СЗРУ поповнила скарбницю національної пам’яті новими документами

18.01.2017


Галузевий державний архів Служби зовнішньої розвідки України продовжує системно працювати над тим, щоб громадськість мала можливість знайомитись з невідомими сторінками історії національного визвольного руху в Україні. На цей раз фахівці СЗРУ дослідили засекречені радянськими органами держбезпеки документи про діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років. Унікальні документи були знайдені, вивчені, розсекречені та переведені в електронний вигляд для презентації громадськості.

У матеріалах широко представлені документальні свідчення діяльності різних українських державних та політичних структур, військових організацій, що функціонували за межами колишнього СРСР, а також простежуються складні події, що відбувалися в середовищі української політичної еміграції та навколо неї у міжвоєнний період 1920-1930-х років. В оперативних документах органів державної безпеки СРСР – перекладах матеріалів особистого листування окремих політичних постатей української історії, насамперед лідерів Української Народної Республіки, висвітлюється їх участь у визвольному русі поневолених народів, а також наводяться окремі факти їх державницької та політичної діяльності.

З архівними документами, а це 5676 оцифрованих аркушів, можна ознайомитись на сайті СЗРУ в розділі «Розсекречені архіви». Оприлюднені матеріали, безумовно, є цінним джерелом інформації для науковців і дослідників, у тому числі з урахуванням сучасних суспільно-політичних змін в України.

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України


««««