18.02.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

2/18/2021
singleNews

У Сполучених Штатах виявили гібридний штам коронавірусу, який являє собою злиття "американської" та "британської" мутацій SARS-CoV-2. У Великій Британії та ще 9 країнах виявили абсолютно новий штам коронавірусу. Новий штам коронавірусу, вперше виявлений у Великій Британії, швидко поширюється в Німеччині.

Федеративна Республіка Німеччина

Новий штам коронавірусу, вперше виявлений у Великій Британії, швидко поширюється в Німеччині. У берлінській клініці «Вівантес» стався спалах штаму В117, вже виявлено 60 заражених. Зі слів Федерального міністра охорони здоров’я ФРН Є. Шпана, цей штам наразі становить понад 22 %  з-поміж усіх інфекцій в Німеччині. Менше двох тижнів тому національне агентство з боротьби із захворюваннями (НДІ ім. Роберта Коха) заявляло, що частка випадків, віднесених до В117, становить трохи менше 6 %. Південноафриканський штам становить наразі 1,5%. У зв’язку з цим німецький уряд виділив ресурси лабораторіям для проведення додаткових тестів, щоб отримати чіткішу картину поширення штамів коронавірусу в країні.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

У Великій Британії та ще 9 країнах виявили абсолютно новий штам коронавірусу, який назвали B1525. Дослідників-вірусологів турбує мутація в шиповидному білку вірусу, яка також присутня в бразильському і південноафриканському варіантах COVID-19 і, на думку фахівців, саме ця особливість робить вірус стійкішим до антитіл. На даний момент B1525 виявлений серед 32 британських пацієнтів.

Близько двох мільйонів людей в Англії додали до вразливої категорії, що потребує додаткового захисту від коронавірусу. 800 тис з них запропонують пріоритетну вакцинацію та рекомендуватимуть посилені заходи ізоляції. Ці нові категорії громадян було виявлено в результаті наукового моделювання, яке дозволило зафіксувати підвищені ризики від COVID-19 через сукупність факторів (стану їх здоров'я та соціально-етнічного походження).

Поліція Вест-Мідленда повідомила про перших чотирьох пасажирів, котрих оштрафували на 10 тис. фунтів стерлінгів після прибуття в аеропорт Бірмінгема. Штраф наклали після того, як з’ясувалося, що вони прибули з країн «червоного списку» і не повідомили про це у відповідних анкетах-формах.

Республіка Австрія

В країні відмічається різке зростання кількості мутованих варіантів SARS-CoV-2. Загалом зафіксовано 1375 випадків виявлення мутованого штаму коронавірусу, з них 1096 – британського варіанту B117 (східна та західна частини країни) та 279 – південноафриканського штаму B1351.

Словацька Республіка

В країні діє режим надзвичайного стану, який був продовжений з 8 лютого терміном на 40 днів. При цьому чинними залишаються санітарно-гігієнічні обмеження як в цілому по країні, так і в окремих її регіонах. Наразі країна віднесена до категорії з відповідними максимально жорсткими санітарно-гігієнічними обмеженнями. Із 17 лютого відновлено поліцейський контроль  на прикордонних пунктах пропуску з усіма сусідніми країнами Шенгенського простору: Австрією, Чехією, Польщею та Угорщиною. 

Сполучені Штати Америки

У Сполучених Штатах виявили гібридний штам коронавірусу, який являє собою злиття "американської" та "британської" мутацій SARS-CoV-2. Гібридний штам коронавірусу було виявлено у Лос-Аламоській національній лабораторії США, розташованій в штаті Нью-Мексико. Нині відомо лише про один випадок зараження новою мутацією вірусу.

Канада

Головний санітарний лікар Канади Т. Там заявила про зниження важких випадків COVID-19 в країні. Водночас вона повідомила, що на сьогодні в Канаді підтверджено 540 випадків штаму коронавірусу B117, вперше виявленого у Великій Британії; 33 випадки B1351 (Південна Африка); один випадок P1 (Бразилія).

Алжирська Народна Демократична Республіка

Міністр охорони здоров’я Алжиру виступає проти відкриття кордонів та відновлення міжнародного авіасполучення у зв’язку з поширенням в країнах Європи нових штамів коронавірусу.