Служба зовнішньої розвідки України презентувала книгу «Розстріляний на Донбасі «за ізмєну Росії»

7.11.2017

7 листопада 2017 року в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентували книгу співробітника СЗРУ Олександра Скрипника «Розстріляний на Донбасі «за ізмєну Росії». Видання цієї книжки було приурочено до 100-річчя Української революції 1917–1921 рр. і, за визнанням учасників презентації, є однією з видатних подій поточного року, що підвищує національну самосвідомість українців.
В основу роману лягла драматична доля дипломата і розвідника Федора Боржинського, який у непростий період вітчизняної історії був послом Української Держави на Кубані і з честю відстоював українські інтереси. Водночас столітня історія перегукується у книзі з сьогоденням, із подіями на сході України, де на тимчасово окупованій території українські патріоти протистоять «рускому міру».
Справжньою сенсацією для присутніх було те, що участь в обговоренні нового роману взяв очевидець теперішніх подій на Донбасі і один з головних героїв книжки Володимир Семистяга. Влітку 2014 року голова Луганського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Володимир Семистяга зумів врятувати і переправити до Києва особисті нагороди легендарного українського слідчого Миколи Польского, що були забрані проросійськими бойовиками з музею УМВС України в Луганській області та планувалися до незаконного вивезення в Росію.
«Погоджуючись з тим, що роман захоплює своїм сюжетом, ми маємо визнати те, що його унікальність полягає в тому, що автор відкрив для нас дивовижного персонажа, який нібито випав з української історії», – зазначив на презентації директор видавництва «Ярославів Вал» Михайло Слабошпицький, згадуючи про іншого головного героя книжки Федора Боржинського.
Його думку продовжив дослідник історії національних спецслужб професор Володимир Сідак: «Барон Боржинський вартий того, щоб про нього знали. Це був патріот з високими моральними принципами, який в важкі для країни часи з честю виконував свій обов’язок на дипломатичній та розвідувальній ниві. Співробітники сучасних українських спецслужб можуть пишатися таким професіоналом і справжнім патріотом».
Автор роману «Розстріляний на Донбасі «за ізмєну Росії» Олександр Скрипник понад 20 років займається дослідженням історії вітчизняних спецслужб. Працюючи з архівом СЗРУ, він розшукав і дослідив унікальні документи про діяльність національно-патріотичних рухів, починаючи з 1917 року, а також розвідки УНР у 1920-1930 роках. «Завдяки цим документам мені вдається повертати в наше життя забутих героїв, що боролися й вмирали за незалежність України. Водночас хочу зауважити, що сьогодні треба в першу чергу вшановувати і дякувати героям цієї книжки, які у надскладних умовах протистояли російській агресії проти України як сторіччя тому, так і сьогодні. Я лише спробував відтворити на папері їхню долю», – наголосив письменник.

Прес-служба СЗР України


««««