Натисни та тримай

У співробітників Служби зовнішньої розвідки України – професійне свято

1 грудня у Службі зовнішньої розвідки України відбулися урочистості з нагоди професійного свята.

Десять років тому, 1 грудня 2005 року, Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про Службу зовнішньої розвідки України», що фактично знаменувало початок нового етапу становлення національної розвідки.

Сьогодні СЗРУ надійно забезпечує національні інтереси країни, насамперед на зовнішньополітичному і зовнішньоекономічному напрямах, сприяє встановленню і розвитку двосторонніх та багатосторонніх відносин України з іншими державами.

В умовах агресії з боку Російської Федерації, окупації Криму та різкого загострення військово-політичної обстановки в цілому в Євразійському регіоні Служба зовнішньої розвідки зосередила свій потенціал на пріоритетних завданнях, що дозволяє досягати суттєвих результатів у захисті національних інтересів. Основні завдання співробітників СЗРУ полягають у щоденному добуванні та аналізі розвідувальної інформації для прийняття військово-політичним керівництвом держави стратегічних рішень у сфері національної безпеки і оборони.

У своєму привітанні співробітникам та ветеранам СЗРУ Президент України Петро Порошенко зазначив: «В умовах військової агресії проти нашої держави, появи нових ризиків і зовнішніх загроз розвідувальна діяльність набуває особливого значення. Від того, наскільки ефективними і злагодженими будуть ваші дії, своєчасною, достовірною і всеохоплюючою інформація та прогнози розвитку подій на найближчу перспективу, залежить мир і спокій на українській землі.

Віддаю належне патріотизму та професіоналізму співробітників Служби зовнішньої розвідки України. Ви з честю виконуєте поставлені завдання, нерідко ризикуючи власним життям».

Сьогодні Служба зовнішньої розвідки виходить на якісно новий рівень у взаємодії і співробітництві з партнерськими спецслужбами країн ЄС, НАТО та інших держав, що передбачено стратегічним курсом України. Варто відзначити, що СЗРУ підтримує партнерські контакти із 148 спецслужбами 81 країни світу. Дво- та багатосторонні формати співробітництва дозволяють проводити системну роботу з іноземними партнерами не тільки в сфері обміну інформацією, але й з проведення спеціальних операцій.

Для України надзвичайно важливо вписатися в нові загальносвітові тенденції у якості активного учасника формування нових безпекових світових і регіональних процесів.

Важливим завданням для СЗРУ також буде розширення спроможностей агентурної розвідки, нарощування потенціалу кіберрозвідки, радіоелектронної та космічної розвідок. Усе це набуває особливої актуальності на тлі загострення боротьби за енергоресурси, глобальної фінансово-економічної кризи, суттєвих геополітичних змін, що відбуваються сьогодні в світі.

 

Прес-служба Служби зовнішньої розвідки України

Що ще цікавого

114
2
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №520/2019
93
0
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №501/2019 "Про призначення В.Євдокимова заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України"
724
53
Голову Служби зовнішньої розвідки України Владислава Бухарєва представлено особовому складу СЗРУ