01.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/1/2021
singleNews

ВООЗ

ВООЗ рекомендує робити щеплення від коронавірусу двома дозами однієї вакцини, оскільки наслідки застосування різних вакцин поки не вивчені,– заявила керівник департаменту імунізації ВООЗ Кейт О'Брайен. Є дані тільки про можливість "змішаної" імунізації у разі застосування дози вакцини американської компанії Pfizer після того, як перше щеплення було зроблено вакциною британо-шведської компанії AstraZeneca. Крім цього випадку, поки немає даних щодо того, чи збережеться імунна реакція у разі змішаного графіку вакцинації, а також чи буде його застосування безпечно. Дослідження тривають, дані з цього питання очікуються в найближчі місяці.

ЄС

ЄС з 1 липня дозволить вільний в’їзд з Канади, Вірменії, Азербайджану, Боснії та Герцеговини, Брунею, Йорданії, Косово, Молдови, Чорногорії, Катару та Саудівської Аравії, які включені до списку безпечних для подорожей країн.

Австрійська Республіка

Австрійська національна комісія з імунізації (NIG) оновила свої рекомендації щодо застосування вакцин від Covid-19. Так, з огляду на поширення дельта-варіанту коронавірусу пропонується скоротити інтервали між першою та другою вакцинацією. Зокрема, для вакцини від BionTech/Pfizer рекомендується інтервал у 21 день між першим і другим щепленням, для вакцини від Moderna інтервал у 28 днів, а для вакцини Vaxzevria від AstraZeneca інтервал необхідно зменшити до 4-8 тижнів. Окрім того NIG наголошує на необхідності робити другу вакцинацію тим же препаратом, яким розпочато щеплення, зважаючи на збільшення кількості випадків побічних ефектів від змішаної вакцинації.

Республіка Болгарія

МОЗ Болгарії введе з 1 липня обмеження на в'їзд у країну громадян із зон з активним поширенням коронавірусу, йдеться в розпорядженні міністра охорони здоров'я технічного уряду Болгарії С. Кацарова. У Болгарію будуть допущені тільки громадяни з країн зеленої і помаранчевої зон, які визначаються на базі інформації, наданої Європейським центром з профілактики та контролю над захворюваністю, Всесвітньою організацією охорони здоров'я і Центром контролю над захворюваністю США.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Близько 2 тисяч випадків коронавірусу у Шотландії пов'язані з футбольними фанатами, які спостерігають за матчами Євро-2020. З 1991 випадку дві третини хворих заявили, що вони їздили до Лондона, щоб спостерігати за перебігом матчу Англії проти Шотландії 18 червня.

Естонська Республіка

Уряд Естонії розширив можливості поїздок в Естонію з країн, що не входять в ЄС, повідомило міністерство закордонних справ країни. Додаткова умова дозволу на в'їзд без 10-денної самоізоляції – якщо у людини немає симптомів захворювання і вона приїхала з держави, показник зараження в якій на 100 000 населення нижче 75 або дорівнює цій цифрі.

Королівство Нідерланди

Усі підлітки в Нідерландах у віці від 12 до 17 років зможуть вакцинуватися препаратом Comirnaty, розробленим спільно американською компанією Pfizer і її німецьким партнером BioNTech, повідомив у пояснювальній записці парламенту виконувач обов'язків віце-прем'єра, міністра охорони здоров'я, добробуту та спорту Нідерландів Хуго де Йонг.

Республіка Польща

Можливістю повної безкоштовної вакцинації від коронавірусу у Польщі скористалися 12 966 іноземців. Препарат, який найчастіше вибирають   іноземці, – це Pfizer. Компанії, які наймають співробітників з-за кордону, намагаються заохотити їх до вакцинації бонусами та фінансовими преміями. Однак поки інтерес до вакцинації серед іноземців низький.

Румунія

Веб-сайт, з якого румунські чи іноземні громадяни зможуть завантажити свої цифрові сертифікати з COVID-19, готовий до запуску з 1 липня, – повідомляє Служба спеціальних телекомунікацій. Додаток називається Certificat-covid.gov.ro. Згідно з документом, термін дії сертифіката COVID, який дозволяє вільне пересування по Європейському Союзу, становить один рік для тих, хто пройшов вакцинацію.

Фінляндська Республіка

У Фінляндії підтвердили коронавірус вже у третини футбольних фанатів, що їздили на матчі Євро-2020 до Санкт-Петербурга. З 800 фінських фанатів, що поїхали до Росії, хворобу на 29 червня підтвердили вже у близько 300. При цьому у більшості це коронавірус штаму Delta, що вважається заразнішим. Вже є випадки зараження і серед їхніх членів родини та друзів.

Французька Республіка

Франція 30 червня скасувала останні обмеження, пов'язані з коронавірусом, в рамках фінального четвертого етапу послаблень.  Новий і останній крок приведе до зняття обмежень для всіх закладів, включаючи ресторани, бари, кінотеатри, магазини, музеї, готелі, бібліотеки, церкви, тренажерні зали та органи державного управління.

Як заявив офіційний представник уряду країни Габріель Атталь, з 7 липня тести на коронавірус для іноземних туристів у Франції стануть платними.  

Федеративна Республіка Німеччина

Експерт з питань охорони здоров’я партії СДПН К. Лаутербах різко розкритикував УЄФА за допуск глядачів на матчі Євро-2020. На його переконання, після кожної гри, де на трибунах присутні 40-60 тис. вболівальників, тисячі з них будуть інфікованими COVID-19.

Турецька Республіка

Глава Міністерства охорони здоров'я республіки Фахреттін Коджа  повідомив, що особи старше 50 років, а також медичний персонал зможуть отримати третю дозу вакцини від коронавірусу нового типу. Вибір вакцини для щеплення залишається виключно за пацієнтом.

Республіка Гватемала

Міністр охорони здоров’я Гватемали Амелія Флорес повідомила, що уряд попросив Росію повернути аванс, виплачений за постачання вакцини від коронавірусу “Супутник V”, оскільки препарат не надійшов до країни. Йдеться про 83 млн доларів США, які Гватемала заплатила за купівлю 16 мільйонів доз вакцини.