Чорнобиль, ми пам’ятаємо тебе…

24.04.2015

Напередодні відзначення чергової річниці Чорнобильської трагедії співробітники СЗР України разом з ветеранами  розвідки та  юнаками з ліцею-інтернату № 23 “Кадетський корпус” ушанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Під час заходу ветерани розвідки та співробітники Служби – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС поклали вінки та квіти до монумента жертвам Чорнобильської катастрофи, встановленому в Києві, розповіли ліцеїстам про застосування  оперативних груп та  рятувальних бригад з локалізації пожежі на станції.

Також в підшефному ліцеї “Кадетський корпус”  відбувся урок пам’яті та мужності, присвячений   ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, в якому взяли участь діючі співробітники Служби та ветерани розвідки – учасники ліквідації на ЧАЕС.

За даними з відкритих джерел, безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина, проте згодом в 134 співробітників ЧАЕС і членів рятувальних команд, що перебували на станції під час вибуху, розвилася променева хвороба, 28 з них померли протягом  наступних декількох місяців.

Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті хто отримав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали в небезпечні райони, а на їхнє місце призначалися інші. Основна частина робіт була виконана в 1986-1987 роках, у них взяли участь приблизно 240 тисяч чоловік, загальна ж кількість ліквідаторів склала майже  600 тисяч.

Прес-служба СЗР України 


««««