Натисни та тримай

«Небесна сотня» української розвідки

СЗРУ та видавництво «Ярославів Вал» видали нову книжку про українських розвідників

Напередодні Дня захисника України у Національному  інформаційному агентстві «Укрінформ» Служба зовнішньої розвідки України і видавництво «Ярославів Вал» презентували нову книжку Олександра Скрипника «Таємний легіон Української революції». Як і попередні книжки цього автора, який працює радником Голови СЗРУ, нариси «Таємного  легіону Української революції» ґрунтуються на розсекречених документах з архівів Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, наукових, мемуарних та інших джерелах.

Збірка документальних нарисів розповідає про драматичні долі розвідників доби Української революції 1917–1921 років та періоду діяльності національних спецслужб в умовах еміграції. У надскладних умовах агресії проти молодої Української держави вони жили, боролися і вмирали за України. У нерівному протистоянні більшість із них не зламалася, не зневірилася, не опустила руки навіть тоді, коли танули останні надії захистити українську державність.

Для багатьох читачів розповіді про Миколу Красовського, Федора Боржинського, Івана Вислоцького, Всеволода Змієнка, Івана Литвиненка, Василя Филоновича, Якова Гальчевського, Ольгу Басараб та інших стануть справжнім одкровенням. Не всі із зазначених персонажів були розвідниками у класичному сучасному розумінні. Вони не закінчували розвідувальних шкіл, інститутів чи академій, натомість, розвідувальному ремеслу їх вчило життя.  Дослідження їх героїчних вчинків дають усі підстави зарахувати їх до славетної когорти представників української розвідки.

Вихід «Таємного легіону Української революції» став знаковою подією в історії української розвідки, тому цілком природно, що в презентації книжки взяв участь  Голова Служби зовнішньої розвідки України Віктор Гвоздь. У своїй передмові до книжки керівник СЗРУ зазначив: «Ця книга не тільки про минуле, вона дає поштовх для розуміння того, що відбувається сьогодні навколо України, природи російської агресивної політики і діяльності її спецслужб. Занурюючись у найменш досліджену історію національних спецслужб доби Української революції 1917-1921 років, ще більше утверджуєшся в справедливості тези, що у кожному періоді доленосної української історії була своя Небесна сотня. А нині ще й ловиш себе на думці, наскільки ті події майже столітньої давності разюче схожі з тим, що відбувається зараз на сході України».

У презентації книжки «Таємний легіон Української революції» також взяли участь почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України В’ячеслав Брюховецький, доктор історичних наук, професор Володимир Сідак, директор Музею Української революції 1917–1921 років Олександр Кучерук та інші науковці, дослідники історії вітчизняних спецслужб. Майже усі виступаючі відзначали унікальність викладеного матеріалу та актуальність видання книжки для підвищення самосвідомості українців в період боротьби за незалежність і територіальну цілісність нашої країни.

Видання книжки стало можливим завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду «Фонд сприяння зовнішній розвідці України».

 

Прес-служба СЗР України

Що ще цікавого

110
0
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №520/2019
87
3
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №501/2019 "Про призначення В.Євдокимова заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України"
760
52
Голову Служби зовнішньої розвідки України Владислава Бухарєва представлено особовому складу СЗРУ