10.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/10/2021
singleNews

Британські вчені виявили на території країни дві нові мутації коронавірусу COVID-19. Уряд Чехії продовжив надзвичайний стан в країні до 16 березня. Фармацевтична галузь Австрії запустила пілотний проєкт з безкоштовного тестування населення безпосередньо в аптечній мережі.

Федеративна Республіка Німеччина

Показник захворюваності у ФРН за 7 днів вперше упродовж трьох місяців опустився нижче 75 випадків на 100 тисяч осіб. Незважаючи на це, Федеральний уряд і глави земель дійшли згоди про продовження локдауну.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Британські вчені виявили на території країни дві нові мутації коронавірусу COVID-19. Консультативна група з питань загрози нових респіраторних вірусів визнала мутацію штаму Kent COVID, виявлену в Брістолі, “варіантом занепокоєння”. Вчені додають, що такий варіант коронавірусу надзвичайно трансмісивний та може перешкоджати дії вакцини. У Брістолі зафіксували 14 випадків зараження новим штамом, у Манчестері – чотири. Інший мутований штам коронавірусу виявили у Ліверпулі та класифікували як “варіант, який розслідується”. Наразі Громадська охорона здоров’я Англії виявила 76 випадків цих двох нових варіантів.

Чеська Республіка

Уряд Чехії схвалив рішення щодо продовження дії надзвичайного стану в країні ще на 30 діб – до 16 березня. При цьому усі обмеження залишаться актуальними. Це рішення ще має схвалити парламент.

Республіка Австрія

Зважаючи на нові правила послаблення локдауну в Австрії з 8 лютого, фармацевтична галузь країни запустила пілотний проєкт з безкоштовного тестування населення безпосередньо в аптечній мережі. На даний час майже 450 австрійських аптек пропонують безкоштовні швидкі тести на антиген для населення. Відповідно до запровадженого механізму, замовлення тесту здійснюється заздалегідь телефоном і проводиться аптечним персоналом при наявності у відвідувача електронної картки медичного страхування для ідентифікації. У разі негативного результату тесту аптека надає офіційне підтвердження цьому, при позитивному результаті аптека інформує про це відповідний відділ охорони здоров’я, а особа зобов’язана розпочати домашню самоізоляцію.

Королівство Данія

З учорашнього дня всі, хто прибуває в Данію з-за кордону, зобов'язані надати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше 24 годин, і самоізолюватися на термін не менше 10 днів.

Латвійська Республіка

У зв’язку з поширенням Covid-19 уряд Латвії прийняв рішення в період з 10 по 24 лютого заборонити в’їзд в країну без поважних причин з усіх країн ЄС, ЄЕЗ, Швейцарії та Великої Британії. Винятки передбачають, що в’їзд в Латвію буде дозволено тільки при наявності невідкладних і важливих причин, якими вважаються робота, навчання, возз’єднання сім’ї, лікування, транзит або супровід неповнолітніх, повернення на постійне місце проживання або відвідування поховань.

Канада

Уряд провінції Онтаріо продовжив дію розпорядження, яке забороняє виходити без нагальної потреби на вулицю, у більшості території провінції до 16 лютого, а в Торонто, регіонах Піл та Йорк – до 22 лютого. Водночас частина регіонів з 11 лютого буде переведена до «зеленої» зони, що дозволить малому та середньому бізнесу, включаючи всі роздрібні магазини, перукарні, ресторани, бари, тренажерні зали та кінотеатри, відновити свою роботу.

Королівство Саудівська Аравія

У Саудівській Аравії оголошено про закриття 10 мечетей у низці регіонів після повідомлень про випадки захворювання на коронавірус серед вірян та працівників мечетей. Мечеті знову відкриють після дезінфекції.