Пам’яті Героїв Небесної Сотні

19.02.2015

20 лютого Україна вперше відзначатиме День Героїв Небесної Сотні. Нарівні з Днем незалежності України, Днем Гідності та Свободи, Днем Соборності України та Днем ушанування Героїв Крут цей день, безсумнівно, стане одним із найвеличніших і найшановніших у новітній українській історії.

Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які полягли рік тому у центрі Києва, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, змушує кожного з нас згадати ті трагічні і водночас героїчні події, схилити голови над полеглими, винести уроки з минулого, аби не робити помилок у майбутньому.

Для мене, як і для багатьох українців, цей день є особливим і пам’ятним. У період Революції гідності я, як і чимало інших небайдужих співвітчизників, неодноразово бував на Майдані й піднімався на сцену. Ще на початку грудня 2013 року долучився до звернення ветеранів воєнної розвідки Збройних Сил України, у якому йшлося про те, що жорстоке побиття молоді – злочин, якому немає пробачення. «Ми, ветерани військової розвідки, звертаємося до вас, наші побратими, з проханням підтвердити свою відданість Українському народу і засудити дії злочинців як у спецформі, так і без неї», – наголошувалося у тому посланні. А один з останніх дописів, зроблених мною на сторінці у Фейсбуці саме 20 лютого 2014 року, звучить так: «Ситуація вже вийшла з-під контролю нинішньої влади. Подальша її ескалація тільки погіршує її шанси залишитися безкарною за те, що сталося…»

Хотілося б, щоб події 18–20 лютого 2014 року розцінювалися як безперечний біль від втрати героїв. Водночас, щоб це було утвердженням того, що вони загинули не марно, що їхня самовідданість, мужність, сила духу і стійкість невідворотно змінили хід історії нашої держави.

Найкращою пам’яттю про Героїв Небесної Сотні сьогодні повинна бути активна громадянська позиція кожного у справі захисту завоювань Революції гідності, суверенітету і територіальної цілісності України від зовнішньої агресії, встановлення миру й налагодження нормального життя на нашій землі. Будьмо сильними, єдиними, згуртованими і гідними світлої пам’яті наших героїв!
Слава Україні!

Голова Служби зовнішньої розвідки України
Віктор Гвоздь


««««