СЗРУ видала збірку розсекречених документів про українську еміграцію 20-30-х років минулого сторіччя

01.02.2017

Служба зовнішньої розвідки України, реалізуючи державну політику в сфері збереження національної пам’яті, продовжує ознайомлювати громадськість з архівними документами органів держбезпеки радянського періоду щодо національно-визвольного руху українського народу.

Галузевим державним архівом СЗРУ було опрацьовано 160 архівних справ у 274 томах, що містили документи з організації та здійснення радянською розвідкою заходів стосовно лідерів українських державних утворень, організацій, політичних партій, суспільних рухів і створених ними військових формувань, діяльності іноземних розвідувальних органів на території колишнього СРСР, а також документи про відомих історичних персоналій, події та факти. За підсумками дослідницької роботи Службою зовнішньої розвідки України було видано збірку розсекречених  документів, які, з одного боку, розповідають про діяльність української розвідки того часу, а з іншого, – показують діяльність на території України і за її межами українських військових формувань, національних рухів та організацій періоду 1918-1930-х років.

Для зручності роботи зі значним документальним матеріалом, що відображає раніше невідомі сторінки вітчизняної історії та, без сумніву, є  цінним джерелом інформації для дослідників, які вивчають окремі періоди українського державотворення, усі документи були переведені в цифровий формат.

Зі збіркою «Українська еміграція 20-30-х років минулого сторіччя в архівних документах розвідки», яка складається із чотирьох частин загальним об’ємом 833 аркуша, можна ознайомитись на сайті СЗРУ в розділі «Розсекречені архіви».

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України    


««««