15.07.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

7/15/2021
singleNews

ВООЗ

У період з 6 по 13 липня кількість країн, де циркулює штам коронавірусу «Дельта», збільшилася на сім і на цей момент становить 111, повідомляється у щотижневому епідеміологічному бюлетені. Різновид «Дельта» найімовірніше протягом найближчих місяців стане у світі домінантним.

Світ перебуває на початковому етапі нової хвилі пандемії коронавірусної інфекції, –заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус.

ЄС

Посли ЄС вирішили додати Україну до рекомендованого списку третіх країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки до ЄС. Список має бути офіційно оновлений 15 липня.

За оцінкою Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC) до кінця серпня на Дельта-варіант коронавірусу припадатиме 90 % випадків інфікування, що циркулюють у Європейському союзі. "Це має спонукати країни прискорити програми вакцинації, включаючи постачання других доз, де це рекомендовано", – додається у заяві. В ECDC підкреслили, що Дельта-варіант швидко поширюється в Європі і може серйозно ускладнити зусилля по боротьбі з пандемією. Наявні дані свідчать про те, що він на 40–60 % більше трансмісивний, ніж ранній варіант альфа, який став першим серйозним варіантом, що викликав занепокоєння в ЄС. Крім того, варіант Дельта може бути пов'язаний із більш високим ризиком госпіталізації.

Велика Британія

Близько 100 випадків зараження коронавірусом підтверджено на флагманському кораблі британського Королівського флоту – авіаносці HMS Queen Elizabeth. Випадки захворювання є і на кількох інших кораблях, що входять в ударну групу. Авіаносець завершив четверту частину свого 28-тижневого рейду в Індо-Тихоокеанському регіоні. Міністр оборони Британії Бен Уоллес сказав, що весь екіпаж отримав дві дози вакцини Covid-19, і спалах нині під контролем.

Незважаючи на плани Уряду Джонсона остаточно зняти усі карантинні обмеження з 19 липня (попри зростання кількості нових випадків зараження та смертності від нових штамів коронавірусу), Шотландія продовжує йти власними темпами виходу з пандемічних обмежень. Перша міністерка Шотландії Н. Стерджен заявила, що covid-обмеження в регіоні будуть пом'якшені з понеділка 19 липня частково. Зокрема регіон перейде на т. зв. «нульовий» рівень карантинних обмежень, проте носіння масок залишиться обов'язковим (на відміну від Англії, де відповідальність за цю сферу покладається на розсуд громадян).

Н. Стерджен підтвердила, що фізичне дистанціювання за регіональними правилами зменшиться до відстані в один метр у всіх приміщеннях загального користування та на вулиці. Але при цьому уряд Шотландії рекомендуватиме «продовжувати поводитися обережно» в контактах з особами з інших домогосподарств, адже різке скасування всіх covid-обмежень, що становить ризики за замовчуванням, за безвідповідальної поведінки громадян «поставить Шотландію під іще більшу епідемічну загрозу».

Латвійська Республіка

Кабінет міністрів Латвії затвердив поправки до закону про управління поширенням інфекції COVID-19, ухваливши обов'язкову вакцинацію для працівників сфер охорони здоров'я, освіти та соціального догляду.

З 1 жовтня у роботодавців буде право звільняти працівників певних професій, які відмовилися робити щеплення. Із затвердженого законопроєкту випливає, що працівники, які надають послуги охорони здоров'я, тривалого соціального догляду та соціальної реабілітації, а також освіти, повинні мати ковідний сертифікат.

Міністерство юстиції, що підготувало законопроєкт, зазначило, що вимога обов'язкової вакцинації поширюється на ті сфери, в яких є підвищені ризики інфікування інших осіб.

Республіка Мальта

Уряд Мальти вирішив впускати до країни мандрівників, які ще не вакциновані проти коронавірусу (COVID-19). Натомість невакцинованим туристам потрібно буде пройти карантин на острові у вказаному готелі і за власні кошти. Наразі йдеться про країни, включені у так званий «бурштиновий список», до якого увійшли зокрема країни ЄС. Проте України в цьому списку поки що немає. Водночас сертифікати вакцинації не потрібні дітям до 12 років і тим, хто не може отримати вакцину через медичні причини. Вони мають пред'явити негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 72 годин до прибуття.

Королівство Нідерланди

Близько 1 тис. відвідувачів були заражені коронавірусом на музичному фестивалі в Утрехті. 3–4 липня ц. р. щонайменше 20 тис. людей відвідали дводенний фестиваль «Верхніпт», як результат – 448 відвідувачів були заражені у перший день, і ще 516 – у другий. За даними органів охорони здоров’я, ця кількість може зрости.

Королівство Швеція

Через збільшення кількості інфікувань СOVID-19, пов’язаних із поїздками за кордон, Агентство охорони здоров'я Швеції оголосило про відновлення процедури проходження ПЛР-тесту на СOVID-19 по прибуттю з країн нескандинавського регіону. Згадана процедура попередньо діятиме до кінця серпня п. р.

Канада

Низка вишів Канади повідомила про вимогу від усіх студентів і викладачів, які у вересні повернуться в стіни навчальних закладів, щодо вакцинації проти коронавірусу. Зокрема коледж «Seneca», який має кампуси в містах Торонто, Пітерборо та Кінг, оголосив, що вакцинація проти COVID-19 стане обов’язковою для всіх, хто навчається та проживає на території студентських містечок, а також працівників.

Держава Ізраїль

Ізраїльський урядовий кабінет по боротьбі з коронавірусом заявив про скорочення терміну карантину, встановленого для осіб, які контактували з виявленими носіями коронавірусу, до одного тижня замість двох.

Також ізраїльське Мінохоронздоров'я розглядає можливість повернення т. зв. «Зеленого стандарту», дозволу на відвідування масових заходів, тим громадянам Ізраїлю, які отримали документ про вакцинацію двома дозами вакцини.

Водночас скорочення терміну карантину супроводжується посиленням суворості контролю антиковідних заходів, що стосуються масок або соціальної дистанції. Контроль за дотриманням умов карантину Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю передає Міністерству внутрішньої безпеки. Штраф для громадянина Ізраїлю, який порушив карантинні правила, становить 5 тисяч шекелів (трохи більше 1 500 доларів США).

Азербайджанська Республіка

Міністерство охорони здоров'я, Державне агентство з обов'язкового медичного страхування роз'яснили, що введення третьої дози вакцини (бустер-доза) доцільно особам, що входять до групи високого ризику (медичні працівники, особи старше 60 років, особи з аутоімунними захворюваннями), через 6 місяців після другої дози вакцини. Згідно з дослідженнями, підсилювальною дозою може бути використана будь-яка вакцина.

Грузія

Грузія з 14 липня відкрила реєстрацію на щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer для всіх охочих від 18 років, – заявив керівник Національного центру з контролю за захворюваннями Аміран Гамкрелідзе. Він повідомив, що 14 липня Грузія отримала ще 28 тисяч доз Pfizer/BioNTech, яких вистачить для вакцинації 14 тисяч людей, і до кінця липня очікує додаткові постачання. Досі молоді пропонували китайські препарати Sinopharm і Sinovac. Безпосередньо вакцинація почнеться з 16 липня у чотирьох клініках Тбілісі, а також у Горі, Батумі та Кутаїсі. Посадовець пообіцяв, що до кінця місяця щепитися вакциною Pfizer/BioNTech, яка потребує екстремально низьких температур для зберігання, можна буде у 95 клініках. Аміран Гамкрелідзе зазначив, що після отримання наступної партії вакцини щеплення відкриють і для підлітків від 16 років.

Аргентинська Республіка

Уряд Аргентини підписав контракт з американською компанією «Moderna Inc» на постачання в країну 20 млн. вакцин цього виробника у першому кварталі 2022 року.

Королівство Камбоджа

Уряд Камбоджі прийняв рішення, починаючи з 18 липня, на місяць повністю закрити для в'їзду і виїзду сухопутний кордон із В'єтнамом через спалахи COVID-19, що відбуваються зараз в обох країнах.

Республіка Корея

Південна Корея посилила обмеження соціального дистанціювання на більшій частині країни. За повідомленням Корейського агентства з контролю і профілактики захворювань (KDCA), кластерні інфекції швидко поширилися в Сеулі й сусідніх районах.