На 92-му році пішов із життя легендарний ветеран української зовнішньої розвідки Василь М’якушко

27.10.2014

26 жовтня на 92-му році життя помер легендарний ветеран української зовнішньої розвідки, почесний президент Фонду ветеранів зовнішньої розвідки України Василь Омелянович М’якушко.

Василь М’якушко увійшов в історію як багаторічний керівник зовнішньої розвідки України у 1960 – 1980-ті роки. Він багато зробив для становлення і зміцнення підрозділів розвідки,добування важливої інформації політичного, економічного, науково-технічного характеру і її реалізації на підприємствах потужного оборонно-промислового комплексу республіки. У відставку вийшов у званні генерал-майора у 1991 році.

Народився В. М’якушко 11 січня 1923 року на хуторі М’якушки Решетилівського району Полтавської області. Після закінчення Другої світової війни, у якій він брав участь упродовж 1941 – 1945 років, навчався у Московській вищій військовій юридичній академії, а з 1952 по 1954 рік – у 101-й (розвідувальній) школі колишнього СРСР. Після цього майже шість років успішно працював під дипломатичним прикриттям у паризькій резидентурі радянської зовнішньої розвідки, пройшов усі щаблі оперативної роботи.

За вагомі показники у роботі В. М’якушко нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни I ступеня, Трудового Червоного Прапора (двічі), Богдана Хмельницького III ступеня, «За заслуги» III ступеня, багатьма медалями.

Сьогодні фото Василя М’якушка займає чільне місце у музейній експозиції Служби зовнішньої розвідки України, його ім’я вписано золотими літерами на стелі нагороджених найвищою заохочувальною відзнакою СЗР України – нагрудним знаком «Почесний співробітник зовнішньої розвідки України».

Василь Омелянович був бажаним і почесним гостем на багатьох урочистих заходах у СЗР України, виступав перед співробітниками, ділився спогадами про розвідувальні операції, передаючи свої знання і досвід новому поколінню українських розвідників, завжди вражав своїм оптимізмом, гарною пам’яттю, принциповістю, активною громадянською позицією. Він був і назавжди залишиться в пам’яті співробітників української зовнішньої розвідки яскравою особистістю, справжнім патріотом і професіоналом своєї справи.

Керівництво і особовий склад Служби зовнішньої розвідки України з глибоким сумом зустріли звістку про смерть Василя М’якушка і висловлюють співчуття його рідним і близьким.

Прес-служба СЗР України««««