Звернення Голови СЗР України з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

13.02.2015

Шановні колеги, ветерани, співвітчизники!

За традицією у день вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан до підніжжя монументів загиблим воїнам-афганцям кластимуть вінки і червоні гвоздики.

Особливо важку пам’ять залишила про себе афганська війна, у тому числі й для українців. За цей час в бойових діях та заходах з їх забезпечення взяли участь понад 150 тисяч представників України. Не повернулося додому більше трьох з половиною тисяч наших співвітчизників, понад вісім тисяч отримали поранення, більше трьох тисяч стали інвалідами.

Ми не маємо права забувати ті драматичні і трагічні події. Ця сторінка історії повинна назавжди стати нагадуванням, що найважливішою цінністю є людське життя, що ним ніхто не може розпоряджатися заради якихось політичних цілей.

Вшановуючи у ці дні учасників бойових дій минулих збройних конфліктів, розділяючи біль втрат з рідними і близькими воїнів, які полягли на чужих землях, ми зараз маємо дбати, перш за все, про захист рідної землі від ворожої агресії, про мир і спокій у нашому домі.

Сьогодні кожен, хто має досвід участі у бойових діях, перебування у гарячих точках планети, в миротворчих місіях, повинен реалізувати свої знання, вміння і навички, аби здолати ворога, зберегти суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, захистити мирних мешканців від озброєних бойовиків, терористів і російських найманців.

Переконаний, що разом ми здолаємо будь-якого ворога і всілякі труднощі. Нехай віра у правоту нашої справи, у велич і силу духу українського народу, взаємовиручка, єдність, мужність і незламність стануть запорукою нашої перемоги.

Бажаю усім миру, добра, злагоди і віри у краще майбутнє на нашій землі.

Слава Україні!

 

Голова Служби зовнішньої розвідки України

Віктор Гвоздь


««««