04.06.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

6/4/2021
singleNews

Європейський Союз

У Європейському Союзі станом на 2 червня від коронавірусу повністю вакцинували 80 мільйонів жителів із близько 500-мільйонного населення блоку. Про це розповіла глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Європа розпочинає вакцинацію неповнолітніх. Дозвіл на використання вакцини Pfizer / BioNTech з 12 років було видано Європейським агентством лікарських засобів в кінці травня. Вже з 1 червня вакцинація підлітків почалася в Італії та Румунії. У Франції вони зможуть зробити щеплення за згодою батьків з 15 червня.

Австрійська Республіка

Австрійські федеральні землі Верхня Австрія та Нижня Австрія 3 червня розпочали процес реєстрації дітей віком від 12 до 15 років для отримання щеплення від Covid-19. Загалом планується вакцинувати близько 60 тисяч дітей у Верхній Австрії та близько 67 тисяч у Нижній Австрії.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Половина дорослого населення Великої Британії вже отримали дві дози вакцини проти коронавірусу. При цьому три чверті дорослих отримали перший укол.

Шотландія перебуває на початку третьої хвилі коронавірусної інфекції, в деяких районах країни призупинили послаблення карантину.

Королівство Данія

Уряд Данії вирішив передати 59 300 доз вакцини “AstraZeneca” прикордонному з Німеччиною регіону – землі Шлезвіґ-Гольштайн. Термін дії цієї вакцини завершується 30 червня 2021 року. Данія раніше вже передала 55 тис. доз цієї вакцини цьому прикордонному регіону.

Королівство Нідерландів

Відповідно до рішення Уряду Нідерландів 5 червня 2021 року в країні запрацюють зони для відпочинку у приміщеннях тематичних парків, природних парків і зоопарків. Окрім того, дозволять відкривати казино і місця для ігор, сауни, оздоровчі центри та солярії. Карантинні обмеження скасують на чотири дні раніше, ніж планувалося. Це пов'язано зі зменшенням випадків захворювання на COVID-19.

У Нідерландах молодь не будуть прищеплювати вакциною від коронавірусу Janssen, їм будуть запропоновані вакцини Moderna або Pfizer. Таке рішення прийняв виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я країни Хуго де Йонг після рекомендації Ради охорони здоров'я.

Чеська Республіка

У Чехії було встановлено новий рекорд за кількістю вакцинованих людей на день. У середу в країні було введено 109 861 дозу вакцини від COVID-19. Усього в Чехії було введено близько 5,5 мільйона доз. За даними станом на середу, повну вакцинацію у Чехії отримали 1 525 567 осіб. Понад 79 % вакцинованих отримали вакцину від Pfizer/BionTech. З п'ятниці в країні буде відкрита реєстрація на вакцинацію для людей у віці від 16 до 29 років.

Королівство Швеція

З огляду на покращенням епідеміологічної ситуації в окремих країнах, з 1 червня урядом Швеції скасовуються рекомендації щодо уникнення подорожей без нагальної потреби громадянами Швеції до таких країн, як Австралія, Ізраїль, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Південна Корея та Таїланд.

Канада

Національний консультативний комітет Канади з імунізації (NACI) дозволив «змішувати» вакцини проти COVID-19. Федеральні службовці охорони здоров’я змінили свої вказівки щодо змішування препаратів і зараз радять поєднувати вакцини, якщо це не протипоказано за станом здоров’я.      Зокрема, жителі, які зробили перше щеплення вакциною AstraZeneca-Oxford/COVISHIELD, зможуть обрати для другого щеплення препарат Pfizer-BioNTech або Moderna без застережень негативного впливу на здоров’я. У NACI заявили, що вакцини Pfizer і Moderna можна «змішувати», оскільки обидва препарати використовують аналогічну технологію мРНК.

Сполучені Штати Америки

3 червня президент Джо Байден розповів, як Сполучені Штати поділяться з рештою світу приблизно 25 мільйонами із запланованих 80 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Байден сказав, що Сполучені Штати пожертвують майже 19 мільйонів доз своєї вакцини COVID-19 в рамках міжнародної програми обміну вакцинами COVAX. Через COVAX близько 6 мільйонів доз підуть до Латинської Америки і Карибського басейну, близько 7 мільйонів доз – у Південну і Південно-Східну Азію і приблизно 5 мільйонів – до Африки. Решту доз, що становлять трохи більше 6 мільйонів, підуть безпосередньо зі Сполучених Штатів до таких країн, як Канада, Мексика, Індія і Південна Корея, сказав він. "Ми ділимося цими дозами не для того, щоб заручитися послугами або добитися поступок, – йдеться в заяві Байдена. – Ми ділимося цими вакцинами, щоб рятувати життя і допомогти світу у подоланні пандемії, використовуючи силу нашого прикладу і наші цінності".

Республіка Ірак

Управління охорони здоров'я провінції Аль-Анбар спростувало повідомлення, що з'явилися нещодавно, про реєстрацію нових випадків та смертності від мукурмікозу, відомого як Чорний грибок.

Алжирська Народна Демократична Республіка

У рамках боротьби з коронавірусом, Президентом Алжиру А. Теббуном було оголошено про початок інформаційної кампанії з підвищення обізнаності серед громадян АНДР щодо вакцинації від Covid-19. Окрім цього, у період тимчасового призупинення повітряних кордонів владою країни було вжито заходів щодо безкоштовної репатріації понад 80 тис. громадян Алжиру, які опинилися за кордоном. Наголошено, що в разі погіршення епідеміологічної ситуації, в країні будуть вкотре закриті кордони.

Арабська Республіка Єгипет

У Єгипті прищепили від коронавірусу всіх співробітників турсектору, хто працює в курортних зонах Червоного моря і Південного Синаю. Готелі в цих регіонах готуються прийняти туристів цього літа. Про це повідомив міністр туризму Єгипту Халедаль-Анані. Міністр зазначив, що персонал готелів, курортних кафе, ресторанів, туристичних базарів і транспорту у провінціях Червоне море і Південний Синай отримали вакцину від COVID-19.

Азербайджанська Республіка

Постановою КМ АР скасована вимога обов'язкового використання індивідуальних засобів захисту дихальних шляхів на відкритому повітрі. Крім того, не потрібно носити маски в особистих автомобілях. Однак це послаблення не стосується інших транспортних засобів. Індивідуальні засоби захисту дихальних шляхів (медична маска, тканинна маска, респіратор і т. д.) за умови дотримання безпечної дистанції в 1,5–2 м слід використовувати в транспортних засобах, які використовуються для міжміських (міжрайонних) і внутрішньоміських (внутрішньорайонних) пасажироперевезень (автобуси, таксі, метро, залізничний транспорт і т. і.); у критих ринках, у закритих об'єктах громадського харчування, торгівлі та обслуговування, на територіях адміністративних будівель державних органів (установ), призначених для прийому громадян та їхнього обслуговування; на територіях будівель фізичних і юридичних осіб, використовуваних для обслуговування клієнтів; у відкритих офісах і виробничих приміщеннях; у закритих приміщеннях, місцях поклоніння, установах науки та охорони здоров'я, соціальних, культурних та інших подібних закритих об'єктах, що вважаються пам'ятками історії та культури.

Китайська Народна Республіка

Влада південної провінції Гуандун повідомила про виявлення нових випадків локальної передачі інфекції від безсимптомних носіїв. Нині епіцентром спалаху COVID-19 вважають окремі райони м. Гуанчжоу, адміністративного центру провінції. У цьому зв’язку було розгорнуто низку тимчасових лабораторій для проведення масового тестування населення на нуклеїнові кислоти. Наразі запущено 4 такі лабораторії, які здатні обслуговувати понад 120 тис. осіб щоденно.