Героям Чорнобиля – всенародний уклін

26.04.2016

Указом Президента України Перта Порошенка 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.


Під час трагічних подій на Чорнобильській АЕС 73 колишніх та нині діючих співробітників Служби зовнішньої розвідки України брали участь у ліквідації пожежі та локалізації наслідків аварії на електростанції. Сьогоднішнє покоління співробітників СЗРУ пам’ятають та шанують цих мужніх людей. Голова СЗРУ Віктор Гвоздь нагородив їх відомчими відзнаками за героїзм та мужність, виявлені у 1986 році під час виконання службових обов’язків з ліквідації аварії.

26 квітня ветерани та співробітники Служби зовнішньої розвідки України прийняли участь в пам’ятних заходах, присвячених 30-й річниці Чорнобильської катастрофи.

У рамках запланованих заходів відбулася зустріч колишніх ліквідаторів аварії на ЧАЕС, покладання вінків та квітів до монумента жертвам Чорнобильської катастрофи, встановленого в Києві, вшановано пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. У центральному апараті СЗРУ організовано виставку поробок та малюнків учнів підшефного СЗРУ ліцея-інтерната №23 «Кадетський корпус». Ветерани розвідки провели для дітей урок пам’яті «Дзвони Чорнобиля нагадують» та розповіли про те, як 30-ть років тому країна приборкувала ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки.


Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««