19.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

11/19/2021
singleNews

Європейський Союз

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) розпочало оцінку заявки на видачу тимчасового реєстраційного посвідчення для вакцини Nuvaxovid виробництва американської біотехнологічної компанії Novavax. «Оцінка проходитиме за прискореним графіком, і висновок може бути виданий протягом кількох тижнів, якщо подані дані досить повні, щоб довести ефективність, безпеку та якість вакцини”, – наголосили в агентстві. Можливість прискореного схвалення пов’язана з тим, що EMA “вже оцінила значну частину даних препарату під час послідовної експертизи”. Останнім кроком, який відкриває можливість використання вакцини на території ЄС, має стати схвалення Європейської комісії, яке займає не більше кількох днів.

EMA також заявляє, що Європа зараз бореться з новою хвилею пандемії коронавірусу з рекордними випадками захворюваності у декількох країнах. Подолати інфекцію допоможуть масова вакцинація та карантинні обмеження. У деяких європейських країнах, як і раніше, спостерігається «неприйнятно низький» рівень вакцинації, при цьому більша частина населення незахищена.

Єврокомісія розглядає можливість продовження терміну дії сертифіката вакцинації від коронавірусу, який був спочатку введений на 12 місяців.

Республіка Австрія

В Австрії кількість вакцин, що вводяться щодня, за останній тиждень зросла приблизно до 73 тисяч з приблизно 20 тисяч у жовтні, хоча переважна більшість із них були додатковими, а не першими щепленнями. Австрія запровадила обмеження для невакцинованих, які торкнулися близько 2 млн осіб. Країна має один із найвищих показників зараження на континенті: захворюваність за 7 днів становить 925 на 100 тис. людей. За останню добу було зареєстровано 15 145 нових випадків зараження коронавірусом, що є найбільшим показником з початку пандемії. Зараз в Австрії нараховується 131 961 підтверджених активних випадків. Найгірша ситуація з поширенням вірусу у двох федеральних землях – Верхня Австрія і Зальцбург.

Приблизно 65 % населення Австрії повністю вакциноване проти вірусу, що є одним із найнижчих показників у Західній Європі. Заборонивши невакцинованим 10 днів тому відвідування ресторанів, готелів, театрів і гірськолижних підйомників, уряд також оголосив карантин для нещеплених, згідно з яким приблизно два мільйони людей, не повністю вакцинованих, можуть залишати свої домівки лише з обмеженої кількості причин. Серед них – робота, купівля речей першої необхідності та фізичні вправи без обмежень у часі чи відстані.

Королівство Бельгія

Бельгія посилила коронавірусні обмеження, зробивши роботу з дому обов’язковою чотири з п'яти днів на тиждень і посиливши вимоги до носіння масок. Вимога працювати з офісу лише один день на тиждень почнеться з наступного тижня і триватиме до 12 грудня. Після цього люди зможуть працювати з офісу два дні на тиждень. «На щастя, завдяки зусиллям тих, хто отримав щеплення – щеплено дев’ять із 10 дорослих – ми не зіткнулися з карантином. Ми також переходимо до дуже широкого зобов’язання щодо масок для обличчя. Правило стосується внутрішніх приміщень, а також заходів, якщо вони відбуваються на вулиці», – сказав Прем’єр-міністр Бельгії Олександр Де Кро. Обов’язок носити маску поширили на дітей віком від 10 років (раніше було 12 років).

Велика Британія

«Коктейль з антитіл», розроблений британсько-шведською компанією AstraZeneca, на 83 % знижує ризик розвитку симптоматичного перебігу захворювання COVID-19, а також захищає від його важкої форми і летальних випадків. Окреме дослідження показало, що застосування препарату AZD7442 на 88 % скорочує ризик смерті або розвитку тяжкого перебігу захворювання за умови початку лікування протягом трьох днів з моменту появи перших симптомів. 90 % учасників випробування препарату – пацієнти з високим ризиком розвитку важкої форми COVID-19 та супутніми захворюваннями. «Ці переконливі результати дають впевненість у тому, що ця комбінація антитіл тривалої дії може забезпечити вразливим пацієнтам тривалий захист, якого вони терміново потребують, щоб нарешті повернутися до свого повсякденного життя. Протягом шести місяців захист зберігався серед учасників (випробувань) з високим рівнем ризику розвитку побічних реакцій у результаті вакцинації, незважаючи на хвилю поширення дельта-штаму», – сказав провідний дослідник, професор кафедри реанімації та інтенсивної терапії в Університетському коледжі Лондона Х’ю Монтгомері.

Грецька Республіка

Міністерство охорони здоров’я Греції наказало лікарям приватного сектору у п’яти регіонах на півночі країни допомогти системі охорони здоров’я у боротьбі зі сплеском інфекцій COVID-19. Рішення стосується медиків, які працюють у регіонах Північної Греції, де лікарні на межі своїх можливостей: Західній, Центральній і Східній Македонії та Фракії, а також Фессалії в центральній Греції. Допомога пульмонологів, патологоанатомів та лікарів загальної практики знадобиться протягом одного місяця. До 16 листопада міністерство забезпечувало добровільну участь лише близько 40 приватних лікарів через медичні асоціації, принаймні половина з яких була зареєстрована за попередні 24 години, що привело до активації обов’язкової процедури, оскільки ця кількість вважалася незадовільною з огляду на потреби лікарень. На цей момент для підтримки Національної системи охорони здоров’я необхідно понад 100 лікарів певних спеціальностей. З листопада уряд ввів обмеження для невакцинованих громадян, намагаючись стримати зростання кількості інфекцій. Близько 61,8 % населення повністю вакциновано, тоді як влада сподівалася на 70 % до осені.

Словацька Республіка

Словацький уряд вирішив посилити коронавірусні обмеження, особливо для людей, які не були щеплені. «Для невакцинованих це нокдаун», – заявив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Гегер. Ця група людей не зможе відвідувати торгові центри. Новий пакет заходів також частково торкнеться щеплених, оскільки зменшується максимальна кількість людей на масових заходах. Прем’єр закликав людей вакцинуватися. Посилення заходів уряд ухвалив через загострення епідемічної ситуації в країні та перевантаженість лікарень напливом хворих на COVID-19.

Чеська Республіка

З 22 листопада в Чехії ПЛР і тестів на антигени буде недостатньо для підтвердження відсутності коронавірусної інфекції. Для відвідування масових заходів та закладів сфери послуг потрібен буде сертифікат про вакцинацію або довідка про те, що людина перехворіла на коронавірус. Тож нещеплені люди не зможуть відвідувати ресторани, салони краси, готелі, басейни та масові заходи. Нові заходи діятимуть до кінця лютого, заявив прем'єр-міністр Андрій Бабіш. «Нас надихнула баварська модель O-N, у якій доступ до різних послуг матимуть лише ті, хто був вакцинований, і ті, хто перехворів на коронавірус», – сказав прем'єр. Виняток буде зроблено лише для дітей до 12 років (їм не потрібно пред'являти тест) та для молодих людей від 12 до 18 років, яким страхові компанії оплачуватимуть п'ять тестів ПЛР на місяць. Безкоштовні тести зможуть робити ті, хто не може бути вакцинований за станом здоров'я. Щепленим людям держава оплачуватиме два тести ПЛР на місяць. Буде відновлено обов'язкове тестування співробітників компаній і підприємств один раз на тиждень. Витрати на антигенні випробування роботодавцям компенсує держава. Планується продовжити тестування учнів на коронавірус у школах.

Угорщина

Угорщина введе бустерну дозу вакцини проти коронавірусу як обов'язкову для медичних працівників. Також з 20 листопада почне діяти правило обов'язкового носіння маски в більшості закритих приміщень. Влада радить зробити ревакцинацію. Третю дозу вакцини можна зробити через чотири місяці після другої дози. Станом на 18 листопада в Угорщині зареєстрували 10 767 нових випадків зараження COVID-19, за останню добу від коронавірусу померла 131 людина. Такі показники є найвищими з кінця березня. В Угорщині практично не було обмежень, а рівень вакцинації нижчий за середній у Європейському Союзі. Тому влада запровадила суворіші обмеження: заборона масових заходів, а вхід до ресторанів, театрів та кінотеатрів має здійснюватися за наявності сертифіката вакцинації від COVID.

Федеративна Республіка Німеччина

У Німеччині Постійна вакцинаційна комісія (Stiko) при Інституті Роберта Коха рекомендувала підсилювальну дозу вакцини від коронавірусу для всіх людей віком від 18 років. Досі у Німеччині підсилювальна доза вакцини рекомендувалася тільки для окремих категорій – людей віком від 70 років, тих, що проживають у закладах піклування, медиків та персоналу догляду, людей з розладами імунної системи, а також усіх, кого щепили однодозною вакциною Johnson&Johnson. Обговорення «бустерної» вакцинації особливо активізувалося останніми тижнями через наростання в Німеччині нової хвилі епідемії.

Німецьку премію майбутнього за 2021 рік присуджено розробникам мРНК-вакцини проти COVID-19 – компанії BioNTech. Засновники німецького стартапу BioNTech – подружжя лікарів-імунологів Угур Шахін і Озлем Тюречі, а також Крістоф Губер і Каталін Каріко – отримали нагороду з рук федерального президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра. Президент зазначив, що група вчених «змогла в безпрецедентно короткий термін розробити вакцину проти коронавірусу, завершити її клінічні випробування та отримати реєстрацію». Водночас компанія нарощувала виробничі потужності та постачання свого препарату, щоб «мільйони людей могли вакцинуватися за дуже короткий час». Успішне використання технології мРНК також сприяє подальшому розвитку інших препаратів, зокрема, проти раку, аутоімунних захворювань та в регенеративній медицині, сказав Глави держави.

Сполучені Штати Америки

Вашингтон уклав з фармацевтичною компанією Pfizer угоду на придбання 10 млн. доз розробленого нею препарату для лікування коронавірусу. Відповідно до укладеної угоди США придбають відповідну кількість препарату. Pfizer розпочне постачання пізніше цього року і завершить їх у 2022 році. Після схвалення регуляторними органами застосування цього препарату, компанія отримає від американської адміністрації $ 5,29 млрд.