05.02.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

2/5/2024
singleNews

Україна і Франція наблизилися до фіналізації угоди про «гарантії безпеки».

Україна та Німеччина можуть підписати угоду про «гарантії безпеки» найближчим часом.

Польща виділила кредит на спільне з Україною виробництво зброї.

«Мої дії та позиція щодо жорстокої агресії росії проти України були і є чіткими з першого дня: росія порушує міжнародне право, є агресором та окупантом», – заявив президент Польщі Анджей Дуда.

«Нам потрібно припинити розмови про патову ситуацію і про те, що час не на боці України. Наша економіка більша за російську в 25 разів, і ми більш ніж здатні продемонструвати, що час на нашому боці, а не путіна», – заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Кемерон. 

«Україна бореться за те, щоб у нас було мирне життя, щоб наші діти ходили до школи і навчалися там, щоб ми ходили на роботу і займалися своїми справами. Українці платять високу ціну, щоб ми мали ці можливості. І тому хочу наголосити, що війна за Україну – це боротьба за мир у всьому світі», – заявила спікер сейму Латвії Дайга Міеріня.

Уряд Бельгії запропонував країнам G7 план щодо розблокування активів росії для використання їх на користь України.

рф

За прогнозами консультантів з Oliver Wyman, до 2026 року загальний парк літаків на росії скоротиться більш ніж удвічі, що стане ударом для найбільшої території країни у світі, де авіаперевезення мають вирішальне значення для підтримки економіки в робочому стані.

За даними німецької авіаційної бази даних Jacdec, яка відслідковує інциденти, пов'язані з безпекою польотів усіх літаків з 19 і більше посадковими місцями, минулого року на росії було зареєстровано 74 інциденти порівняно з 36 – 2022 року. Порушення правил безпеки відбулося приблизно 9,9 раза на кожні 100 тисяч вильотів у 2023 році порівняно з 5 – у 2022 році та 4,5 у 2019 році.

Ресурс виготовлених на росії свічок запалювання для двигунів пасажирських літаків Superjet 100 у десять разів менший за імпортні, які більше не постачаються на рф через міжнародні санкції. До російської війни проти  України в двигунах SaM146, які стоять на Superjet 100, використовувалися свічки запалювання американської компанії Unison Industries із ресурсом 1 000 годин експлуатації, ресурс російських «аналогів» становить лише 100 годин, після чого їх необхідно міняти. Авіакомпанія «росія», яка має найбільшу кількість таких літаків – 78, доведеться в 2024 році додатково витратити на придбання свічок 900 млн руб.

Литва – одна з країн, які купують 155-мм артилерійські снаряди у межах великого контракту НАТО.

Через російську кризу та брак коштів росіяни все більше купують вживані смартфони: 2023 року було перепродано понад 9 млн пристроїв, повідомив російський інтернет-сервіс оголошень «авіто». Найчастіше купувались смартфони Apple і Samsung, нові моделі цих виробників офіційно на рф більше не постачаються.

У 2023 році на росію приїжджало менше 580 тис. іноземців, які заявили про мету поїздки «туризм», повідомила асоціація туропєраторов рф. До російського повномасштабного військового вторгнення в Україну приїжджало майже 5 млн туристів.

росіяни масово приховують отримання громадянства інших країн: 2023 року мвд виявило 4 585 осіб, які не повідомили про друге громадянство – майже вдвічі більше, ніж роком раніше (2 584).

На росії 125 населених пунктів не мають аптек. Найгірша ситуація у волгоградской області рф – у 26 населених пунктах, де проживає понад 24 тисячі осіб, немає аптек, через що їм доводиться їздити для купівлі ліків на відстань від 8 до 60 км.

За офіційними даними, майже 4 млн росіян хворіють на рак, а смертність є однією з найбільших у світі через нерозвинену медицину. 

Курс долара на білоруській валютно-фондовій біржі на початку лютого зріс до максимального рівня з 7 грудня 2023 року. За підсумками тижня він піднявся у мінську на 0,8 % – до 3,2113 рубля за долар. Курс китайського юаня піднявся на 1,1 % (до 4,4631 рубля за юань).

За даними бєлстату, за минулий рік кількість індивідуальних підприємців у білорусі скоротилася на 10 215 осіб. Їх по всій країні сьогодні працює майже 252 тисячі.