Натисни та тримай

Служба зовнішньої розвідки України відзначила своє 100-річчя

24 січня 2019 року в Дипломатичній Академії України ім. Г. Удовенка відбулося офіційне прийняття з нагоди 100-річчя зовнішньої розвідки України.

У заході взяли участь керівництво розвідувальної спільноти України, керівництво спецслужб-партнерів СЗРУ, зокрема ЦРУ США, Департаменту державної безпеки Литви, Служби зовнішньої розвідки Естонії, Служби зовнішньої інформації Румунії та Служби зовнішньої розвідки Грузії, а також представники розвідувальних, спеціальних та правоохоронних органів іноземних держав, акредитованих в Україні.

У своєму виступі на урочистому зібранні Секретар РНБО України Олександр Турчинов зазначив, що в України немає альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції. І тому сьогодні перед українськими розвідувальними органами стоять складні та відповідальні завдання, виконання яких потребують нових підходів, технологій, ресурсів і техніки. Та найперше, – зазначив він, – успіх розвідувальної діяльності залежить від людей: чесних і мужніх, професійно підготовлених та патріотично налаштованих – і таких переважна більшість в українських спецслужбах. Саме вони є гарантами того, що Кремль не зможе повторити трагедію 1919 року –  зруйнувати незалежність нашої Держави та підкорити Український Народ.

У своїх вітальних промовах голова СБ України генерал армії України Василь Грицак, начальник ГУР МО України генерал-полковник Василь Бурба, начальник Управління інформації Адміністрації Держприкордонслужби України генерал-майор Валерій Євдокімов наголосили на рішучій налаштованості на поглиблення взаємодії і справжнього відкритого партнерства із СЗР України в рамках української розвідспільноти.

Голова СЗР України Єгор Божок підкреслив, що відзначення 100-річчя зовнішньої розвідки України є важливою і символічною перемогою України. Адже сто років тому саме 24 січня 1919 року в Директорії було створено перший підрозділ загальнодержавної розвідки – відділ закордонної інформації, що розгорнув розвідувальну діяльність проти ворогів молодої Української Народної Республіки. Тож повернувши власну історію та знаючи справжнє минуле, Україна абсолютно точно матиме майбутнє. І її майбутнє – в Євроатлантичній спільноті.

Нині, завдяки підтримці партнерів по НАТО, українська розвідка, попри пряму військову агресію РФ і жорстку протидію з боку її спецслужб, змогла не лише відродитися, а й кардинально модернізувати усі напрями своєї діяльності. Започатковані  реформи дали змогу встановити довіру і налагодити належну взаємодію з розвідувальною спільнотою НАТО, поступово інтегруватися до когорти розвідувальних служб Північноатлантичного Альянсу. Лише за останній рік СЗР України значно розвинула своє партнерство з ЦРУ США, МІ 6 Великої Британії, БНД Німеччини, Агентством розвідки Польщі, Департаментом державної безпеки Литви, Департаментом зовнішньої розвідки Естонії, Службою зовнішньої інформації Румунії, Національною розвідувальною організацією Туреччини та Службою зовнішньої розвідки Грузії. Започаткування співпраці з Об’єднаним департаментом розвідки і безпеки НАТО також свідчить про збільшення  довіри Альянсу до української розвідувальної спільноти, що сприятиме інтеграції України в Північно-Атлантичний Альянс. 

Почесні гості з США, Литви, Естонії, Румунії та Грузії у своїх виступах запевнили, що й надалі підтримуватимуть Україну в її протидії російській агресії та всіляко сприятимуть реформуванню зовнішньої розвідки України за євроатлантичними стандартами.

Що ще цікавого

449
39
Голову Служби зовнішньої розвідки України Владислава Бухарєва представлено особовому складу СЗРУ
248
10
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №391/2019 "Про призначення В.Бухарєва Головою Служби зовнішньої розвідки України"
140-річчя з дня народження Симона Петлюри
219
1
Симон Петлюра: «Необхідно, щоб громадянство знало позитивну вагу цієї служби і оточило працю її своїм співчуттям та допомогою»