Передача до Музею культурної спадщини старовинної бандури, повернутої в Україну за сприяння Служби зовнішньої розвідки України

11.10.2013

11 жовтня ц.р. у приміщенні Музею культурної спадщини відбулася урочиста церемонія з нагоди передачі Службою зовнішньої розвідки України до Музею історії міста Києва старовинної бандури, що належала українському художнику Олексі Булавицькому й досі зберігалася у його родині в США.

На цю подію завітали представники Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, Інституту історії НАН України, державних музейних установ, засобів масової інформації та громадськості.

Під час виступу перед присутніми перший заступник Голови СЗР України Володимир Отрешко зазначив, що участь у розшуку, встановленні місця зберігання, поверненні культурних цінностей нашої держави на Батьківщину, а також надання сприяння в цій сфері державним органам України  є одним з напрямків діяльності СЗР України.  Зазначені заходи здійснюються на системній та плановій основі, у взаємодії з Міністерством закордонних справ України та Міністерством культури України, іншими міністерствами і відомствами.

Службою зовнішньої розвідки України напрацьований певний механізм такої роботи. В українських закордонних дипломатичних представництвах працюють співробітники, які зорієнтовані на те, як діяти у подібних ситуаціях, як взаємодіяти із закордонними партнерами.

«Беручи до уваги цінність цього музичного інструменту для культурної спадщини України, – зазначив Володимир Отрешко, –  ми з розумінням поставились до вирішення цієї проблеми, зокрема, використовуючи наші закордонні можливості, надали допомогу в оперативному оформленні необхідних документів для безперешкодного його транспортування до України».

На завершення урочистостей перший заступник Голови СЗР України Володимир Отрешко і генеральний директор Музею історії міста Києва Лариса Булавіна підписали акт передачі-приймання старовинної бандури. Тепер раритет зберігатиметься у столичному музеї культурної спадщини, де нині експонуються численні картини Олекси Булавицького, передані художником два десятки років тому.

 

Прес-служба СЗР України


««««