07.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/7/2021
singleNews

Вакцинація від коронавірусу вже почалася в 190 державах, при цьому 86 країн отримали вакцину через міжнародний механізм COVAX. ВООЗ наразі не підтримує запровадження паспортів вакцинації  через невпевненість у тому, чи запобігає щеплення проти COVID-19 передачі вірусу, а також міркуваннями справедливості. Адміністрація американського президента Джо Байдена не планує вводити паспорт COVID-вакцинації у Сполучених Штатах Америки. У Білому домі також виключили введення будь-яких федеральних COVID-паспортів.

Австрійська Республіка

В Австрії з 7 квітня ввели обов’язкову наявність негативного тесту на коронавірус для тих, хто планує відвідати організації сфери послуг та непродовольчі магазини. Тест має бути зроблений не більше як 48 годин тому. У Відні карантин продовжено до 10 квітня. При цьому для відвідувань продуктових магазинів і організацій, що надають «життєво важливі» послуги, тест на коронавірус не потрібен.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

У Великій Британії призупинили випробування на дітях і підлітках британо-шведської вакцини проти коронавірусу AstraZeneca. Регулятор досліджує можливий зв’язок між щепленням препаратом і випадками утворення тромбів у дорослих.

Королівство Данія

З 6 квітня в Данії поступово пом’якшуються карантинні обмеження. Заклади сфери послуг можуть знову приймати клієнтів, але тільки тих, хто має «коронапаспорт» – простий додаток до смартфону, який показує, що вони або протестовані, або були щеплені, або раніше були інфіковані та перехворіли.

Угорщина

Угорщина розпочне поступове пом’якшення обмежень щодо коронавірусу протягом декількох днів, оскільки до 7 квітня прищепить від COVID-19 25 % свого 10-мільйонного населення.

Федеративна Республіка Німеччина

У місті Лебах, федеральна земля Саар, працює перший цілодобовий центр вакцинації, який перебуває під управлінням збройних сил ФРН. Центр працює у три зміни і може проводити до тисячі щеплень на добу. Для його роботи було задіяно близько 110 військових. У Бундесвері повідомили, що до травня вже призначено понад 14 тис. щеплень, зокрема і в нічний час.

Швейцарська Конфедерація

6 квітня офіційний представник Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) Марко Кавалері підтвердив наявність зв’язку між вакциною AstraZeneca та випадками тромбозу, що настали після вакцинації зазначеною вакциною. За результатами, Франція, Норвегія та Данія призупинили вакцинацію вакциною AstraZeneca.

Сполучені Штати Америки

Адміністрація американського президента Джо Байдена не планує вводити паспорт COVID-вакцинації у Сполучених Штатах Америки. У Білому домі також виключили введення будь-яких федеральних COVID-паспортів.

Канада

Канаді доводиться мати справу вже з третьою хвилею коронавірусу COVID-19. «У всьому світі країни опиняються віч-на-віч з дуже серйозною третьою хвилею цієї пандемії. І просто зараз – це Канада», – заявив у вівторок на прес-конференції прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо.

Держава Катар

Усі заняття в університетах, школах та дитячих садочках емірату переведено в режим онлайн. Таким чином запроваджено заборонену на особисте відвідання зазначених учбових закладів студентами та учнями, що має знизити ризики їхнього інфікування.

Республіка Колумбія

Колумбія дозволить приватний імпорт вакцини від COVID-19, але щеплення мають бути безкоштовними. Країна планує цього року провести імунізацію близько 70 % з 35 мільйонів осіб у межах безкоштовної національної програми. Малайзія

Міністерство закордонних справ Малайзії нотою зобов’язало дипломатичні установи та міжнародні організації, акредитовані в країні, визначитися із питанням вакцинації та подати на адресу відомства списки співробітників, які мають/не мають наміру імунізуватися від коронавірусу. Ідеться про щеплення на вибір препаратом виробництва PfizerBioNTech або Sinovac.

Індія

Одна з найбільших у світі компаній з виробництва вакцин Serum Institute зможе відновити експорт вакцин від коронавірусу CoviShield (AstraZeneca) до червня. Однак за умови, що в Індії перестане збільшуватися захворюваність COVID-19.