«За пам’ять, за славу, за честь!»

5.05.2017

З нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні співробітники Служби зовнішньої розвідки України та ветерани взяли участь в урочистому параді «За пам’ять, за славу, за честь!», організованому за участю кадетів підшефного СЗРУ ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус», ліцеїстів Військового ліцею ім. Івана Богуна, студентів Державного навчального закладу «Київський професійний коледж» з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Урочистий мітинг і парад юних патріотів відбулися у Національному музеї історії України у Другій світовій війні та були присвячені ушануванню подвигу українського народу і полеглих воїнів у боротьбі з нацизмом.

Нищівний вал бойових дій двічі прокотився українськими землями, не оминувши жодного населеного пункту, понівечивши долі десятків мільйонів людей. Саме український напрям постійно був центральним на всьому 4500-кілометровому радянсько-німецькому фронті, і саме з ним були пов’язані основні вирішальні події Другої світової війни. Протягом 40 місяців – з 22 червня 1941 до кінця жовтня 1944– Україна була ареною жорстоких кровопролитних боїв, в ході яких було розгромлено десятки добірних з’єднань вермахту, знищено величезну кількість озброєння та бойової техніки противника, зроблено вагомий внесок у здобуття перемоги.

Юнаки та дівчата, що шанували ветеранів війні, є нащадками справжніх героїв. Їм дійсно є ким пишатися і з кого брати приклад. Воїни-українці та уродженці України вписали безсмертні сторінки в історію минулої війни, показавши приклади ратного героїзму. Із 11603 воїнів, які в роки війни за бойові подвиги були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 2072 – українці, причому 32 із них двічі, а Іван Кожедуб тричі. Із 7 млн. нагород – 2,5 млн. одержали українці.

У рамках урочистих заходів відбувся мітинг за участю ветеранів війни, воїнів АТО, військових і громадських діячів, по завершенні якого на території меморіального комплексу Національного музею історії України у Другій світовій війні серед монументальних скульптур, що увічнюють подвиг нашого народу, пролунали слова колективної клятви юних патріотів:

«Ми – молодь України, майбутні захисники Вітчизни перед світлою пам’яттю героїв Великої Вітчизняної війни, перед лицем сучасних героїв – воїнів АТО, дітей війни, своїх учителів, батьків, друзів, перед своєю совістю, обіцяємо: рівнятися на вас і бути справжніми патріотами своєї держави, стати гідними продовжувачами подвигів славних героїв України, з честю нести прапор Пам’яті, Слави і Честі. Низький уклін і тричі «Слава!» героям – нашим захисникам!»


««««