12.11.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

11/12/2023
singleNews

МВФ підтримав початок переговорів про вступ України до ЄС. Також Фонд покращив прогноз зростання ВВП України до 4,5 % на кінець поточного року.

Україна та Міжнародний валютний фонд (МВФ) досягли домовленостей на рівні персоналу щодо другого перегляду механізму розширеного фінансування (EFF), що дасть можливість отримати наступний транш близько 900 млн доларів.

Уряд Канади звернувся до парламенту країни із запитом про виділення 500 млн канадських доларів (близько 385 млн дол. США) на військову допомогу Україні.

Міністерством оборони Німеччини схвалено рішення про подвоєння військової допомоги Україні. Наступного тижня Бюджетний комітет офіційно ухвалить рішення про додаткові 4 млрд євро, що означатиме більше зброї і боєприпасів в оборонній війні проти росії. Загальна сума допомоги тепер становитиме 8 млрд євро.

Литва підтвердила, що передала Україні дві пускові установки до ЗРК NASAMS.

Департамент міграції Литви почне обмін цифрових посвідок на проживання для українських біженців наприкінці листопада.

Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас запропонував направити в Україну радників із впровадження реформ і боротьби з корупцією.

13 листопада в Брюсселі на засіданні міністрів оборони країн-членів ЄС буде обговорене питання постачання боєприпасів Україні.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, країни ЄС мають бути політично готовими продовжувати підтримувати Україну, навіть якщо допомога від США скоротиться.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова вважає, що головування Угорщини в Раді ЄС у другій половині 2024 року не стане на заваді подальшому руху Києва до членства .

Ексглава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс у відповідь на критику України з боку глави угорського уряду Віктора Орбана зазначив, що Угорщина сама серйозно віддалилась від Європейського Союзу.

рф

МЗС Канади оголосило про запровадження санкцій проти дев’яти фізичних та шести юридичних осіб із росії, які займаються поширенням кремлівської дезінформації та пропаганди.

Міністр фінансів США Джанет Єллен під час зустрічі з віцепрем’єром Китаю Хе Ліфеном закликала Пекін не допомагати росії ухилятися від санкцій і не допускати, щоб таке відбувалось через приватні китайські компанії, інакше проти цих фірм вводитимуть санкції.

Депутати Європарламенту закликали запровадити санкції проти російського газпромбанку, його «дочок», членів рад директорів і керівництва.

Болгарія запровадила податок на транзит російського газу.

У сбєрбанкє рф заявили про різке зниження заявок російського бізнесу на інвестиційне кредитування та довгострокове фінансування. Для деяких сегментів бізнесу ставки за кредитами, прив’язаними до ключової ставки цєнтробанку, стають «непідйомними», оскільки вони нижче рентабельності. У сбєрбанкє прогнозують зменшення видач кредитів найближчими місяцями на 15–20 %.

Незважаючи на запроваджені російськими магазинами святкові листопадові розпродажі товарів, населення скоротило свої покупки на 4–7 % порівняно з минулим роком через зниження купівельної спроможності та зростання цін на 12–20 %.

Глава тінькофф-банку близнюк на форумі finopolis 2023 заявив, що на росії «жахливо» не вистачає фахівців у галузі IT, а також знизилися професійні навички потенційних кандидатів на роботу. За оцінкою глави мінціфри рф шадаєва, дефіцит кадрів у IT-галузі рф становить майже до 700 тис. фахівців.

У госдумє рф зареєстровано законопроєкт щодо покарання «добровольців» на війні проти України, зокрема запровадять кримінальну відповідальність за відмову від виконання бойових завдань, самовільне залишення місць їх виконання, втрату або навмисне псування озброєння, а також добровільне здавання у полон.

Майже 20 % російських окупантів, отримавши каліцтва на війні проти України, вже не повернуться до військової служби, – повідомили у воєнно-мєдіцінской акадєміі ім. кірова.

Кількість ув'язнених у путінській росії зменшується – понад 100 тисяч ув'язнених вже були відправлені солдатами в Україну.

російське керівництво розпочало нову хвилю прихованої мобілізації. Жителі москви та санкт-пєтєрбурга отримують повістки на пошту разом із випискою про відповідальність за ігнорування військкомату.

за участь у війні проти України путін помилував щонайменше 17 людей, які в росії скоїли гучні вбивства. серед них є такі, що ґвалтували та душили своїх жертв, а потім розчленовували і навіть пропускали через м'ясорубку. 

білоруські чиновники із государствєнного таможєнного комітєта, мінсвязі, мінтранса і «бєлпочти» планують організувати обов'язкові перевірки поштових відправлень з-за кордону. Відправлення та товари на адресу фізосіб з території держав-членів ЄАЕС, перед доставкою або врученням адресату, мають бути доставлені до спеціальних місць проведення контролю. Там їх перевірятимуть на наявність «вкладень, що мають ознаки утримання цивільних безпілотних літальних апаратів та авіамоделей».

Незважаючи на давні обіцянки чиновників знизити тарифи на електроенергію після введення в експлуатацію бєлАЕС, тарифи для населення суттєво подорожчали. Плата за електрику для квартир з електроплитами та електрику за опалення зросли на 22,7 %. Диференційований тариф за мінімальних навантажень збільшився на 22,6 %.

У проєкті змін до закону білорусі «о рєкламе» планують дозволити рекламу алкогольних напоїв на радіо та телебаченні з 7 до 22 години, хоча зараз реклама алкоголю в білорусі заборонена повністю. На думку незалежних аналітиків, саме виробники алкогольних та слабоалкогольних напоїв сьогодні є гарантовано успішними та платоспроможними рекламодавцями. Більше нового великого бізнесу в білорусі не з'явилося: іноземні інвестори втекли, дрібний бізнес системно вбивають, а решта не має грошей на дорогу рекламу.

путін нагородив орденом білоруського провладного паралімпійця талая, який возить українських дітей із Донбасу до білорусі. 27 квітня цього року ПАРЄ прийняла резолюцію, в якій визнала насильницьку депортацію українських дітей до росії геноцидом, а лукашенка та уряд білорусі причетними до нього.