06.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

10/6/2021
singleNews

ЄС

Євросоюз поки не планує викреслювати Україну зі списку держав, громадяни яких можуть подорожувати до країн блоку без додаткових обмежень, пов’язаних із коронавірусом.

Республіка Австрія

В Австрії 269 тис. осіб висловилися проти введення обов'язкової вакцинації в країні, підписавши петицію про звернення до Національної ради (нижня палата парламенту) з вимогою розглянути це питання на законодавчому рівні. На цей час в Австрії немає обов'язкової вакцинації, а діють лише «рекомендації МОЗ» для щеплень, зокрема від коронавірусної інфекції. Добровільна вакцинація від Covid-19 в країні розпочалася в грудні 2020 року виключно зареєстрованими в ЄС препаратами.

Республіка Болгарія

Болгарські вчені оголосили про завершення робіт зі створення так званої «альтернативної вакцини» від COVID-19. Ідеться про лікарський прототип, який поки що не проходив відповідного тестування. Як стверджують автори проєкту, в основу нового препарату закладені формули і характеристики відомих світових аналогів. «Говорити про виробництво нашого медикаменту в промислових масштабах поки рано, проте вже сам факт наявності у болгарських вчених відповідних матеріалів свідчить про певний прорив Болгарії в боротьбі з пандемією», – заявила директор Інституту мікробіології Болгарської академії наук Пінка Петрова.

Королівство Данія

Незважаючи на те, що підтримка вакцинації в Данії в загальному є високою, є соціальні групи, де така підтримка низька. Тому Національна рада здоров'я Данії у співпраці з організацією «Соціальне здоров'я» створює корпус діалогу про здоров'я, члени якого в найближчі місяці відвідуватимуть житлові райони з високою щільністю населення, навчальні заклади та культурні заходи.  Мета такої акції полягає в отриманні населенням інформувань з метою нівелювання побоювань перед вакцинацією.

Латвійська Республіка

Президент Латвії Егіл Левітс заявив, що уряд введе надзвичайний стан на території країни. Ситуація дуже серйозна, а заходи боротьбі з епідемією явно недостатньо ефективні, оскільки хвороба знову починає брати верх. Він звернув увагу на той факт, що половина населення Латвії вакцинована, а інша – ні. Президент нагадав, що надзвичайний стан – це юридичний статус, який дає уряду й органам держуправління більше повноважень для вжиття заходів щодо зниження захворюваності на коронавірус.

Введенням НС уряд спробує вирішити питання низької вакцинації населення. Рішення про додаткові заходи для захисту від Covid-19 прийматимуться за двома напрямами. Перший полягатиме у просуванні вакцинації за допомогою різних закликів і кампаній. Другий напрям може полягати в зменшенні можливостей заразитися Сovid-19.

Канада

Уряд Манітоби оголосив про повернення з 05 жовтня п. р. до помаранчевого рівня в системі реагування на пандемію COVID-19. Міністр охорони здоров’я провінції О. Гордон заявила, що нові розпорядження в галузі охорони здоров’я дадуть змогу повністю вакцинованим жителям провінції продовжувати користуватися більшою свободою, тоді як нещеплені особи будуть більше обмежені у своїй діяльності. Зокрема, якщо на території є невакцинована особа, то приватні зустрічі у приміщенні обмежені лише двома сім’ями. Не більше 10 осіб може збиратися на свіжому повітрі, якщо в компанії є невакцинована особа, яка має право на вакцинацію. Ці правила застосовуються, навіть якщо невакцинована особа є господарем або проживає у цьому домогосподарстві. Громадські зібрання у приміщенні зможуть відвідувати до 25 осіб або 25 відсотків від загальної місткості приміщення, якщо в них беруть участь невакциновані люди. Це стосується також весіль і поховань. Релігійні служби у приміщеннях зможуть відвідувати до 25 осіб або 33 % від місткості приміщення.

США

Вимога американських роботодавців про тестування співробітників на COVID-19 призвела до дефіциту експрес-тестів по всій країні в останні тижні. Виробники тестів, включаючи Abbott Laboratories, Quidel і LumiraDX, нарощують виробництво, щоб задовольнити збільшуваний попит. Але на це потрібно від декількох тижнів до декількох місяців, що ускладнює закупівлю тестів в найближчій перспективі.

Іран

На цьому етапі 4 із 31 провінції країни перебувають у «червоній» зоні, 25 – у «помаранчевій», 2 – в «жовтій».

За словами представників міністерства охорони здоров’я Ірану, в країні почато використання ірано-кубинської вакцини «PastoCoVac», очікується надходження в обіг 6 млн. доз.

Держава Катар

Через епідеміологічну ситуацію у світі та проведення у більшості країн успішної вакцинаційної кампанії влада Катару внесла зміни до режиму виїзду на територію емірату, які набувають чинності 6 жовтня. Зокрема, суттєво розширено список «зелених» країн (з 21 до 188, до якого також віднесено й Україну), з 153 до 15 скорочено кількість держав, внесених до «червоного» списку, та замість «жовтого» списку запроваджено «винятковий червоний список» (увійшли Індія, Філіппіни, Непал, Бангладеш, Шрі-Ланка, Пакистан, Індонезія, Кенія та Судан). Без необхідності перебування на тривалій самоізоляції матимуть змогу в’їжджати особи, які вакциновані визнаними в Катарі високоякісними препаратами «Pfizer/BioNTech», «Moderna», «AstraZeneca» та «Janssen/Johnson&Johnson».

Королівство Саудівська Аравія

МОЗ країни заявило, що одночасне вакцинування від грипу та коронавірусу є безпечним та ефективним.

Міністерство внутрішніх справ оголосило про обов’язковий 48-годинний домашній карантин з 04.10.2021 після прибуття до країни для тих, хто не завершив вакцинування будь-якою із затверджених Саудівською Аравією вакцин від коронавірусу (Pfizer-BionTech, Oxford-AstraZeneca, Moderna, Johnson&Johnson). Після завершення карантину такі особи мають здати ПЛР-тест. Діти віком до восьми років звільняються від медичного огляду, проте мають перебувати вдома на карантині протягом 48 годин з моменту прибуття до КСА. При цьому для невакцинованих жодною дозою надалі діє 5-денний інституційний карантин, який передбачає проведення 2 ПЛР-тестів (перший ‒ протягом 24 годин після прибуття до КСА, другий ‒ на 5 день карантину).

Республіка Індія

Уряд Індії веде переговори з вітчизняним виробником ДНК-вакцини Zy-Cov-D щодо її застосування в рамках чинної національної програми вакцинації населення. Використання цієї вакцини передбачає отримання трьох щеплень: друге на 28 день, третє – на 56 день. При цьому щеплення здійснюватиметься за допомогою пристрою безголкової ін’єкції вартістю 30 тис. інд. рупій (402 долари США), що розрахований на 20 тис. доз. Виробник пропонує уряду три дози вакцини за ціною 1 900 інд. рупій (25,5 доларів США). Переговори навколо остаточної ціни тривають.

На цьому етапі Міністерство охорони здоров’я Індії очікує на рекомендації Національної технічної консультативної групи з питань імунізації (NTAGI) щодо протоколу вакцинації пріоритетних груп населення, зокрема, дітей віком 12-18 років із супутніми хворобами.

Австралія

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що країна повернеться до питання видачі дозволу на в’їзд іноземним відвідувачам вже наступного року. За його словами, після дозволу на виїзд громадянам Австралії наступний пріоритет – кваліфіковані мігранти, які вже повністю вакциновані від коронавірусу, а також студенти, які повертаються до Австралії для навчання.

Через встановлені обмеження в часи пандемії австралійська імміграція сягнула найнижчого показника з часів Другої світової війни. Пандемія також катастрофічно вплинула на австралійські університети, які значною мірою покладаються на збори, сплачувані іноземними студентами за вступ до навчальних закладів. Сектор освіти побоюється, що студенти поїдуть до інших країн, якщо Австралія не відкриє для них свій кордон найближчим часом.