Патріотами не народжуються, патріотами – стають

5.05.2015

5 травня співробітники Служби зовнішньої розвідки України та ветерани прийняли участь в молодіжно-патріотичному форумі «Два покоління – дві війни», який проводився за ініціативи підшефного СЗР України ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус». Захід був присвячений ушануванню подвигу українського народу у Другій світовій війні, увіковіченню пам’яті полеглих воїнів у боротьбі за свободу Батьківщини, відзначенню 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

У рамках форуму відбувся Урочистий парад «За пам’ять, за славу, за честь…» за участю навчальних закладів з посиленою військово-фізичною підготовкою м. Києва, Фестиваль духових оркестрів «Слава героям-визволителям України», Урок військової підготовки
у Національному музеї історії  Великої Вітчизняної війни «Шануймо подвиги дідів своїх, батьків своїх…», в якому прийняли участь ветерани, представники органів влади та громадськості.

Під час форуму юні кадети мали можливість зустрітися та поспілкуватися з відомими військовими і громадськими діячами, ветеранами Другої світової війни, а також учасниками АТО на сході України. Неабиякий інтерес викликало те, що на спеціальному уроці «Шануймо подвиги дідів своїх, батьків своїх…» відбулася презентація нових авторських програм з військової підготовки для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «Основи військової розвідки», «Основи військового етикету та психології», «Азбука кадета».

Молодіжно-патріотичний форум передбачав низку практичних заходів, одним з яких був обмін досвідом з питань співпраці   навчальних закладів та силових структур у розвитку військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Своїм майже шестирічним досвідом цієї роботи поділилась й Служба зовнішньої розвідки України. Зі спеціальною доповіддю виступив Голова правління Благодійного фонду сприяння СЗР України генерал-майор у відставці Дмитро Захараш, який розповів  про  шефство СЗР України над ліцеєм-інтернатом №23 «Кадетський корпус». Підкреслюючи важливість цієї роботи, Дмитро Петрович відзначив, що  «ветерани війни, ті, хто сьогодні мають честь зі зброєю в руках боронити нашу країну, чудово знають наскільки важливо іти в бій не тільки з твердою внутрішньою  впевненістю в правоті своєї справи, а по-справжньому бути фізично й психологічно готовим до зустрічі  з ворогом».

(Будь ласка, читайте повний текст виступу Д. Захараша на сайті СЗР України).

Прес-служба СЗР України


««««