06.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/6/2021
singleNews

Проведене університетом Маніси в Туреччині дослідження китайської вакцини CoronaVac засвідчило, що вона викликає вищу імунну відповідь у жінок. У Грузії стартував проект Асоціації реформ Грузії #StopDistribution з метою протистояння дезінформації про ковід-вакцини. Чат-бот FactChat надаватиме користувачеві надійну, перевірену інформацію і вчитиме відрізняти пропагандистські або фальшиві історії від достовірної інформації.

Республіка Австрія

Зважаючи на епідеміологічний розвиток в Австрії протягом останніх декількох днів, комісія з питань Covid-19 ситуацію в країні оцінила як загрозливу і віднесла усю територію держави до червоної зони. Основна причина – перевантаження системи охорони здоров’я, що демонструє зростання порівняно з попереднім тижнем.

Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії

5 квітня у Шотландії розпочався черговий етап виходу з локдауну, котрий передбачає відкриття перукарень, частини магазинів – з товарами домашнього вжитку та садових центрів. Також зможуть відновити роботу пункти виготовлення ключів, ремонту техніки та приладів. Перукарні попервах працюватимуть тільки за попереднім записом. Відновлюється можливість забирати замовлені товари самовивозом, що було майже повністю заборонено. В регіоні зберігаються обмеження на поїздки за межі свого муніципалітету без важливих причин.

Наступний етап послаблення карантину у Шотландії очікується 19 квітня: цього дня всі учні повернуться до навчання у класах після великодніх канікул. Найбільші послаблення очікують 26 квітня – планується відкриття більшості магазинів, ресторанів і пабів, спортзалів та інших центрів дозвілля, а також скасування обмежень на пересування між муніципалітетами.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що з 12 квітня Англія перейде на другий етап «дорожньої карти» з ослаблення обмежень, відкриються непродовольчі магазини, перукарні, спортзали, паби на вулиці. Однак громадянам слід продовжувати дотримуватися запобіжних заходів: мити руки, носити маски та дотримуватися соціальну дистанцію. З 12 квітня в Англії відкриються непродовольчі магазини, салони краси, спортзали, зоопарки, тераси ресторанів і паби з обслуговуванням клієнтів на вулиці. Також громадянам буде дозволено виїжджати за межі регіону з ночівлею.

Італійська Республіка

Обмеження на виїзд громадян Італії за кордон продовжено до 30 квітня 2021 року, відповідне розпорядження підписав 5 квітня міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца. Ті, хто повертається з-за кордону, навіть якщо результат їхнього тесту був негативним, мають проходити обов'язковий п'ятиденний карантин.

Румунія

Прем'єр-міністр Флорін Кицу оголосив,  що в квітні і травні румуни повинні пройти вакцинацію, щоб із 1 червня можна було застосувати деякі пом'якшувальні заходи. Він оголосив, що до кінця липня Румунія отримає необхідні дози для вакцинації 10 мільйонів людей.

Фахівці Університету імені Штефана Великого в місті Сучава виявили новий варіант коронавірусу, що включає характеристики як британського штаму B1.1.7, так і мутації E484K, який, згідно з деякими дослідженнями, може знизити ефективність вакцин.

Чеська Республіка

За словами Прем’єр-міністра А. Бабіша, з 12 квітня у Чехії завершиться дія надзвичайного стану, відмінять заборони на пересування між адміністративними районами, комендантську годину.

Держава Ізраїль

Ізраїльська урядова комісія з протидії поширення коронавірусу продовжила до 4 травня дію розпорядження про проходження тесту на коронавірус на в'їзді в країну і за 72 години до перетину кордону.

Королівство Саудівська Аравія

МВС країни повідомило про встановлення нових форм покарання для осіб, які не виконують вимоги та правила, що діють у королівстві в рамках боротьби з розповсюдженням COVID-19. Для осіб, які хворіють на коронавірус, встановлюються штрафи за порушення карантинних заходів до SAR 200 000 (USD 53 000), ув’язнення на термін до двох років або обидва покарання одночасно. Тим, хто поширює дезінформацію про COVID-19 у соціальних мережах, загрожує штраф від SAR 100 000 до SAR 1млн. (USD 26 667–26 6670), тюремний термін – не менше року і не більше п’яти років, або обидва покарання одночасно.

МОЗ видало посібник, який містить відповіді на всі питання, пов’язані з вакцинами проти COVID-19. У посібнику зазначено типи вакцин, доступних у королівстві, групи, які можуть приймати вакцину, поради до і після прийому вакцини, побічні ефекти та способи боротьби з ними, протипоказання до вакцини тощо.

Турецька Республіка

Проведене університетом Маніси дослідження китайської вакцини CoronaVac засвідчило, що вона викликає вищу імунну відповідь у жінок. Імунна відповідь після введення першої дози вакцини становила 29,5 % у жінок та 18,6 % у чоловіків, після другої дози – 99,2 % та 95,7 % відповідно. Науковці також зробили висновок, що ефективність вакцини CoronaVac є високою та достатньою для обох статей. Окремо науковці досліджували побічні ефекти після застосування вакцини CoronaVac та визнали, що вони в допустимих межах.

Грузія

За інформацією керівника Національного центру контролю захворювань Амірана Гамкрелідзе, уряд Китаю безкоштовно надасть Грузії вакцину «Сіновак». Крім цього, 3 квітня в Грузію вже завезено 100 тисяч доз вакцини Sinopharm. Станом на 5 квітня в Грузії вакциновано 11 603 особи.

У Грузії стартував проект Асоціації реформ Грузії #StopDistribution з метою протистояння дезінформації про ковід-вакцини. Проект функціонує на базі платформи Factcheck.ge , в рамках якої створено чат-бот FactChat. Мета бота – надати користувачеві надійну, перевірену інформацію і навчити відрізняти пропагандистські або фальшиві історії від достовірної інформації. FactChat має і освітню функцію – в розважальному форматі з використанням різноманітних аудіовізуальних матеріалів відбувається інформування користувачів про поточні пропагандистські наративи та методи, що використовуються зловмисниками для поширення дезінформації.

Японія

В Японії побоюються, що нові штами коронавірусу спричинять тяжку четверту хвилю пандемії якраз напередодні Олімпіади. Нові варіанти коронавірусу більш заразні, і наявні вакцини можуть бути менш ефективними проти них. Найтривожнішою є епідеміологічна ситуація в місті Осака, де минулого тижня зафіксовані рекордні значення приросту захворюваності на COVID-19, а відсьогодні на місяць запроваджено локдаун. В Осаці виявили «британський» штам коронавірусу, який відразу збільшив динаміку заражень. Низку заходів, пов’язаних із Олімпійськими іграми, в місті було скасовано. Водночас саму Олімпіаду Японія скасовувати чи переносити не збирається. Влада країни припускає, що четверта хвиля пандемії буде помітно сильнішою та небезпечнішою.