У СЗР України відбулася зустріч з космонавтом Леонідом Каденюком

6.04.2015

Напередодні Дня працівників ракетно-космічної галузі України співробітники Служби зовнішньої розвідки України зустрілися з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком.

Розповідь про шлях у космос, підготовку до польоту і перебування на борту міжнародної космічної станції, про враження й філософські роздуми щодо земного буття вийшла цікавою і змістовною. Адже й сам Леонід Костянтинович людина неординарна, з широким кругозором і активною громадянською позицією. Він  кандидат технічних наук, народний депутат Верховної Ради України ІV скликання, льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт-випробувач, генерал-майор авіації, Герой України.

За словами Каденюка, найбільше враження на нього справило споглядання планети Земля з космосу. Захоплення її красою супроводжувалося думками про недосконалість людського суспільства, законів, за якими воно живе, і про те, що на такій прекрасній планеті має бути й гарне життя. «Саме в космосі, – зазначив він, – по-особливому усвідомлюєш її феномен як особливої планети у Всесвіті. При цьому надзвичайно гостро виникає розуміння безглуздості воєн, витрат трильйонів доларів щорічно на створення й збереження ядерного, хімічного, бактеріологічного та інших видів самознищення людини і всього живого на Землі, існування військових блоків як об’єднань одних груп держав проти інших».

Відповідаючи на запитання, що він взяв на борт «Колумбії», Леонід Каденюк назвав прапор України, герб, портрет Тараса Шевченка і його «Кобзар», аудіокасету з українськими піснями та фотографії видатних земляків, творців космонавтики, Ю.Кондратюка і С.Корольова. А ще зауважив, що на його прохання двічі члени міжнародного екіпажу пробуджувалися під гімн України.

На завершення зустрічі Л.Каденюк сказав, що полетів би у космос ще раз, якби була така можливість. «Знань і досвіду для цього достатньо, – зазначив він, – фізичний стан тримаю в нормі, регулярно займаюся спортом, бігаю два-три рази на тиждень по десять кілометрів». При цьому він згадав про американського астронавта Джона Гленна, який удруге полетів у космос у віці 77 років.

У Центрі професійного та патріотичного виховання співробітників Служби зовнішньої розвідки України Леонід Каденюк познайомився з історією української розвідки, а у одній з експозицій побачив власноруч написані побажання українським розвідникам, зроблені ним багато років тому.

На згадку про зустріч радник Голови Служби зовнішньої розвідки України Олександр Скрипник вручив космонавту авторську книгу «Розвідники, народжені в Україні». Один з нарисів цієї книги присвячений земляку Л.Каденюка, котрий також народився у селі Клишківці Хотинського району Чернівецької області. Символічно автор зробив і дарчий надпис: «Ви намагалися розвідати космічні таємниці, а герої цієї книги – земні».

Прес-служба СЗР України


««««