03.02.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

2/3/2024
singleNews

Президент США Джо Байден під час промови на Національному молитовному сніданку в Капітолії  заявив, що США повинні продовжувати допомагати Україні.

«Спільно підтримуватимемо Україну стільки, скільки потрібно», – запевнила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн президента США Джо Байдена під час спільної телефонної розмови.

Лідер більшості в Сенаті США  від демократів Чак Шумер заявив, що наступного тижня Сенат проголосує за додатковий законопроєкт про національну безпеку, який включає двопартійну угоду щодо безпеки кордонів і допомогу Україні та Ізраїлю.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер,  реагуючи на ідею путіна щодо створення  «демілітаризованої зони» між рф та Україною, заявив, що для цього росії потрібно демілітаризувати окуповані частини України.

Глава МЗС Канади Мелані Жолі  заявила про непохитність підтримки України.

Канада і Україна заснують міжнародну коаліцію, яка працюватиме над поверненням в Україну дітей, примусово вивезених з окупованих територій.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що європейські країни роблять недостатньо для підтримки України у війні з росією.

На засіданні 2 лютого депутати Бундестагу (Німеччина) ухвалили в другому та відразу в третьому читанні державний бюджет на 2024 рік – на військову допомогу Україні в документі передбачені близько 7,6 млрд євро. Водночас Бундесрат, представництво 16 федеральних земель ФРН, у резолюції до других роковин російської війни проти України засудив  загарбницьку війну рф та закликав до негайного її припинення, одночасно наголосивши на важливості розвитку всебічних зв’язків з Україною.

ЄС досягнув певного прогресу у створенні  спецфонду щодо військової підтримки України у € 20 млрд.

Міністр оборони Сполученого Королівства  Грант Шаппс заявив, що Захід повинен забезпечити поразку росії в Україні, інакше ризикує зазнати нападу з боку диктаторських режимів.

Група з 13 депутатів парламенту Сполученого Королівства та п’яти перів закликала міністра закордонних справ Девіда Кемерона розглянути можливість внесення росії до переліку держав – спонсорів тероризму.

рф

Очільник Генерального штабу Збройних сил Румунії Георгіца Влад вважає, що румунське населення, як і всі жителі Європи, мають готуватись до можливого поширення російської агресії за межі України.

Глава МВС Німеччини Ненсі Фезер планує «уважніше придивитися» до зв'язків ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» («АдН») з росією.

Польща добиватиметься включення палива для атомних електростанцій до 13-го пакета антиросійських санкцій Євросоюзу, – заявив прем’єр-міністр країни Дональд Туск.

Індія другий місяць поспіль скорочує закупівлі російської нафти: за даними сервісу LSEG, у січні придбано 1,3 млн барелів на добу, що на 4,2 % менше порівняно з груднем. Нещодавні санкції США щодо судновласників, а також криза у Червоному морі зробили російську нафту менш привабливою для індійських нафтопереробних заводів в останні місяці. Скорочення обсягу імпорту палива з росії продовжуватиметься.

2023 року чистий прибуток австрійської групи RBI на росії зменшився майже на 8 %, до €1,4 млрд; чистий комісійний дохід обвалився на 43 %, до € 1,15 млрд, операційний дохід скоротився на 30 %, до € 2,7 млрд. У RBI заявляють про намір закрити бізнес на рф за першої можливості.

Менше 10 % громадян агресорки-росії «відчувають гордість» за диктатора путіна, російську армію та її злочини в Україні, свідчать результати опитування прокремлівської соціологічної служби вцвгд, проведеного в січні. Там стверджують, що 5 % опитаних відчувають «гордість» за російську армію і зброю, а 8 % – за нібито «перемоги в сво». Тільки 9 % назвали приводом для гордості «статус на міжнародній арені» і «зовнішню політику» країни-терористки.

53 % керівників промислових підприємств росії заявили, що не мають змоги нарощувати виробництво через дефіцит працівників, повідомила лабораторія кон’юнктурних опросов.

«Відсутність необхідних працівників є найпоширенішим обмеженням промислового зростання підприємств у 2024 році», що стало історичним максимумом з 1993 року, наголосили дослідники. Про необхідність залучення мігрантів із країн Середньої Азії заявили 16 % підприємств, із Південно-Східної Азії – 11 %. На цьому тлі недивною є заява члена комітєта госдуми по защітє сємьї, вопросам отцовства, матєрінства і дєтства вєроніки власовой, що хоча вік дівчини до 15 років є медичним показанням для переривання вагітності, «сьогодні ми боремося за збереження, за кожну» (майбутню малолітню маму).

Дефіцит кадрів у російському гральному бізнесі досяг 15 %; за повідомленням асоціаціі опєраторов індустріі развлєчєній і собитійного турізма, прогнозований дефіцит кадрів становить 1,5 тис. співробітників (26 %).

42 % представників промислових підприємств рф заявили про «невизначеність ситуації та її перспектив», 40 % – про низький внутрішній попит на продукцію, майже 30 % – про неможливість здійснювати експорт продукції та нестачу обладнання.

Через постійне зростання на росії цін на бензин фєдєральная антімонопольная служба порушила 28 справ проти операторів АЗС у 19 регіонах рф.

На тлі великої кількості окупантів, які повертаються з війни проти України, зазнавши каліцтва, на росії хочуть заснувати посаду уполномочєнного по правам інвалідов.

Суд у польському Білостоку засудив до чотирьох років в'язниці білоруса та росіянина, яких звинувачували у шпигунстві на користь російської військової розвідки (гру). За даними прокуратури, вони видобували для гру інформацію про польські військові об'єкти, що мають критично важливе оборонне значення, передавали відомості «про боєздатність, моральний стан та функціонування» підрозділів цих об'єктів.

Частка видатків на силові відомства у загальному обсязі видатків білоруського республіканського бюджету зросла з 16,6 % у 2020 році до 20,1 % у 2024-му. Фінансування міністєрства оборони збільшилося з 1 467,85 млн. рублів до 3 818,30 (на 160,1%), мвд – з 911,9 млн. рублів до 1 652,58 (на 81,4%), внутрєнніє войска мвд – з 146,55 млн. рублів до 375,75 (на 156,4 %), кгб – з 189,88 млн. рублів до 360,93 (на 90,1 %).

білорусь та росія домовилися про створення єдиних підручників з історії для шкіл і вишів, заявив посол рф у мінську гризлов.

мвд рб оновило свій перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності. Він збільшився на 14 прізвищ. На сьогодні  в ньому 3 753 особи.

У російському саратовє повністю згорів автобус виробництва мінського заводу. Моторний відсік автобуса маз, що прямував маршрутом, спалахнув у дорозі. Пасажири змогли евакуюватися самостійно. Цього року автобуси маза вже горіли в іжевскє та двічі у санкт-пєтєрбургє.