11.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/11/2021
singleNews

Королівство Данія

Міністр охорони здоров'я М. Хьоніке повідомив, що так званий коефіцієнт «R», який відображає середню кількість заражень, переданих одним хворим на коронавірус, зріс до 1,1, що свідчить про те, що епідемія все ще зростає. Цей коефіцієнт є ключовим показником, який використовують органи охорони здоров'я, політики та експерти для моніторингу поширення пандемії.

З 10 листопада 2021 року урядом Данії Україну віднесено до країн з високим рівнем інфікування на Covid. Тому, в  разі відсутності Covid-сертифіката, громадянам України потрібно зробити тест на коронавірус протягом 24 годин після прибуття до Данії та самоізолюватися без зайвого зволікання на 10 днів. Самоізоляція може бути припинена на основі негативного тесту на Covid-19, зробленого не раніше, ніж на четвертий день після в’їзду до Данії.

Королівство Саудівська Аравія

Управління охорони здоров’я Саудівської Аравії (Weqaya) оголосило про оновлені протоколи відвідування відкритих громадських і соціальних місць. Згідно з новими правилами дозволяється відвідування парків, пляжів, зон відпочинку та соціальних зібрань для повністю вакцинованих жителів Королівства, які мають відповідний статус у застосунку Tawakkalna, без обмеження кількості та необхідності дотримання соціальної дистанції. Водночас на зазначених майданчиках заборонена приватна торгівля та організація нестаціонарних точок продажу їжі і напоїв.

Держава Катар

Міністерство охорони здоров’я Катару оголосило про внесення змін, в рамках запровадженого з 6 жовтня чергового етапу пом’якшення обмежувально-карантинних заходів, до процедури використання яхт і човнів в умовах пандемії. Зокрема, максимальне дозволене завантаження екскурсійних або туристичних плавальних засобів становить 50 % їхньої місткості, кількість пасажирів не може перевищувати 40 людей, з яких невакцинованими можуть бути до п’яти осіб. Приватні яхти та човни можуть мати на борту не більше 12 пасажирів.

Арабська Республіка Єгипет

Відповідно до інформації сектору профілактичної медицини МОЗ АРЄ, в Єгипті прийнято рішення про скасування процедури проходження експрес-тестування на коронавірус IDNOW для пасажирів, які прибувають до будь-яких наземних, повітряних чи морських портів республіки з країн підвищеного ризику поширення нових штамів COVID-19 (Індія, Бангладеш, Пакистан, Бутан, М‘янма, Непал, Шрі-Ланка, В‘єтнам, Бразилія в Латинська Америка).

Водночас Єгипет і надалі вимагатиме подання негативних результатів ПЛР-тестів, зроблених не пізніше ніж за 72 години до прибуття до республіки, при цьому особи, які в‘їжджають до Єгипту в будь-якому з чотирьох аеропортів в мухафазах Червоного моря та Південного Синаю, можуть пройти ПЛР-тестування одразу після прибуття.

Республіка Індія

96 країн світу на принципі взаємності визнали індійські сертифікати про вакцинацію з метою спрощення подорожей (освіта, бізнес, туризм). Тиждень тому Австралія дозволила в’їзд особам, які вакциновані індійською вакциною Covaxin виробництва Bharat Biotech. Ця вакцина була схвалена ВООЗ. Зі свого боку Велика Британія дозволить в’їзд зазначеній категорії осіб з 22.11.2021  р. Щодо вакцини Covishield, що виробляється за ліценцією на потужностях Індійського інституту сироватки (SII), уряд Великої Британія вніс її до переліку дозволених вакцин у жовтні.

Індія до 30.11.2021 р. через пандемію призупинила міжнародні авіасполучення за винятком тих, що здійснюються в рамках чинних двосторонніх угод.

Китайська Народна Республіка

За даними Національного комітету з охорони здоров’я КНР, 10.11.2021 р. підтверджена кількість інфікованих COVID-2019 в Китаї (включно з Тайванем, Гонконгом та Макао)  за весь час поширення досягла 126 842 (за останню добу +67). Виліковувалися 117934 осіб (за останню добу +54). Летальних випадків – 5697 (за останню добу +0). Впродовж останньої доби в континентальній частині країни виявлено 15 нових випадків зараження, завезених з-за кордону (всього 9 794).

Малайзія

Департамент публічної служби Малайзії повідомив, що близько 29 тис. службовців по всій країні отримають спеціальні листи, у відповіді на які вони мають надати пояснення щодо причин невакцинації (дедлайн – 1 грудня). При цьому, згідно із даними департаменту, лише 1,8 % із 1,6 млн. службовців є невакцинованими станом на 10 листопада.

Туніська Республіка

10.11.2021 року Посол Китаю в Тунісі під час зустрічі із Прем’єр-міністром Тунісу повідомив про рішення Уряду КНР передати Туніській Республіці 500 тис. доз вакцини проти коронавірусу «Сіновак» задля подолання епідемії в країні.