03.06.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

6/3/2021
singleNews

Міністерство охорони здоров'я Литви представило COVID-сертифікат європейського зразка, який дає змогу подорожувати громадянам у межах Євросоюзу. Управління цивільного захисту Хорватії прийняло рішення про спрощення вимог на кордоні для громадян країн Європейського Союзу і країн-учасниць Шенгенської угоди. Уряд Польщі прийняв рішення щодо зняття з 6 червня низки карантинних обмежень.

Італійська Республіка

Із 3 червня записатися на щеплення від коронавірусу може будь-який громадянин Італії незалежно від віку, заявив міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца.

Республіка Хорватія

Управління цивільного захисту Хорватії у середу прийняло рішення про спрощення в'їзних заходів на кордоні для громадян країн Європейського Союзу і країн-учасниць Шенгенської угоди.

Згідно з новим рішенням громадяни ЄС і країни-учасниці Шенгенської зони зможуть в'їхати в Хорватію з одним щепленням, якщо доза була отримана понад 22 дні тому. До сьогоднішнього рішення було потрібно свідоцтво про вакцинацію, що підтверджує останню дозу вакцини, зроблену понад 14 днів тому.

Крім цього, необхідно мати негативний результат ПЛР або тест на антиген за 48 годин до прибуття,   свідоцтво про вакцинацію, що показує як мінімум одне щеплення вакцини, що було отримано за 22 дні до в'їзду, доказ одужання від COVID-19 понад 11 днів і менше 180 днів тому.

За відсутності одного з вищезазначених документів в’їзд до Хорватії може бути дозволений за умови зобов’язання перебування на самоізоляції до здачі тестів на території Хорватії за свій кошт. Після отримання результатів тестів громадянин звільняється від самоізоляції. За відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.

Республіка Польща

Уряд Польщі прийняв рішення щодо зняття з 6 червня низки карантинних обмежень:

відновлюється можливість функціонування раніше закритих ігрових кімнат для дітей;

відновлюється можливість організації традиційних ярмарків, конференцій та виставок (з дотриманням ліміту – одна особа на 15 кв. м.);

ліміт осіб, які зможуть брати участь у весіллях і публічних зібраннях, буде збільшений до 150 осіб (раніше дозволялося 50 осіб).

При цьому вакциновані особи не враховуватимуться при підрахунку запроваджених лімітів.

Литовська Республіка

Міністерство охорони здоров'я Литви 2 червня представило COVID-сертифікат європейського зразка, який дає змогу подорожувати громадянам у межах Євросоюзу. Як заявила віце-міністерка Литви Живіле Сімонайтіте, документ почав функціонувати у декількох країнах ЄС. За литовськими законами, цей сертифікат діятиме, якщо людина прищепилася двома дозами, або перехворіла на COVID-19 (протягом 180 днів після хвороби), або якщо отримала негативний результат тесту на COVID-19.

Сполучені Штати Америки

Національний інститут здоров’я США (NIH) приступив до першої фази дослідження дії додаткової, третьої дози вакцини від COVID-19 іншого виробника. Під час випробувань дорослі добровольці, що пройшли повну вакцинацію від COVID-19, отримають бустерні дози вакцин інших виробників з тим, щоб встановити безпеку та імуногенність змішаних бустерних схем. Попередні результати випробувань очікуються наприкінці літа 2021 року. Спостерігати за добровольцями, які отримали бустерну дозу, будуть протягом року.

Китайська Народна Республіка

Речник МЗС КНР заявив про виготовлення першої партії вакцин «Sinopharm» для потреб COVAX. Наразі виробничі потужності підприємств спрямовані на виробництво 10 млн доз.