього згадував у своїй книзі “КДБ. Таємна робота радянських розвідників” відомий дослідник історії розвідки Джон Баррон. А німецький журнал “Штерн” назвав його видатним майстром шпигунства. Сьогодні, на посаді професора однієї зі спеціальних кафедр Інституту Служби зовнішньої розвідки України, А. Баронін вчить курсантів любити своє ремесло і пишатися приналежністю до когорти розвідників.

Після перегляду фільму ліцеїсти, затамувавши подих, слухали розповідь ветерана розвідки про роботу за кордоном, цікавилися, які якості необхідно мати, щоб стати розвідником, задавали багато інших запитань.

Під час уроку мужності Анатолій Баронін вручив кадетські погони кільком вихованцям ліцею, побажав завжди високо нести почесне звання кадета, ніде і ніколи не зганьбити честь рідного ліцею, бути гідними славних патріотичних традицій українського народу.

Прес-служба СЗР України


««««