Щодо ухвалення Верховною Радою України Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвідувальних органів України”

20.03.2015

19 березня 2015 року Верховною Радою України ухвалено Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвідувальних органів України”, розроблений Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони спільно зі Службою зовнішньої розвідки України.

Законом удосконалено правові основи організації і діяльності розвідувальних органів України в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації. Це дасть можливість розвідувальним органам “проникати в міжнародні терористичні, злочинні групи чи організації, а також організації, що здійснюють підривну діяльність проти України, з метою попередження чи припинення їхньої протиправної діяльності та встановлення осіб, які їм сприяють”. У нинішніх умовах це дасть змогу застосовувати закріплені на законодавчому рівні спеціальні методи і засоби діяльності для протидії на тимчасово окупованих територіях України підривній діяльності іноземних спецслужб, зокрема Російської Федерації.

Законом також встановлено, що розвідувальні органи України можуть “виступати замовниками науково-дослідних, дослідно-конструкторських та інших робіт у галузі розроблення і виготовлення технічних засобів розвідки і спеціальних технічних засобів, необхідних для здійснення розвідувальної діяльності, створювати, закуповувати і застосовувати технічні засоби розвідки та спеціальні технічні засоби в порядку, визначеному законодавством”.

Крім цього, законом передбачається створення так званого запасу Служби зовнішньої розвідки України, тобто покладення на підрозділи СЗР України ведення персонально-якісного обліку військовозобов’язаних з числа осіб, які звільняються з військової служби у СЗР України. До запасу СЗР України передбачається включати тих військовозобов’язаних, мобілізація яких у особливий період сприятиме посиленню СЗР України саме як розвідувального органу, тобто за рахунок фахівців, служба яких була безпосередньо пов’язана із розвідувальною діяльністю. З цією метою у статті 7-1 Закону України «Про Службу зовнішньої розвідки України» передбачається запровадження альтернативного зарахування в запас: СЗР України або Збройних Сил України.

Відповідні зміни і доповнення внесено до законів “Про оперативно-розшукову діяльність”, “Про розвідувальні органи України”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««