13.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/13/2021
singleNews

ВООЗ

Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI) підписав дві угоди про попередні закупівлі з китайськими виробниками Sinopharm і Sinovac на постачання до 550 мільйонів вакцин проти COVID-19 для програми COVAX. Нові угоди включають постачання до 170 мільйонів доз вакцини Sinopharm і до 380 мільйонів доз вакцини Sinovac до середини 2022 року.

ЄС

У Європейській комісії проситимуть Мальту, яка першою у блоці повністю заборонила в’їзд мандрівникам, невакцинованим від коронавірусу, змінити свої правила і дозволити в’їзд з негативним тестом, оскільки це одна з опцій, передбачених COVID-сертифікатом, – сказав єврокомісар з юридичних питань Д. Рейндерс.

Велика Британія

Усі коронавірусні обмеження, які досі діють, будуть скасовані з наступного тижня попри зростання випадків зараження коронавірусом, – розповів міністр охорони здоров’я Британії Саджид Джавід. Успішне впровадження вакцинації у Британії  означає, що 9 з 10 дорослих у країні тепер мають антитіла проти коронавірусу. Уряд перебуває на шляху до досягнення своєї мети – запропонувати всім дорослим першу дозу вакцини до 19 липня – дня, коли будуть скасовані всі решта ковідних обмежень, включаючи обов'язкове носіння масок.

Республіка Греція

Прем'єр-міністр К. Міцотакіс оголосив 12 липня про майбутню обов'язкову вакцинацію працівників будинків літніх людей і медустанов, така політика має перешкодити поширенню вірусу. Працівників будинків для людей похилого віку, хто не буде щеплений, буде відсторонено від роботи з 16 серпня.

З 1 вересня обов'язкова вакцинація поширюватиметься і на медичних працівників державного й приватного секторів.

Військовослужбовці і призовники також матимуть "можливість і стимули" пройти вакцинацію у своїх частинах.

З 16 липня до кінця літа всі "закриті приміщення, нічні клуби і бари, кінотеатри та театри працюватимуть виключно для вакцинованих". Кількість можливих відвідувачів буде встановлюватися заздалегідь. Підтвердити, що людина вакцинована, можна буде за допомогою цифрового додатку.

Королівство Іспанія

Влада низки іспанських регіонів посилила обмеження через зростання хворих на коронавірус і побоювання поширення нових штамів.

У Валенсії: вводиться комендантська година з 01:00 до 06:00;  до 25 липня закриті нічні клуби, алкоголь не можна буде купити з 20:00 до 07:00; призупиняється робота дискотек, танцювальних залів, барів, пабів, інтернет-кафе, кафе з живою музикою – всіх місць, де є розважальні програми; перекусити в деяких із цих закладів все ще дозволено; за організацію алкогольних вечірок і інших зборів, де не дотримуються заходів безпеки, загрожує штраф до 60 тис. євро організаторам і до 30 тис. учасникам; обслуговування в ресторанах при готелях припиняється опівночі; на терасах можна розмістити до 10 клієнтів за столом, у приміщенні – не більше шести.

В Андалусії: продовжать обмежувальні заходи як мінімум до 20 липня; через зростання кількості хворих на ковід серед молодих людей у віці від 30-35 років обмежать роботу терас ресторанів до півночі; якщо ці заходи не діятимуть, то в серпні їм доведеться зупинити роботу всіх нічних розважальних закладів.

В Арагоні: знизили дозволене завантаження готелів до 50 %, а всі заклади громадського харчування зачинятимуться не пізніше 23:00; відвідування нічних клубів дозволено, але із завантаженням не більше 50 %, відпочити в них можна до 00:30, при цьому останні гості повинні зайти не пізніше півночі; на відкритих терасах можна розмістити до 10 клієнтів за столом, у приміщенні – не більше шести, біля барної стійки посидіти не вийде.

Провінція Кантабрія закрила нічні клуби в 36 муніципалітетах регіону.

У Каталонії також обмежили роботу нічних клубів всередині приміщень і ввели додаткові обмеження щодо кількості осіб, які можу збиратися групами для проведення розважальних заходів на відкритому повітрі.

У Галісії закриті на ніч парки і пляжі, ресторани можуть обслуговувати тільки на терасах із завантаженням не більше 50 %. Під забороною і великі розважальні заходи.

У регіоні Кастилія і Леон: обмежили роботу нічних клубів до 02:00; у закладах заборонено сидіти за барною стійкою і танцювати; також обговорюється питання введення комендантської години в нічний час, щоб уникнути стовпотворіння молоді на вулицях; у регіоні є проблема зі зростанням кількості заражених на коронавірус  людей у віці 28-35 років.

Влада Балеарських островів також ввела обмеження, які діятимуть до 23 липня. Якщо заходи не подіють, їх можуть пролонгувати і посилити: бари і ресторани можуть обслуговувати відвідувачів як на терасах, так і у приміщенні за умови, що на вулиці розміщено до 10 клієнтів за столом, у приміщенні – не більше шести; діє масковий режим, танці заборонені; всі розважальні заклади, бари та ресторани мають закриватися не пізніше 2:00; влада акцентує увагу на дотриманні вимог на Майорці і Ібіці, де відпочиває багато туристів; закриті дискотеки, танцювальні і банкетні зали; пляжі і спортивні майданчики можна відвідувати до півночі, до 6 ранку вони будуть закриті; відвідувати концерти, театри можна, проте завантаження таких об'єктів не повинна перевищувати 75 % або 1,5 тис. осіб у приміщенні і до 5 тис. на відкритому повітрі; завантаження дитячих таборів не повинно перевищувати 75 %, а будь-які розважальні заходи в групі – не більше 200 осіб; завантаження наметів дозволена на 50 %, у кімнатах можуть розміститися не більше 6 дітей.

Найбільш гнітюча ситуація на Канарських островах. Влада вважає, що причиною зростання заражень стала нещеплена молодь, тому регіональний уряд хоче ввести комендантську годину з 00:30 до 06:00 на Тенеріфе, де найвищий рівень захворюваності.

Королівство Швеція

02.07.2021 р. Європейська комісія відповідно до правил державної допомоги оголосила своє рішення про затвердження в межах Тимчасової програми підтримки економіки (в контексті спалаху COVID-19) шведської схеми підтримки постраждалих від спалаху COVID-19 організаторів розважальних, святкових заходів на суму 297 млн. євро. Допомога матиме форму прямих грантів у розмірі до 70 % від фактичних чистих витрат на відмінені заходи.

На цьому тижні влада послабить карантинні обмеження, але попередила людей, щоб вони залишалися обережними, оскільки поширюється високоінтенсивний варіант "Дельта".

Канада

Провінція Саскачеван вперше за 16 місяців позбулася коронавірусних обмежень. Відтепер дотримання маскового режиму є необов’язковим, підприємства та інші громадські структури можуть самі вирішувати, вимагати їх чи ні.

Держава Ізраїль

Міністерство охорони здоров'я дозволило вакцинувати третьою дозою вакцини Pfizer проти коронавірусу людей із ослабленим імунітетом. Рекомендується давати третю дозу вакцини через вісім тижнів після отримання другої дози.

Королівство Саудівська Аравія

Саудівська Аравія дозволила в’їзд особам, які щеплені двома дозами вакцин Sinopharm або Sinovac Corona, проте лише за наявності додаткового щеплення однією дозою вакцини, затвердженою в королівстві: Pfizer, Covishield-Astrazeneca, Moderna або Johnson and Johnson. Ті, хто отримав дві дози китайських вакцин, можуть в’їхати до королівства, якщо вони були щеплені за 14 днів. Свідоцтво про щеплення має бути зареєстровано не менш, ніж за 72 години до в’їзду у королівство. Виконання зазначених умов дозволить також уникнути необхідності перебувати на карантині після прибуття до КСА.

Республіка Корея

Через різке збільшення кількості заражень (максимальний рівень з початку пандемії), за наказом президента  мобілізовано додаткові сили з-поміж військових, поліцейських та цивільних служб для допомоги у відстеженні шляхів поширення вірусу.