14.03.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

3/14/2023
singleNews

Міністерство оборони США передбачає отримати $ 3,6 млрд на стримування росії в Європі у 2024 фінансовому році (з 1 жовтня 2023 року до 30 вересня 2024 року). Такі дані містяться в оприлюднених Пентагоном довідкових документах щодо проєкту його бюджету на наступний фінансовий рік.

Українські військові в Німеччині завершують курс навчання на танках Leopard 2.

Міжнародний кримінальний суд має намір відкрити дві справи про воєнні злочини, скоєні росією під час вторгнення в Україну, і вимагатиме видачі ордерів на арешт кількох людей. У рамках першої справи прокурори розслідуватимуть випадки викрадення українських дітей, від малечі до підлітків. У другому випадку суд у Гаазі розгляне безперервні атаки росії на цивільну інфраструктуру України, включаючи системи водопостачання, газопостачання та електростанції, адже такі об'єкти навіть близько не можуть вважатися законними воєнними цілями.

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе погодилися щодо важливості збереження стійкої та єдиної міжнародної підтримки України.

Услід за газовою залежністю від росії Німеччина ліквідувала і нафтову. За даними Федерального статистичного відомства ФРН, у січні 2023 року імпорт нафти з росії становив лише 3,5 тис. тон – проти 2,8 млн. тон у січні 2022 року. Частка росії в загальному постачанні нафти до Німеччини зменшилась з 36,5 % до 0,1%. Річне скорочення імпорту російської нафти – 99,9 %, що є яскравим прикладом для наслідування іншими країнами.

Перша оцінка Єврокомісії щодо прогресу України у виконанні кандидатських критеріїв буде представлена у травні, і до того часу Київ має завершити виконання більшості з них.

В ЄС не бачать готовності росії до будь-яких мирних переговорів у війні проти України.

ЄС на півроку продовжив без змін індивідуальні санкції, запроваджені проти майже 1 500 фізосіб і 205 юридичних осіб з росії.

У Казахстані заарештували майно головного оператора російських космодромів – Центру з експлуатації наземної космічної інфраструктури. Формальним приводом стала заборгованість на 13,5 млрд тенге, або 2 млрд рублів перед підприємством «Байтерек». Заборгованість виникла через шкоду навколишньому середовищу за запуском ракети «союз-5». Служба приставів Казахстану заборонила Центру виводити активи з країни, а її керівнику заборонено залишати республіку до закінчення слідчих дій. Рішення про вжиття заходів примусового характеру ще наприкінці листопада 2022 року виніс суд Міжнародного фінансового центру «Астана».

Президент Чехії Петр Павел відвідає Україну в квітні.

Комісія з радіо та телебачення Литви ухвалила рішення зобов’язати інтернет-провайдерів заблокувати IP-адреси російських телеканалів.

Україна співголовуватиме у новоствореному Глобальному альянсі з попередження сексуального насильства до кінця 2023 року. Відповідні домовленості зафіксовано під час зустрічі у Нью-Йорку української та британської делегацій в межах 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

рф

На тлі війни проти України та конфронтації з іншими цивілізованими країнами росія продовжує засекречувати статистку реального стану своєї економіки, проте визнала, що інвестиції в економіку рф банківського сектору скоротились на 9,7 %, а інвестиції фізичних осіб на 54, 2 %. В обробній промисловості інвестиції знизились до 6,7 %, в автопромі – вдвічі.

росстат повідомив, що уряд рф інвестував лише 20,2 % від потреб країни та не зміг забезпечити всі потреби економіки (впк не береться до уваги), водночас регіональна влада взагалі не надавала допомогу регіональному бізнесу.

У північно-західному федеральному окрузі, де розташовано багато підприємств військово-промислового комплексу, інвестиції скоротились на 5 %, водночас зросли у впк уральського (на 10 %), далекосхідного (на 10,8 %) та сибірського округів (на 5,6 %).

На росії офіційно схвалено лише шість інвестиційних угод на 408 млрд руб., тоді як у 2021 року було 25 угод на 895 млрд руб.

Іноземні інвестиції на росію скоротились до 3,9 % від показників 2022 року.

59,1 % російських бізнесменів заявили про послаблення конкуренції, що в той чи інший спосіб позначилось на якості товарів і послуг на рф.

Згідно з останнім опитуванням, 39,3 % росіян скаржаться на високі податки, 37,2 % – на нестабільність законодавства, 38,1 % – втрату робітників, 26,8 % – втрату постачальників, 26,3 % – труднощі з придбанням зарубіжних товарів, послуг та сировини.

За даними стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), росія все більше втрачає свої позиції на світовому ринку продажу зброї: за період 2018–2022 роки її частка зменшилася на 6 % – з 22 % до 16 %. На думку експертів, основними причинами є значні потреби самої росії в різних видах зброї і техніки, безпрецедентний тиск санкцій США на рф і потенційних покупців її зброї, іміджеві втрати рф через неефективність її зброї у війні проти України.

Через зупинення російської системи переказів грошей «золотая корона» операцій із платіжними картками сбєрбанку, альфа-банку та «тінькофф» на рф можуть повністю заборонити перекази валюти до інших країн.

До госдуми внесли законопроєкт про поетапне підвищення призовного віку для строкової служби з 18 років до 21 року. Водночас верхню межу призовного віку планують підвищити до 30 років, зокрема призову підлягають: у 2024 році – громадяни віком від 19 до 30 років; у 2025 році – від 20 до 30 років; 2026 року – від 21 до 30 років.

влада москви через розгортання систем протиповітряної оборони надає накази знищити дерева у парках і лісах, зокрема, парку-заповіднику «лосиний острів». Від початку 2023 року росіяни розпочали активну вирубку лісів у кількох районах москви. На лосиному острові та на дослідних полях тімірязівської сільгоспакадемії вже розгорнули зенітно-ракетні комплекси С-400. У районі пєчатнікі вирубали близько 100 га лісу в охоронній зоні музею-заповідника коломенське. Поява ППО у парку-заповіднику обурила місцевих жителів і російських екологів, вони направили офіційний запит у муніципалітет. Там їм відповіли, що будівництво військових майданчиків проводилося з метою «забезпечення національної безпеки та оборони російської федерації».

рф почала відправляти на війну ув'язнених жінок. «Їх забирали із колоній півдня росії. …вони працювали у кущівці (краснодарський край). Десь їх два місяці тримали на сільському господарстві, теплицях та корівниках. Близько сотні ув'язнених жінок потім відправили до України», – повідомила голова фонду «русь сідящая» романова.

За даними Євразійського банку, за лютий золотовалютні резерви білорусі впали на 4,6 % – до 7 млрд 769,5 млн доларів у еквіваленті.

білоруські чиновники визнають, що внаслідок санкцій галузі деревообробки та виробництва азотних добрив втратили до 40–50 % експорту. Оскільки бєлстат майже рік не показує статистики, важко реально визначити, скільки білорусь вивозить різними шляхами своєї продукції деревини до країн ЄС. Проте аналізуючи відкриті дані Eurostat, видно, що після введення в березні 2022 року санкцій проти білоруської деревообробки, експорт деревини з Казахстану й Киргизстану почав зростати в геометричній прогресії.

комітет з праці, зайнятості та соцзахисту мінського міськвиконкому повідомив, що на початок березня наймачі столиці потребували 26,8 тис. працівників. Як і раніше, гостро стоїть питання з дефіцитом медиків. На 1 березня у мінських медзакладах не вистачає 1 746 медсестр і 1 518 лікарів-фахівців. Серед робітників найбільше потрібні кухарі (706 вакансій), водії автомобілів (608), продавці (541), слюсарі механозбірних робіт (489), електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування (476).