13.03.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

3/13/2023
singleNews

Влада Індії запевнила світове співтовариство, що не порушуватиме санкції проти рф і не перевищуватиме стелю ціни на нафту.

Колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що рф постійно намагається вкрасти історичну ідентичність України. «Київ передував москві, але росія постійно краде Україну. Прагнучи вкрасти історичну ідентичність, вкрала заслугу за перемогу у Другій світовій війні, вкрала місце в РБ ООН, а тепер краде територію. Це не супердержава, це суперпроблема», – заявив Лінкявічюс.

США офіційно повернули Україні предмети історичної та культурної спадщини, які росіяни викрали на тимчасово окупованих територіях і намагалися незаконно ввезти до Сполучених Штатів. Зокрема йдеться про наконечник сокири бронзової доби, скіфські мечі та половецьку шаблю. Повернення пам’яток археології стало можливим завдяки співпраці Посольства України в США, Міністерства закордонних справ України, Служби зовнішньої розвідки України, Міністерства культури та інформаційної політики України з Митною і прикордонною службою США та Американською Імміграційною службою.

Соціологічне дослідження у Сполученому Королівстві показало, що 88 % людей, які приймали біженців з України, зробили б це знову, порівняно з 3 % тих, хто не став би цього робити. Також 68 % британців вважають той факт, що їхня країна прийняла понад 150 тисяч біженців з України, позитивним явищем.

В Україну прямує чергова партія гуманітарної допомоги від Люксембургу, а саме 14 броньованих автомобілів швидкої допомоги виробництва британської компанії «Venari».

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що невдовзі його уряд оприлюднить документи про корупційний впливи рф на євродепутатів.

Прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що білоруський напад на польський кордон через штучно спричинену міграцію був прелюдією до російської агресії проти України. Це була спроба підірвати згуртованість Європейського Союзу, а також дестабілізувати Польщу, щоб коли росія нападе на Україну, поляки не змогли приймати українських біженців. І ця спроба провалилася.

Багатостороння робоча група щодо протидії російським елітам, довіреним особам та олігархам (REPO) оголосила 9 березня, що з 24 лютого вона заморозила понад 58 мільярдів доларів російських активів. До складу робочої групи входять Італія, Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Японія, Великобританія, США та Європейська комісія. Вони також пообіцяли подвоїти свої зусилля, щоб притягнути росію до відповідальності за її війну проти України, та протистояти спробам росії уникнути санкцій.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що вірить у продовження роботи «зернової угоди» після 18 березня.

В Естонії суд заарештував трьох проросійських політиків. Їм пред'явлено підозри за статтею 235(1) Пенітенціарного кодексу: створення або підтримання стосунків з іноземною державою, іноземною організацією або особою, яка діє за завданням іноземної держави, з метою вчинення злочину.

рф

Найбільша у світі криптобіржа Binance заборонила росіянам та всім, хто проживає на рф, купувати й продавати долари та євро через свій P2P-сервіс. Також Binance заборонила громадянам ЄС грошові операції із рублями через P2P. Рішення ухвалено відповідно до десятого пакета європейських санкцій: P2P-сервіси криптобірж росіяни почали активно використовувати після початку повномасштабної агресії рф проти України для переказу грошей за кордон, коли звичайні SWIFT-перекази були для них заборонені.

Валютні доходи росії продовжують зменшуватися через зниження цін на нафту і газ, а також перехід нафтових компаній на нові схеми постачання і розрахунків, що призводить до «зростання витрат», – заявив центробанк рф. У лютому найбільші компанії-експортери продали на московській біржі лише $ 7,8 млрд валютних надходжень. Порівняно із січнем ($ 10 млрд) продажі впали на 22 %, а щодо грудня ($ 15 млрд) – більш ніж удвічі.

Через дефіцит робітників на оборонні підприємства росії почали набирати людей без досвіду роботи та спеціальної перевірки: у москві, татарстані, удмуртії, челябінській, курганській, свердловській областях повідомили, що судимість, банкрутство, перебування на обліку у психдиспансері, а також відсутність довідки про наркотичну залежність більше не є перешкодою для працевлаштування.

прем'єр-міністр білорусі роман головченко заявив, що галузі, які потрапили «під найжорсткіші санкції», продовжують зазнавати «певних труднощів». 25 % галузей білоруської економіки відчувають прямий вплив санкцій. Інші санкції зачіпають побічно.

У Кенії набирає обертів скандал із постачанням тракторів з білорусі. Кенійська преса називає угоду щодо постачання тракторів аферою. Усі провідні видання Кенії повідомляють, що білорусь лише нещодавно була оцінена глобальним рейтинговим агентством S&P як суверенна держава, що перебуває у стані «вибіркового дефолту» та «дефолту». Це означає, що жодна розвинена країна, комерційний банк чи компанія, зареєстрована на біржі, не може мати фінансових операцій з будь-яким контрагентом чи організацією з цієї країни.