Виступ Голови правління Благодійного фонду сприяння СЗР України генерал-майора у відставці Дмитра Захараша щодо шефської допомоги СЗР України ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус» у розвитку військово-патріотичного виховання учнівської молоді

5.05.2015

Шановні учасники Форуму!

Дорогі наші ліцеїсти!

Проведення молодіжно-патріотичного Форуму напередодні відзначення 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення, а також Дня Перемоги є дуже символічним свідченням того, що Україна була та  залишається  невід’ємною частиною єдиної європейської родини.

Рік тому Україна зіткнулася з підступним ворогом, який сьогодні намагається безжалісно руйнувати схід нашої країни. Саме тому питання військово-патріотичного виховання молоді є вкрай актуальним та важливим.

Ветерани війни, ті, хто сьогодні мають честь зі зброєю в руках боронити нашу країну, чудово знають наскільки важливо іти в бій не тільки з твердою внутрішньою  впевненістю в правоті своєї справи, а по-справжньому бути фізично й психологічно готовим до зустрічі  з ворогом.

Я дуже вдячний організаторам Форуму за надану мені можливість виступити перед Вами та поділитися досвідом шефської роботі Служби зовнішньої розвідки України з київським ліцеєм-інтернатом «Кадетський корпус».

Зупинюсь лише на деяких конкретних формах співпраці Служби з підшефним навчальним закладом.

Історія нашого партнерства, скажу навіть більше, -  щирої дружби розпочалася майже шість років тому.

З тих пір стало доброю традицією проводити посвяти у кадети вихованців “Кадетського корпусу” за участю співробітників Служби зовнішньої розвідки України та ветеранів відомства.  Цей символічний та святий по духу для кожного юнака ритуал щорічно проводиться на Покрова Пресвятої Богородиці у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Декілька років тому спільно з керівництвом ліцею запроваджено проект під назвою «Зустрічі з відомими особистостями та  представниками мужніх професій».  У рамках цих  заходів були організовані зустрічі з Героями України, видатними українськими розвідниками та їхніми близькими  родичами, офіцерами та генералами, які    керували національною розвідкою.

До бібліотеки ліцею передано книги з
військово-патріотичної тематики та становлення кадетських корпусів ХІХ – ХХ століть.

Для кадетів 5-11 класів було організовано екскурсії до Національного музею історії Великої Вітчизняної війни, Музею партизанської слави, Державного музею авіації України, парку культури «Мамаєва Слобода», Національного еколого-натуралістичного центру, Центру професійного та культурного виховання співробітників Служби безпеки України.

Співробітниками Служби ініційовано щорічне перерахування благодійного внеску в розмірі 1 відсотка місячного грошового забезпечення на проведення ремонтних робіт, обладнання навчальних класів та спальних приміщень, а також придбання необхідного майна і техніки. Вважаємо, що у непрості для освітянських закладів часи ця посильна допомога  дозволяє суттєво покращувати умов навчання та проживання ліцеїстів.

Дуже важливим є й те, що завдяки нашому патронату, ліцеїсти мають можливість проходити медичне обстеження в поліклініці Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Для кращих вихованців ліцею було організовано відпочинок та оздоровлення в Україні і за кордоном.

Окремо хочу наголосити на тому, що з  юнаками ми проводимо відповідну професійно-орієнтаційну роботу, а найбільш підготовлених і активних  випускників ліцею направляємо на  навчання до вищих військових навчальних закладів країни.

Ми вважаємо, що завдяки проведенню попереднього відбору та ретельному вивченню цих хлопців під час навчання, ми в майбутньому отримаємо потрібних Службі зовнішньої розвідки України фахівців.

Звичайно, що тільки переліченими заходами наша робота з підшефним ліцеєм не обмежується. Ми вивчаємо досвід інших відомств,  продовжуємо шукати інші напрямки співпраці,  в цій роботі намагаємося використовувати нові форми, які вимагає від нас  життя.

Закінчуючи свій виступ,  і користуючись нагодою, хочу схилити голову перед загиблими героями та привітати ветеранів війни, а також всіх учасників Форуму з Днем Перемоги!

Наші батьки перемогли нацизм 70-т років тому та ціною неймовірних зусиль захистили державу! Буде перемога й за нами!

Слава Україні!


««««