01.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/1/2021
singleNews

Із 31 березня з метою запобігання поширенню коронавірусу уряд Іспанії запровадив обов’язкове носіння масок у громадських місцях. Відтепер іспанці мають вдягати медичні маски «до кінця кризи» у приміщенні чи на вулиці, навіть за дотримання обов’язкової соціальної дистанції у півтора метра. У столичному регіоні Франції виявили штам коронавірусу Андрі-Мондор (кодова назва 19B/501Y) з новими змінами, які можуть зробити його більш заразним і зменшити чутливість до вакцин.

Республіка Австрія

З 1 квітня у федеральних землях Нижня Австрія, Бургенланд та Відень розпочинає свою дію т. зв. «великоднє блокування» із цілодобовим обмеженням на залишення приватних помешкань. Контроль за дотриманням обмежувальних заходів мешканцями сходу країни буде посилений у місцях масових скупчень людей, а також на виїздах за межі регіону. Попередньо планується застосування раптових перевірок на автодорогах уздовж кордонів федеральних земель, а також обладнання стаціонарних постів на ключових автострадах. За порушення режиму локдауну передбачено штраф у розмірі 1 450 євро або чотири тижні ув’язнення.

Королівство Данія

Статистика відображає поступове зростання епідемії за останні кілька тижнів. Це може бути пов’язано з низкою чинників – заразнішим британським варіантом B117, що домінує зараз, а також поступовим зняттям карантинних обмежень.

Естонська Республіка

Зі слів керівника Уряду Каї Каллас, через значні темпи захворюваності обмеження будуть продовжені до 25 квітня. Водночас планується введення електронного паспорта вакцинації, що найближчим часом стане обов’язковим для всіх, хто має намір перетнути кордон ЄС.

Королівство Іспанія

Уряд Іспанії з 31 березня запровадив для жителів країни обов’язкове носіння масок у громадських місцях з метою запобігання поширенню коронавірусу. Відтепер іспанці мають вдягати медичні маски «до кінця кризи» у приміщенні чи на вулиці, навіть за дотримання обов’язкової соціальної дистанції у півтора метра.

Водночас, згідно з новими правилами, громадськість та медіа вбачають у нововведеннях необхідність носити маску навіть під час відпочинку біля басейну чи на пляжі. Наразі не носити маску іспанцям дозволяється за окремих медичних станів, під час вживання їжі чи напоїв у ресторанах, занять спортом на свіжому повітрі та плаванням. Деякі регіони Іспанії, зокрема Балеарські острови та курортний острів Майорка, вже раніше локально ввели обов’язкове повсюдне носіння масок.

Іспанія розширила використання вакцини AstraZeneca, яку тепер почнуть пропонувати також працівникам критичної інфраструктури, старшим за 65 років.

Литовська Республіка

До кінця квітня в Литві з’явиться національний «паспорт вакцинації», однак його впровадження займе кілька місяців. За словами канцлера міністерства охорони здоров’я Юргіти Гребенковене, Литва створює так звані «зелені посвідки» і сертифікати вакцинації, які дозволять людям з імунітетом вільно переміщатися країною.

Французька Республіка

У Франції з суботи, 3 квітня, на чотири тижні розширюють карантинні обмеження на всю країну. Влада посилить контроль громадського порядку, щоб не допустити незаконних масових зібрань у період дії обмежень у рамках боротьби з поширенням інфекції. Будуть закриті магазини, що не є першочерговими. Обмежено пересування з регіону в регіон. Також будуть закритими кафе, ресторани, бари, культурні установи – музеї, театри, кінотеатри.

У столичному регіоні Франції виявили штам коронавірусу з новими змінами, які можуть зробити його більш заразним і зменшити чутливість до вакцин. Штам умовно назвали Андрі-Мондор за назвою лікарні, де його зафіксували вперше – у місті Кретей, що на південному сході від Парижа, та дали кодову назву 19B/501Y. Лікарі вважають, що цей штам вже активно циркулює в країні. Дані секвенування геному вірусу свідчать, що це 1,8 % від усіх циркульованих штамів у Франції, принаймні серед тих зразків, які досліджувалися. Виявлено 18 мутацій штаму, з яких 7 або 8 – білка, з якого складається «шип» вірусу і який відіграє ключову роль у здатності вірусу проникати в організм. Серед цих мутацій є і зміни, що вказують на ймовірно більшу заразність вірусу.

Федеративна Республіка Німеччина

Згідно з рішенням федерального та земельних міністрів охорони здоров’я, на підставі висновку Постійної комісії з питань вакцинації (Stiko), вакцина проти коронавірусу AstraZeneca з 31 березня застосовуватиметься у ФРН лише для людей старше 60 років. Підставою є занадто висока, на думку експертів, кількість випадків виникнення тромбозу в людей молодше за 60 років. У ФРН зафіксовано 31 випадок виникнення тромбозу після отримання AstraZeneca.

Королівство Швеція

Уряд Швеції відкладе заплановане пом’якшення деяких коронавірусних обмежень щонайменше до 3 травня на тлі третьої хвилі заражень. Зокрема, бари й ресторани, як і раніше, зачинятимуться не пізніше за 20.30, і в них можна буде ходити компаніями не більше ніж чотири особи. Магазини впускатимуть не більше одного відвідувача на 10 кв. м.

Канада

Головний лікар Канади Т. Тем повідомила про значне збільшення кількості госпіталізацій у країні, що свідчить про погіршення ситуації із поширенням COVID-19.

Відповідно до даних епідеміологів Онтаріо, на сьогодні 67 % випадків  COVID-19 є хворими на нові штами коронавірусу. З огляду на це прем’єр провінції повідомив про можливість запровадження найближчим часом нового локдауну.

Республіка Молдова

Через пандемію коронавірусу в Молдові запроваджено надзвичайний стан на період із 1 квітня до 30 травня. Відповідне рішення ухвалив у середу парламент Молдови за пропозицією уряду.