08.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

4/8/2021
singleNews

У ВООЗ вважають, що переваги застосування вакцини від коронавірусної інфекції AstraZeneca переважують недоліки. Що ж стосується зв'язку вакцини з утворенням тромбів, то він "ймовірний, але не підтверджений". Директорка Європейської агенції з лікарських засобів (EMA) Емер Кук заявила, що більшість випадків утворенням тромбів при застосуванні AstraZeneca були зафіксовані у жінок у віці до 60 років. Водночас Кук запевнила, що користь від застосування вакцини набагато перевищує можливі ризики.

Австрійська Республіка

06.04. за результатами спеціального засідання Федерального уряду Австрії за участю керівників федеральних земель та експертів-вірусологів/епідеміологів країни з приводу подальшої ситуації з поширенням коронавірусного захворювання прийнято рішення про продовження жорсткого карантину в східних регіонах держави (Відень, Нижня Австрія та Бургенланд) до 18 квітня. За висновками спеціальної комісії, на перші позитивні зміни можна очікувати не раніше травня, тоді і можуть відбутися послаблення у сфері культури, спорту, туризму та гастрономії. Для цього «у фоновому режимі» буде створено т.зв. «комісію з відкриття», яка оприлюднить перші результати своєї роботи через 14 днів.

Уряд Австрії планує введення турборежиму вакцинації населення починаючи з квітня п.р. Наразі в країні роблять до 45000 щеплень на день, що вважається занадто низькою швидкістю вакцинації. За даними Міністерства охорони здоров’я Австрії, з таким показником до кінця квітня буде досягнута позначка лише в мільйон щеплень, що є критично мало для імунізації щепленого населення, тому до початку літа МОЗ очікує щонайменше 75 000 щеплень на день.

Королівство Бельгія

У Бельгії протягом чотирьох тижнів не будуть застосовувати вакцину проти коронавірусу компанії AstraZeneca для людей молодше 56 років. Таке рішення прийнято за підсумками засідання відповідальних за охорону здоров'я федеральних і регіональних посадовців.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

З 7 квітня у країні почалося використання американської вакцини від коронавірусу Moderna. Вакцина Moderna є третьою вакциною, схваленою для використання у Великій Британії, і буде впроваджуватися разом з вакцинами від Pfizer/BioNTech і OxfordUniversity/AstraZeneca. Результати третього етапу досліджень показують, що вакцина Moderna має 100% ефективності проти важких випадків коронавірусу.

Випробування вакцини Oxford-AstraZeneca на дітях призупинені, оскільки британський регулятор лікарських засобів досліджує можливий зв'язок з випадками рідкісного тромбозу у дорослих.

Королівство Данія

Два випадки нового британського штаму, більш стійкого до нинішніх вакцин, були виявлені в Данії. Міністр охорони здоров'я М. Хьоніке заявив, що штам E484K схожий на B117, але менш чутливий до антитіл, утворених внаслідок щеплення або після того, як людина перехворіла коронавірусом. Це така ж мутація, яка була виявлена в південноафриканському штамі B1351 і двох бразильських штамах Р1 і P2.

Естонська Республіка

В Естонії експерти рекомендують призупинити використання вакцини AstraZeneca для людей віком до 60 років через ймовірний зв’язок між щепленнями та рідкісними випадками тромбозу у молодих людей, про це заявила керівниця наукової ради при уряді щодо протидії епідемії Ір’я Лутсар.

За словами міністра здоров’я та праці Танеля Кійка, через цю рекомендацію доведеться переглянути план вакцинації працівників пріоритетних галузей. Втім вже щеплені першою дозою пацієнти можуть отримати свою другу дозу AstraZeneca. Якщо лікар вважатиме використання вакцини безпечним для конкретного пацієнта, – її можна застосовувати. "Повної заборони немає, але рекомендації наукової ради та комісії з імунопрофілактики потрібно сприймати серйозно", – зазначив міністр.

Королівство Іспанія

Глава уряду Іспанії Педро Санчес заявив, що термін дії режиму підвищеної готовності (надзвичайного стану) в Іспанії закінчується 9 травня і уряд не має наміру його продовжувати. Проте, якщо режим підвищеної готовності буде скасований, за автономіями (регіонами) збережуться повноваження ізолювати, в разі необхідності, окремі міські райони, або, в крайньому випадку, міста – але тільки після того, як рішення про ізоляцію буде затверджено судом. Водночас регіональні влади збережуть повноваження з регулювання розкладу роботи барів, ресторанів, спортзалів, магазинів тощо.

Латвійська Республіка

Після закінчення 7 квітня надзвичайної ситуації у Латвії як і раніше залишаються чинними майже всі обмеження через Covid-19. Приватні заходи і збори заборонені, а зустрічі на свіжому повітрі дозволені групами до 10 осіб і в межах двох сімей. Дозволені також ходи і пікети за участю не більше 10 осіб.

Також діє вимога носити маски у всіх громадських місцях, де знаходиться більше однієї людини, зокрема на робочих місцях. Обов’язкове використання масок передбачено також в громадських місцях з інтенсивним потоком людей, де неможливо дотримуватися дистанції в два метри. Як і раніше, маски можуть не носити діти молодше 7 років, особи з фізичними та психічними розладами, працівники культури під час виступів, учасники процесу навчання вокалу, інструментальної гри і танцю. Використання маски для обличчя також не обов’язково для професійних спортсменів під час тренувань.

Зберігається вимога про обмеження кількості пасажирів в громадському транспорті до 50% його місткості.

Культурні та виставкові майданчики також будуть закриті, за винятком видачі книг в бібліотеках і музейних зон на відкритих майданчиках.

Заклади громадського харчування зможуть продавати їжу тільки на винос.

Республіка Польща

Відповідно до рішення уряду додаткові карантинні обмеження продовжено до 18 квітня, а саме:

призупинено роботу меблевих і будівельних супермаркетів із площею понад 2 тис. кв.м., а також торгових центрів, за винятком діючих у них продуктових магазинів, аптек, магазинів з товарами першої необхідності, кіосків з пресою та книгами;

у продуктових магазинах і на ринках зберігається вимога дотримання лімітів кількості осіб: 1 особа на 15 кв.м. – у магазинах площею до 100 кв.м., 1 особа на 20 кв.м. – у магазинах площею понад 100 кв.м.;

у костелах та інших культових спорудах – 1 особа на 20 кв.м., а також дотримання дистанції 1,5 м.;

призупинено роботу косметичних салонів та перукарень, а також дитячих садків і ясел;

діяльність спортивних об’єктів дозволена лише для професійних спортсменів. Усі спортивні заходи можуть відбуватися без участі глядачів.

Республіка Північна Македонія

У Північній Македонії до 20 квітня посилили коронавірусні обмеження:

комендантська година розпочинається о 20:00 і триває до 5.00;

усі заклади громадського харчування будуть зачинені за винятком ресторанів у готелях, мотелях, хостелах та пансіонатах, а також заклади громадського харчування в аеропортах Скоп'є та Охрида. Заклади, що готують їжу, можуть здійснювати продажі через Інтернет або за телефонним замовленням;  

зачинені всі торговельні центри, тренажерні зали, спортивні заклади;

громадянам, які були імунізовані у вакцинних центрах незадовго до комендантської години, буде дозволено повертатися додому на підставі сертифікату про щеплення;

громадяни можуть гуляти із домашніми тваринами з 22:00 до 23:00 на відстані до 100 метрів від будинку, у якому вони живуть.

Словацька Республіка

Словацький державний інститут контролю за лікарськими засобами дослідив російську вакцину «Спутник V», закуплену попереднім складом уряду, і дійшов висновку, що вона не ідентична тій, яка дістала схвалення наукового журналу TheLancet. Словацькі експерти не змогли рекомендувати щеплювати населення російською вакциною з огляду на недостатність інформації про неї. Це спільна позиція державного інституту та Міністерства охорони здоров’я Словаччини.

Угорщина

7 квітня в Угорщині почався перший етап послаблення обмежувальних протиепідемічних заходів, передумовою для чого було вакцинування 2,5 млн осіб. Комендантська година триватиме з 22.00 до 05.00; відновлюється надання всіх побутових послуг; відкриваються торговельні заклади (у торговельній зоні одночасно може знаходитися 1 особа із розрахунку на 10 кв.м). Заклади громадського харчування і надалі працюють лише у режимі їжі на винос; готелі залишаються зачиненими. Очікується, що школи та дитячі садки відновлять свою роботу 19 квітня, наразі триває вакцинація працівників цих закладів.

Канада

Уряд Канади повідомив про розробку плану вакцинації робітників, які працюють в умовах підвищеного ризику захворіти на коронавірус. Зокрема, планується, що вакцинація буде проходити в спеціальних мобільних пунктах безпосередньо на робочих місцях.

Провінції Альберта та Квебек посилили карантинні правила, зокрема знову встановлені обмеження на збори, закриваються тренажерні зали, обмежується кількість осіб в магазинах тощо.

Шкільна рада Торонто повідомила про закриття з 7 по 18 квітня всіх шкіл міста.

Азербайджанська Республіка

Азербайджанський інститут харчової безпеки розпочав науково-дослідні роботи з вивчення поширення COVID-19 серед домашніх тварин (собак і кішок). На думку вчених, цей проєкт має велике наукове значення з точки зору виявлення причин поширення збудника COVID-19 серед тварин і профілактичних заходів, які необхідно вжити для запобігання циркуляції збудника у навколишньому середовищі. У межах проєкту протягом місяця у тварин, які заразилися COVID-19 від людей, беруться зразки для тестування на коронавірус.