08.02.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

2/8/2024
singleNews

За два роки ЄС надав підтримку Україні на понад 88 млрд євро.

«Зараз нам не менш важливо змінити парадигму у висловлюваннях: якщо ми раніше казали, що Україні треба допомагати стільки, скільки буде потрібно, то зараз треба казати, що Україні треба допомагати всім, що їй необхідно», – заявив високий представник ЄС  із питань зовнішньої політики і політики безпеки   Жозеп Боррель.  Водночас Боррель вважає, що до кінця війни Україна досягне «передових позицій» щодо виробництва дронів. Також він розраховує, що ЄС надасть Україні 1,155 млн боєприпасів до кінця 2024 року.

Україна отримала від ЄС систему розмінування з дистанційним управлінням  MV-10.

Генеральний директор турецької компанії Baykar Халук Байрактар підтвердив, що в Україні уже будується завод із виробництва безпілотників Bayraktar, і  для завершення будівництва «потрібно близько 12 місяців».

Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що послаблення американської підтримки України може стати небезпечним сигналом, тому США можуть діяти відповідально та заплатити зараз, щоб допомогти Україні, або заплатити набагато більшу ціну пізніше, щоб протидіяти серйознішим наслідкам.

Лідер «республіканців» у Сенаті США Мітч Макконнелл пропонує розглянути допомогу Україні окремо від питання американського кордону.

«Немає сумнівів, що вони говоритимуть про війну в Україні та про те, як ми можемо працювати разом, щоб дати відсіч агресії путіна», – прокоментував координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі майбутню зустріч президента США Джо Байдена з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Посол США в Києві Бріджит Брінк  на тлі ракетної атаки рф  наголосила на терміновій потребі виділення американської безпекової допомоги Україні.

Заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд на засіданні Ради безпеки заявив, що росія дев’ять разів запускала по Україні ракети, які поставила кндр.

Міністр-координатор спецслужб Польщі Томаш Семоняк після чергової масованої ракетної атаки росії на Україну заявив, що немає жодної тенденції зміни у політиці москви і способі ведення війни рф.

Гуманітарний координатор ООН в Україні Деніз Браун рішуче засудила ракетні удари, яких росіяни завдали по Україні 7 лютого.

Командувач Силами оборони Естонії Мартін Херем вважає, що росія діє як бандит, та попередив про можливість провокацій стосовно його країни та НАТО.

Швейцарія просить Китай приєднатися до глобального «саміту миру», щоб той зіграв свою роль у припиненні війни в Україні.

Палата громад Канади ратифікувала оновлену угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною.

У січні Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем завдяки функціонуванню «українського морського коридору». Цим коридором вже пройшли понад 660 суден, які перевезли близько 20 млн тон вантажів до 32-х країн світу.

Україна спільно з Австрією модернізуватиме судна Українського Дунайського пароплавства (УДП).

рф

Суд ЄС відхилив апеляції російсько-узбецького металургійного і телекомунікаційного магната алішера усманова та ексвіцепрем’єра рф ігоря шувалова щодо внесення їх до санкційного списку Європейського Союзу.

Через загрозу запровадження санкції США головний для російських імпортерів китайський банк Chouzhou Commercial Bank зупинив усі фінансові операції з росією та білоруссю. Фахівці вважають, що зупинення розрахунків, що збіглося з китайським Новим роком, майже неминуче створить для рф логістичний колапс – вивезти товари буде неможливо як мінімум до березня. Попередження про згортання фінансових операцій також отримали білоруські компанії.

На тлі посилення міжнародних санкцій і пов’язаних із цим обмежень з боку китайських банків на російському фінансовому ринку загострився дефіцит китайської валюти.

Французька енергетична компанія та один із акціонерів проєкту «арктік спг-2» TotalEnergies повідомила, що будівництво на росії третьої лінії заводу зупинено.

Товарообіг між Канадою та росією за 11 місяців 2023 року скоротився до $ 83 млн (за підсумками 2021 року становив $ 2,2 млрд).

За попередніми даними, дефіцит російського бюджету в січні становив 308 млрд руб, повідомив мінфін рф. Обсяг видатків бюджету за підсумками січня становив 2,7 трлн руб – на 13,2 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Через російську кризу і брак бюджетних коштів мінсєльхоз рф з 10 лютого скорочує пільгове кредитування агропромислового комплексу росії, надаючи перевагу лише найменш рентабельним галузям.

фєдєральная служба судових пріставов (фссп) росіі різко збільшила видачу розпоряджень, що забороняють виїзд із країни для боржників за кредитами, загальна кількість яких перевищила 13 млн осіб.

Виробництво м’яса великої рогатої худоби та баранини на росії є збитковим: середня рентабельність у цих галузях за останні роки становила 2,5 % та 3,5 % за частки прямої державної підтримки у 8 % та 6 % відповідно.

Виробництво молока на рф 2023 року становило 33,5 млн. тон, що менш ніж на 85 % забезпечує потреби населення.

За розрахунками мінсєльхозу рф, самозабезпеченість росії насінням хоча б на 75 % можливе не раніше 2030 року.

У бюлетені «о чьом говорят тренди», який 6 лютого оприлюднив цєнтробанк росії, зазначено, що 2024 року очікується уповільнення зростання споживання домогосподарств через те, що «можливостей розширення пропозиції товарів та послуг темпами, достатніми для задоволення попиту, немає».

Утримання аеродромної інфраструктури, що належить державі, потребує 50 млрд. руб на рік, проте на 2025 рік у бюджеті заплановано лише 5 млрд руб.

2024 року вартість автомобільних туристичних поїздок по росії в середньому подорожчала на 15 % порівняно з минулим роком.

Туристичні фірми росії скорочують кількість екскурсій автобусами або їхню тривалість через дефіцит водіїв. У союзє асоціацій автопєрєвозчіков і  прєдпрініматєлєй заявили, що дефіцит водіїв автобусів становить 40–60 %.

Кількість аудиторів на росії скоротилась на понад 10 % або 2 тис осіб, лише 2023 року з роботи звільнились 750 фахівців.

совєт фєдєраціі одноголосно схвалив закон про конфіскацію майна росіян за «фейки» про окупаційні вооружонниє сіли рф.

До чорного списку Євросоюзу у майбутньому пакеті санкцій щодо росії увійдуть «кілька десятків» білоруських і російських офіцерів, які ведуть війну проти України, а також росіян, причетних до викрадення українських дітей.

Уряд Латвії ухвалив рішення не відновлювати роботу пункту пропуску «Сілене» на латвійсько-білоруському кордоні 11 лютого. Рішення було прийняте через необхідність запобігти незаконному перетину латвійсько-білоруського кордону, а також щоб запобігти можливій загрозі внутрішній безпеці Латвії.

Згідно з повідомленням нацбанку рб, золотовалютні резерви на 1 лютого становили 8 млрд 93,5 млн доларів (в еквіваленті), що на 33,9 млн доларів менше, ніж місяцем раніше.

Указом лукашенка у білорусі з 1 січня підняли на 5,9 % тариф на скраплений газ у балонах вагою 21 кг.