08.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/8/2021
singleNews

ВООЗ

“Нові варіанти штамів коронавірусу наразі перемагають в гонці проти вакцин через несправедливе виробництво і розподіл препаратів”, – заявив директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебрейесус у середу. Він зазначив, що це загрожує відновленню світової економіки від кризи, викликаної пандемією. За словами глави ВООЗ, різке зростання захворюваності в багатьох країнах безпосередньо пов’язане з нерівністю під час розподілу вакцин і постійно мутованим вірусом. “Вакцинний націоналізм, левова частка якого припадає на жменьку країн, є морально невиправданим та неефективною стратегією суспільної охорони здоров’я проти вірусу. Деякі країни з високим рівнем щепленого населення відмовляються від протиепідемічних заходів і послаблюють заходи, як ніби пандемія вже закінчилася”, – підкреслив директор організації.

Королівство Данія

Згідно із заявами експертів, 7 липня п. р. в Данії стався різкий сплеск заражень. Це є ознакою того, що високозаразний штам «Дельта» домінує. Було зареєстровано 689 нових випадків інфекції коронавірусу за результатами 97 026 ПЦР-тестів за показника позитивності 0,71%, що є найвищим за місяць. Добовий показник зараження перевищив 600 випадків, що також є найвищим з початку червня п. р.

За оцінкою доктора Е. Петерсена, фахівця з інфекційних захворювань лікарні м. Орхус, зростання кількості інфекції не стало несподіванкою: «…частково це сталося тому, що ми пом'якшили соціальні обмеження, що підвищує ризик зараження, а також тому, що «Дельта» стає домінантним штамом. Усе, що ми можемо зробити, це продовжувати вакцинацію якомога швидше», – сказав він.

На цей час у Данії 59 % населення отримали хоча б одну дозу вакцини проти коронавірусу, а 36,8% повністю вакциновані.

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний міністр фінансів Німеччини О. Шольц відхиляє штрафи за т. зв. «вакцинаційні прогули» і натомість закликає до повторного використання засобів  вакцинації в соціально незахищених районах. Зараз надзвичайно важливо охопити всіх людей, яким іще не вдалося зробити щеплення.

Згідно з розрахунками Інституту Роберта Коха, у боротьбі з Дельта-варіантом коронавірусу щонайменше 85 % громадян від 12 до 59 років та 90 % людей похилого віку у віці від 60 років мають бути повністю щепленими. Якщо ця квота вакцинації буде досягнута вчасно, настання яскраво вираженої четвертої хвилі на осінь/зиму є малоймовірною. Тим не менше, населення повинно продовжувати дотримуватися основних гігієнічних заходів. Також може знадобитися зменшити контакти «до певної міри», оскільки кількість інфекцій зростає.

Туніська Республіка

Через загрозливу епідеміологічну обстановку в Тунісі, яка склалася в останні тижні через стрімке поширення коронавірусу, керівництво окремих вілаєтів вживає заходів, спрямованих на запобігання поширення хвороби. Так, 06.07.2021 року прийнято рішення щодо заборони пересування автотранспорту на території столичного регіону (Великий Туніс), який складається з чотирьох вілаєтів, у період з 05.00 10.07.2021 року до 05.00 12.07.2021 року. Крім цього, скасовано роботу ринків у період 07–14.07.2021 року. Також 06.07.2021 року прийнято рішення щодо введення санітарного карантину у період 07–12.07.2021 року у вілаєті Бізерт із забороною виїзду/в’їзду до регіону та пересування між районами вілаєту (окрім форс-мажорних випадків). Також не працюватимуть мечеті й заклади громадського харчування (кафе, ресторани, кав’ярні тощо). Скасовано масові заходи та заборонено роботу магазинів (окрім продовольчих).

Грузія

За оцінками керівника Національного центру з контролю захворювань Амірана Гамкрелідзе, епідеміологічна ситуація в країні в останні дні погіршується. Кількість нових випадків інфікування та показник позитивності виявлення коронавірусу зростають. Єдиний спосіб запобігти цьому – масова вакцинація.

КНР

У середу в основних районах міста Жуйлі у провінції Юньнань на південному заході Китаю був введений режим управління закритого типу через нещодавній спалах COVID-19, а мешканців  примусили дотримуватися домашнього карантину. Згідно із заявою міського штабу з профілактики та контролю COVID-19, школи у вищевказаних районах повинні зупинити заняття, ресторани зможуть тільки продавати їжу на винос, усі установи будуть закриті, крім деяких супермаркетів, ринків, лікарень і аптек.  З 4 липня в Жуйлі, розташованому на кордоні Китаю з М'янмою, були виявлені чергові випадки локального зараження новою коронавірусною інфекцією.  У вівторок у місті було зафіксовано 15 нових випадків локального зараження COVID-19 і два нових безсимптомних носії коронавірусу, що заразилися локально.

Станом на ранок середи у Китаї було введено більш ніж 1,33 млрд доз вакцин від коронавірусної інфекції COVID-19.

Республіка Сінгапур

Міністр охорони здоров’я Сінгапуру повідомив, що згідно із дослідженням, проведеним відомством і Національним центром з інфекційних хвороб республіки, mRNA-вакцини Pfizer та Moderna продемонстрували ефективність проти Дельта-варіанту коронавірусу на рівні 69 %. Участь у дослідженні взяла тисяча пацієнтів.