07.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

10/7/2021
singleNews

МООЗ

Штам коронавірусу «дельта», що відрізняється високою заразністю, за останній тиждень збільшив свою географію до 192 країн і територій, повідомила в середу Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). «Альфа», «бета», «гамма» і «дельта» віднесені експертами до категорії “варіантів, що викликають стурбованість”. «Оскільки діяльність з виявлення варіантів вірусу SARS-CoV-2 активізується на національному та наднаціональному рівнях, включаючи розширення можливостей для секвенування генома, продовжує збільшуватися кількість країн, областей і територій, які інформують про наявність варіантів, що викликають стурбованість», – ідеться у щотижневому епідемічному бюлетені ВООЗ.

Італійська Республіка

Ефективність вакцини компанії Moderna через сім місяців після щеплення становить 89 %, повідомили експерти італійського Вищого інституту охорони здоров’я. Через шість місяців після щеплення імовірність госпіталізації заражених знижується на 96 %, імовірність летального результату – на 99 %.

Королівство Данія

Датське управління охорони здоров’я заявило, що в Данії людям у віці до 18 років не буде пропонуватися вакцина Moderna з міркувань обережності. Дані, зібрані у чотирьох скандинавських країнах, показують, що є підозра на підвищений ризик серцевого запалення за щеплень вакциною Moderna, хоча кількість випадків серцевого запалення залишається дуже низькою.

Королівство Норвегія

Норвегія заявила, що рідкісні побічні ефекти можуть бути частішими у хлопчиків і в молодих чоловіків в основному після отримання другої дози щеплення.

Королівство Швеція

Швеція зупиняє використання вакцини Moderna від COVID-19 для людей, які народилися в 1991 році і пізніше, після повідомлень про можливі рідкісні побічні ефекти, як от міокардит. Про це оголосило шведське агентство з питань охорони здоров'я. Дані вказують на поширення випадків міокардиту і перикардиту серед молодих людей, які були вакциновані. «Зв’язок стає особливо очевидним, коли справа стосується вакцини Moderna Spikevax, особливо після другої дози», – йдеться в заяві агентства, і додається, що ризик розвитку цих побічних ефектів, утім, є дуже малим. Тепер агентство рекомендує молодим людям отримувати вакцину Comirnaty від Pfizer/Biontech. У Швеції понад 81 тисяча людей, які народилися в 1991 році або пізніше, отримали першу дозу вакцини Moderna. Другу дозу цієї ж вакцини вони не отримають.

Грецька Республіка

Очікується, що грецька влада ще більше послабить обмеження щодо COVID-19 для повністю вакцинованих людей.

Республіка Польща

Захворюваність на COVID-19 у Польщі за останній тиждень виросла на 70 %, – повідомив заступник міністра охорони здоров’я Польщі Вальдемар Краска. «Сьогодні ми перевищили дві тисячі щоденних випадків. Це рівно 2 085 випадків і збільшення на понад 70 % випадків порівняно з попереднім тижнем. Має загорітися червоне світло»,  – сказав заступник міністра. За його словами, «це той самий момент, коли ми повинні вакцинуватися, оскільки четверта хвиля очевидно прискорюється, особливо в тих регіонах, де кількість вакцинованих є найнижчою». Натомість уряд поки не планує загальнонаціональні обмеження, які діяли у попередні хвилі пандемії. За час пандемії у Польщі було зафіксовано понад 2,9 млн випадків коронавірусу, близько 75 тисяч людей померли. Понад 19,5 млн осіб повністю вакциновані від коронавірусу в Польщі. За даними ЗМІ, майже 40 % населення, які мають право вакцинуватися, досі не скористалися цією можливістю.

Королівство Іспанія

Застосування третьої (бустерної) дози вакцини від коронавірусної інфекції схвалили для людей старше 70 років. Зазначена категорія осіб зможе зробити нове щеплення, починаючи з кінця жовтня.

Чорногорія

У Чорногорії 54,2 % дорослого населення були вакциновані першою дозою вакцини проти коронавірусу, а 47,7 % – ревакциновані, повідомляє інститут суспільної охорони здоров’я. На цей момент введено 466 169 доз вакцини проти коронавірусу. Першу дозу вакцини отримали 247 969 осіб або  40 %, а другу – 218 200 людей або 35,2% всього населення. Масова вакцинація проти COVID-19 у Чорногорії почалася 4 травня 2021 року.

США

Фармацевтична компанія Johnson&Johnson подала регулятору США заявку із проханням схвалити використання бустерної дози вакцини проти COVID-19. “Компанія Johnson&Johnson оголосила, що подала дані до Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів (FDA) щодо застосування бустерної вакцини проти COVID-19 власного виробництва для осіб віком від 18 років”, – ідеться у заяві. Дослідження засвідчують, що введення додаткової дози за 56 днів після основного щеплення забезпечує 94 % захисту від симптоматичного COVID-19. 100 % захисту від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби гарантують за 14 днів після ревакцинації. Окрім того, введення додаткової дози за пів року суттєво підвищує рівень антитіл. Отже, за тиждень їх стає удев’ятеро більше, а за чотири – у 12 разів. Також, за даними досліджень, бустерну вакцину пацієнти зазвичай добре переносили.

Південна Корея

Уряд Південної Кореї цього тижня почне резервувати вакцини проти коронавірусу для вагітних. У Південній Кореї до кінця жовтня планують щепити проти коронавірусу 80 % усіх дорослих. Влада вирішила прискорити темпи вакцинації завдяки вагітним. За даними Корейського агентства з контролю та профілактики захворювань (KDCA), вагітні можуть записатися на вакцинацію проти коронавірусу із 8 жовтня. Щеплення вагітним робитимуть із 18 жовтня вакцинами Pfizer і Moderna. “Вакцини безпечні для вагітних жінок і можуть значно знизити ризик їхнього зараження COVID-19”, – зазначив директор KDCA Чон Ин Кен. У Південній Кореї станом на серпень із 731 вагітної, яка була інфікована коронавірусом, приблизно 2 % хворіли у важкій формі. Водночас експерти порадили вагітним, у яких термін менший за 12 тижнів, перед щепленням проконсультуватися з лікарем.