12.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/12/2021
singleNews

ЄС

90-річна бельгійка, яка померла від COVID-19 в березні, була заражена двома варіантами коронавірусу одночасно, що вважається першим задокументованим випадком такого роду. Цей випадок обговорювали на цьогорічному Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) 9–12 липня. Він демонструє, що  можливо одночасно заразитися двома варіантами COVID-19, йдеться в заяві організації, яка проводить конгрес. Організація заявила, що жінка заразилась альфа- і бета-варіантами, вперше виявленими в Британії і ПАР. Її лікарі сказали, що вона могла заразитися інфекціями від двох різних людей. Жінка лікувалася в лікарні в Алсті недалеко від Брюсселя і не була вакцинована.

Королівство Нідерланди

У Нідерландах нічні клуби та дискотеки, що відкрили свої двері після локдауну лише два тижні тому, знову мають закритися через зростання кількості заражень коронавірусом. Посилення карантину набуло чинності з ранку 10 липня.

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний інститут Німеччини з вивчення інфекційних захворювань і непереносних хвороб «Robert-Koch-Institut» зафіксував збільшення нових випадків зараження на 100 тисяч  жителів за сім днів (7-денна захворюваність). Так, порівняно зі статистичними даними за суботу 10.07.2021, де цей показник дорівнював 58, дані за неділю 11.07.2021 зросли до показника 62.

З неділі 11.07.2021 «Robert-Koch-Institut» визнав Кіпр районом із високим рівнем захворюваності, тому Міністерство закордонних справ ФРН застерігає від непотрібних туристичних поїздок на острів. Після повернення з Кіпру відпочивальникам тепер потрібно пройти десятиденний карантин, який вони можуть передчасно закінчити через п’ять днів із негативним тестом. Крім того, вся Іспанія, включаючи Балеарські та Канарські острови, зараз є зоною ризику через зростання кількості випадків коронавірусу.

Повернувшись з Іспанії, громадяни ФРН мають пройти реєстрацію. Крім того, класифікація, як зона ризику, передбачає карантин, однак цього можна уникнути, отримавши негативний результат тесту або сертифікат щеплення чи довідку про перенесену хворобу.

Швейцарська Конфедерація

У країні сповільнюється процес вакцинації. Так, станом на 09 липня 2021 року в Швейцарії отримали повний курс щеплень від COVID-19 загалом 3,442,430 осіб (населення країни становить орієнтовно 8,5 млн. осіб). Відповідно до статистичних даних, протягом другого тижня червня 2021 року у Швейцарії було зроблено понад 650 тисяч щеплень, а через три тижні цей показник опустився на 30 % до показника нижче 450 тисяч.  Детальний огляд також засвідчує той факт, що кількість введених перших доз вакцин різко зменшується, а це значить, що фактично більшість громадян ШК, які мали намір відразу вакцинуватися проти COVID-19, вже зробили щеплення. На цей час лише 52 % жителів країни отримали першу дозу вакцини.

Королівство Швеція

Нещодавно доктор Аса Бьорндал з Агентства охорони здоров'я суспільства Швеції провів дослідження реакції антитіл у осіб, які перенесли легку форму SARS-CoV-2. За результатами дослідження було встановлено, що антитіла імуноглобуліна G (IgG) залишалися стабільними протягом 8 місяців після одужання, але кількість антитіл, спрямованих на нуклеокапсидний білок SARS-CoV-2, з часом зменшувалася.        

Грузія

За інформацією керівника Національного центру з контролю захворювань Амірана Гамкрелідзе, центр планує звернутися до Координаційної ради з пропозицією про посилення контролю за дотриманням коронавірусних регуляцій, оскільки населення фактично почало їх ігнорувати. За оцінками А. Гамкрелідзе, епідемічна ситуація в країні погіршується. Тому очікується збільшення кількості випадків інфікування.

Крім цього, громадяни Грузії, що пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, у найближчий перспективі зможуть оформити у філіях Будинку юстиції ковід-паспорти з QR-кодом, який підтверджує подвійну вакцинацію.

Республіка Індія

Директор інституту вивчення печінки та жовчогінних протоків С. К. Сарін заявив про загрозу спалаху в Індії лямбда-штаму вірусу SARS-CoV-2 в рамках очікуваної третьої хвилі пандемії. Цей штам уперше було виявлено на території Перу, надалі поширився у 30 країнах світу. Випадки ураження лямбда-штамом на території Індії не реєструвалися.

Австралія

Найбільше місто Австралії – Сідней – готується до тривалого локдауну, оскільки чиновники попереджають, що нові щоденні випадки, ймовірно, зростатимуть через трансмісивний варіант “дельта”.