15.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/15/2021
singleNews

Словацька Республіка

Для громадян України змінено умови перетину кордону з СР. Влада Словаччини обмежила можливості в'їзду для жителів України та для громадян третіх країн, які мають намір потрапити на територію Євросоюзу через українсько-словацький кордон. Головними умовами для перетину кордону є:

наявність посвідки на проживання у Словаччині чи словацького громадянства;

зв'язок з особою, яка проживає у Словаччині;

наявність сертифіката про вакцинацію препаратами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ);

наявність підстави чи дозволу не йти на карантин після в'їзду до Словаччини.

Це означає, що якщо нещеплений громадянин України захоче потрапити на територію Словаччини з туристичною метою, йому буде відмовлено у в'їзді. Ці правила діятимуть лише при перетині наземного кордону Словаччини та України.

Республіка Чорногорія

У Чорногорії заборонені масові новорічні святкування, зокрема на відкритому повітрі. Новорічний базар в Подгориці, який працюватиме з 15 листопада по 15 січня, має бути забезпечений парканом та обов’язковим контролем наявності у відвідувачів ковід-сертифікатів.

Це рішення є частиною нових заходів щодо боротьби з епідемією коронавірусу в Чорногорії, які діятимуть з 15 листопада по 1 грудня.

Заборонена організація будь-яких приватних святкувань та зборів. Заклади громадського харчування можуть працювати лише до півночі. Припинено роботу нічних клубів.

Цифровий ковід-сертифікат залишається умовою для перетину державного кордону, перебування в закладах громадського харчування, відвідування весіль, вистав, спортивних змагань.

Грецька Республіка

У Греції продовжують діяти карантинні обмеження, використовуються електронні паспорти вакцинації європейського зразка. Носіння маски обов'язкове для приміщень і на вулиці в місцях скупчення людей. Сертифікат або негативний тест необхідно показувати при користуванні громадським транспортом, на вході до розважального, спортивного закладів, сектору харчування тощо. В робочому та навчальному процесі, за відсутності сертифікату, необхідно двічі на тиждень проходити тестування. Розпочато вакцинування третьою дозою.

Латвійська Республіка

Латвія закупить препарат проти Covid-19 "Molnupiravir" компанії "Merck&Co". Латвійська сторона підготувала всі документи для загальноєвропейської закупівлі, але оскільки її ще не розпочато, то країна почала національну закупівлю і з цією метою звернулася безпосередньо до виробника. Передбачається придбати 2500 курсів препарату за ціною близько 700 доларів за 1 курс. Орієнтовні терміни постачання – січень 2022 року. У МОЗ країни наголошують, що препарат буде призначений спочатку лише пацієнтам особливої категорії, зокрема для тих, для кого вакцина є неефективною, а саме для імунодепресивних пацієнтів.

Королівство Марокко

Владою країни прийнято рішення щодо посилення системи контролю в’їзду на національну територію. Так, при в’їзді, крім обов’язкового пред’явлення паспорту вакцинації та негативного ПЛР-тесту, буде проведена подвійна перевірка за допомогою теплових камер, електронних термометрів, а також антигенних тестів. Для цього у всіх портах та аеропортах Королівства Марокко будуть розгорнуті спеціальні медичні бригади.

Повідомляється також, що будь-який пасажир, у якого після прибуття до Марокко буде позитивний результат на Covid-19, не зможе потрапити на територію країни, за винятком осіб з постійним місцем проживання в Марокко.

Китайська Народна Республіка

Із 17 листопада ц.р.  стосовно всіх осіб, які прибувають до Пекіну з інших провінцій, будуть введені жорсткіші заходи контролю з метою ефективного запобігання ризику поширення нової коронавірусної інфекції, повідомили представники муніципальної влади. Усі особи, які прибувають до Пекіну, повинні надати негативні результати тестів на COVID-19, зроблених протягом 48 годин до прибуття до столиці, а також зелений код здоров'я.  Особам з регіонів, де були зареєстровані нові випадки зараження протягом 14 днів, суворо забороняється в'їзд (і повернення) до китайської столиці.