12.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/12/2021
singleNews

Із 12 лютого уряд Австрії ввів у дію нові обмежувальні заходи для федеральній землі Тироль терміном на 10 днів. В Угорщині будуть видавати свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу. На Кубі виготовили перші 150 тисяч доз власної вакцини від коронавірусу «Soberana 02».

Чеська Республіка

Чеський парламент не задовольнив прохання уряду продовжити ще на місяць надзвичайний стан для протидії коронавірусу. Таким чином, дія надзвичайного стану на території Чехії спливає 14 лютого.

Водночас влада Чехії оголосила про закриття трьох районів на кордоні з Німеччиною та Польщею через стрімке поширення нової мутації коронавірусу. Кількість нових інфікувань у цих регіонах у 3-4 рази перевищує середній показник у країні.

Республіка Австрія

Із 12 лютого уряд Австрії ввів у дію нові обмежувальні заходи для федеральній землі Тироль терміном на 10 днів. Вони полягають в обмеженнях поїздок  регіоном або за межі регіону та здійснення їх лише при наявності негативного тесту на Covid-19, зробленого не пізніше 48 годин. Окрім того особи, які перебували у Тиролі впродовж останніх двох тижнів, зобов’язані пройти обов’язкове тестування на коронавірус. За недотримання правил встановлено штраф у розмірі 1450 євро. Для контролю за ситуацією в регіоні додатково буде залучено 1000 представників поліції та військовослужбовці збройних сил Австрії.

Республіка Хорватія

З 15 лютого відбудеться пом'якшення обмежувальних заходів, введених у зв'язку з коронавірусом. Підприємства громадського харчування зможуть продавати каву на вулиці, відкриються фітнес-центри, тренажерні зали, букмекерські контори, клуби ігрових автоматів і казино за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Угорська Республіка

Уряд Угорщини прийняв рішення ввести свідоцтва про вакцинацію від коронавірусу. Їх видаватимуть тим, хто зробив щеплення від COVID-19 або перехворів. У COVID-свідоцтві зазначатимуть дату вакцинації або дату виписки з лікарні, дату отримання негативного тесту та іншу інформацію.

Республіка Куба

На Кубі виготовили перші 150 тисяч доз власної вакцини від коронавірусу «Soberana 02» і готуються випускати другу партію препарату. Розробив вакцину кубинський Інститут вакцин Фінлі (IFV). Серед чотирьох варіантів вакцини саме «Soberana 02» показала найкращі результати і виявилася найперспективнішою.

Малайзія

Для забезпечення колективного імунітету та підвищення ефективності боротьби з коронавірусом уряд прийняв рішення зробити щеплення проти Covid-19 безкоштовним для усіх жителів країни. Йдеться як про громадян Малайзії, так й іноземців (представники дипкорпусу, іноземні студенти та працівники, членів їхніх родин, біженці тощо). Вакцинація цієї категорії осіб розпочнеться орієнтовно із серпня під час третього, наймасштабнішого етапу реалізації програми.