19.02.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

2/19/2024
singleNews

Україна отримала 49,4 мільйона доларів США грантових коштів від уряду Японії.

Міністр оборони Литви Арвідаса Анушаускас прогнозує, що перші винищувачі F-16 можуть з’явитися в Україні орієнтовно у червні 2024 року.

Сполучене Королівство спільно з партнерами можуть надати Україні тисячі нових дронів, які працюють за підтримки штучного інтелекту.

«Найближчими тижнями Україна однією з перших отримає новітні дрони-камікадзе. Це також представляє можливість для бойових випробувань цього нового покоління обладнання», — повідомив міністр Збройних сил Франції Себастьян  Лекорню.

Глава уряду Данії Метте Фредеріксен звернулася до колег із закликом передати ЗСУ ту зброю, яка є в розпорядженні їхніх збройних сил і зараз не використовується, оскільки в Україні вона потрібніша. «Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. Тому вибачте, але питання не лише у виробництві», – зазначила Фредеріксен.

«Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо», – повідомив президент Чехії Петр Павел.

Робоча група з безпекових питань і євроінтеграції України провела свою другу зустріч під час Мюнхенської конференції з безпеки. «Ми маємо гарантувати, що Україна виграє цю війну, а також створити таку архітектуру безпеки, аби росія більше ніколи не могла зробити це знову», – підбив підсумки ексгенсек НАТО Андерс Фог Расмуссен. Також він наголосив на важливості зняття обмежень на постачання зброї та максимальній допомозі Україні.

Німецька компанія з виробництва зброї Rheinmetall підписала меморандум про співпрацю з Україною та планує відкрити в Україні завод з виробництва боєприпасів.

АО «Укроборонпром» підписав меморандум про співпрацю з німецькою військово-промисловою компанією «Dynamit Nobel Defence».

Міністр розвитку Німеччини Свенья Шульце повідомила, що важливою частиною Конференції з відновлення України 2024 (URC2024) у Берліні 11–12 червня цього року стане професійний форум відновлення, спрямований на досягнення конкретного результату у встановленні контактів між українськими, німецькими та міжнародними зацікавленими сторонами.

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман повідомив, що німецькі слідчі задокументували понад 500 доказів воєнних злочинів армії рф в Україні.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте закликав країни Європи припинити перейматися виборами в США й зосередитись на тому, що вони можуть зробити для України. 

Європа стає рішучішою щодо термінової допомоги Україні, переконаний ексміністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. «Ми можемо з оптимізмом дивитись в українське майбутнє. Я оптиміст. Я не бачу жодних шансів, що росія згодом може здобути гору і досягти успіху. Цього не може бути», — заявив Більдт.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель вважає, що якби ЄС був більш рішучим та менше коливався у наданні допомоги Україні, то війна проти російської агресії могла б бути зовсім іншою. «Ми маємо продовжити економічну та військову допомогу України, надавати її більше та швидше…. Ми маємо визначити наші безпекові зобов’язання перед Україною та дивитися у майбутнє, тому що після входження України Європа стане іншою… І ми маємо підготуватися до довгого періоду напруги у відносинах з росією, яка може готуватися до тривалого протистояння з країнами НАТО», – підкреслив Боррель.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що питання підтримки України у протистоянні російській агресії не мають бути предметом політичних ігор у Сполучених Штатах.

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що Україна у майбутньому має стати членом НАТО.

Сполучене Королівство продовжить візи українським біженцям до вересня 2026 року.

рф

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила на необхідності не допустити того, щоб росія стала винятковою силою у Чорному морі.

Глави МЗС країн G7 зобов’язались утримувати заморожені російські активи, допоки «росія не заплатить за завдану Україні шкоду», посилювати санкції проти рф, а також активізувати зусилля щодо протидії їх обходу.

Втративши основних замовників, лісопромисловці архангельской області росії звернулись до правітєльства за окремою транспортною субсидією для перевезення своїх пелет, єдиним імпортером яких залишилась Південна Корея, а також про переведення котелень міноборони рф з вугілля та мазуту на деревинні пелети.

У лютому товари для дітей у мережі російського «дєтского міра» подорожчали на 25–45 %.

З початку 2024 року на росії попит на дитячих психологів збільшився на 35 %, а на фахівців з боротьби з алкогольною залежністю – на 85 % (на платформі оголошень «авіто услугі» фіксують збільшення на 126 % порівняно з минулим роком).

російське посольство у Шрі-Ланці закликало росіян, які постійно проживають у країні, повернутись на рф, через інциденти, що почастішали за участю росіян – бійки та сварки з місцевим населенням.

Значною проблемою соціального самопочуття російського населення є високий рівень тривожності – 60 % осіб заявили про це, 13,2 % з них – про  надмірну, повідомила російская акадємія народного хозяйства і государствєнной служби. Водночас 36,7 % респондентів заявили, що задоволені своїм життям, 31,8 % – скоріше задоволені «персональною життєвою ситуацією».

Дисбаланс між зростанням реальних заробітків і продуктивністю праці за січень–листопад 2023 року в білорусі – 5,5 % та 10,8 % відповідно – загрожує серйозними проблемами економіці країни.

замєстітєль міністра сєльского хозяйства і продовольствія рб алла ломакіна повідомила, що кількість збиткових організацій в аграрному секторі країни минулого року збільшилася майже вдвічі.

За даними бєлстату, рентабельність реалізованої продукції, товарів, робіт та послуг у білорусі впала до 8,5 % проти 10,8 % у 2022-му році; рентабельність продажів також знизилася – 7 % у 2023 році проти 8,6 % у 2022-му; дебіторська заборгованість підприємств за рік збільшилася на 9,4 % до 66,93 млрд. рублів, а кредиторська – на 16,9 % до 80,3 млрд. рублів відповідно.