Колегія Служби зовнішньої розвідки України обговорила актуальні питання протидії тероризму

19.04.2016

19 квітня відбулося засідання Колегії СЗР України, на якому були розглянуті шляхи підвищення ефективності діяльності Служби зовнішньої розвідки України у боротьбі з тероризмом.

Під час обговорення підкреслювалось, що міжнародний тероризм є одним із викликів національній безпеці України, який потребує адекватного реагування з боку СЗРУ. Тому виходячи з визначених завдань, підрозділами агентурної і технічної розвідки СЗРУ системно ведеться робота зі здобування розвідувальної інформації про загрози національним інтересам України з боку міжнародних екстремістських організацій і груп.

Було наголошено, що протидія терористичним угрупованням «ДНР»/«ЛНР», які підтримуються спеціальними службами Російської Федерації, і становлять безпосередню загрозу національній безпеці України, її територіальній цілісності, державним установам та громадянам, є вагомою складовою боротьби з міжнародним тероризмом.

На сьогодні участь СЗРУ у боротьбі з тероризмом здійснюється в рамках існуючої нормативно-правової бази та відповідно до рішень РНБО України. Водночас для підвищення ефективності виконання визначених СЗРУ завдань прийнято рішення підготувати пропозиції щодо внесення змін до нормативної бази, що дозволить розвідникам у повному обсязі виконувати «Стратегію національної безпеки України», «Воєнну доктрину України» та «Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України».

Колегія СЗРУ також обговорила актуальні питання діяльності агентурної розвідки Служби зовнішньої розвідки України.

Підбиваючи підсумки Колегії, Голова Служби зовнішньої розвідки України Віктор Гвоздь зазначив, що агентурні данні та матеріали технічної розвідки СЗР України враховуються керівництвом України при прийнятті стратегічних рішень. «У сучасних непростих умовах у нас немає права на помилку. Ми повинні вносити корективи в процесі діяльності, вчасно розпізнавати й гнучко реагувати на нові загрози», – підкреслив Віктор Гвоздь.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««