Натисни та тримай

Виступ Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета перед співробітниками Служби зовнішньої розвідки України

Дорогі друзі!

Насамперед я хочу привітати вас від імені Української Православної церкви Київського Патріархату з 10-ю річницею заснування Служби зовнішньої розвідки.

Як відноситься церква до розвідки? Позитивно. Чому? А тому що в Біблії є місце про те, що Господь благословив через Ісуса Навина розвідників, які були відправлені в місто Еріхон перед тим, як ізраїльський народ отримав обітовану землю.

Чому церква підтримує? А тому, що завдання розвідки – свідчити про правду, яка відбувається у світі. Без правди влада не може прийняти правильне рішення. Для того, щоб прийняти правильне рішення, треба знати правду, а правду несете ви.

Ви вивчаєте, не просто спостерігаєте, а ви аналізуєте. Зло часто ховається і виступає під благообразним виглядом, а в середині – зло. Так ось, розвідник повинен розпізнати зло, яке приховується, для того, щоб знати правду.

Особливо це важливо в наш час, коли Україна захищає свою землю від зовнішньої агресії. Були друзями, а стали ворогами. Ми не зазіхаємо на чужу територію. І як ви знаєте з історії, Україна ніколи не захоплювала чужі землі. Вона постійно воювала, але захищала свою землю. І зараз ми захищаємось. Ми не агресори, ми любим свою землю, і ця любов до рідної землі, до свого народу, до своєї держави підтверджується тим, що молоді люди, і не тільки молоді, але й люди похилого віку, віддають своє життя за свободу і незалежність України.

Ми співаємо в Гімні:”Душу й тіло ми положимо за нашу свободу…”. Так ось зараз, у цих умовах багато українців поклало свою душу за любов до своєї сім’ї, до свого народу, до своєї держави. Але Господь сказав: “Ніхто не має більшої любові, як той, хто покладе душу свою за друзів своїх”. Тому ми захищаємо свою землю – і з нами Бог.

Чому з нами Бог, а не з ними? А тому, що вони агресори, тому, що там зло. А там де зло, де агресія, Бога не може бути, бо Бог і зло несумісні. А раз правда на нашому боці. І Бог з правдою, тому ми переможемо, переможемо обов’язково, тому що ми боремося за правду.

Я хочу щоб Господь надихав вас на те, щоб ви допомагали нашій державі, нашій владі приймати правильні рішення. А це не так просто, тому ваша місія благородна, відповідальна і жертовна.

Я від імені церкви бажаю, щоб Господь оберігав вас від усякого зла, щоб ви вірно служили Україні та українському народові.

 

Слава Україні!

Що ще цікавого

109
0
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №520/2019
87
3
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №501/2019 "Про призначення В.Євдокимова заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України"
759
52
Голову Служби зовнішньої розвідки України Владислава Бухарєва представлено особовому складу СЗРУ